ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 rekorde nga libri i ginisit

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: rekorde nga libri i ginisit   Sun May 24, 2009 3:25 am

permendni disa na rekordet e librit te ginisit

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sun May 24, 2009 3:27 am

Kitara me e madhe me te cilen mund te luhet esht 5.82 m e lart e mbaruar ne vitin 1989 nga shoqata Nerandera country music association

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sun May 24, 2009 3:28 am

pianoja me e vjeter e ka mbaruar Bartolomeo Kristofori nr Firenc te Italis me 1720 .

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sun May 24, 2009 3:29 am

qmimi me i lart i nje pianoje ka qen 390.000 dollar qe i ka marr teatri martin beck me 26 mars 1980 ne N.y

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sun May 24, 2009 3:30 am

pianoja me e vogel esht i modelit "knabe e vitit 1990.e cila esht1:8

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:36 pm

Pas Denis Titos, amerianit i cili ishte turisti i parė nė gjithėsi, mė 25 Prill 2002 u nis edhe 28 vjeqari nga Afrika e Jugut, Mark Shuttleworth i cili ėshtė njė ndėrmarrės Interneti, ekonimist me profesion. Milioneri nga Afrika ka udhėtuar se bashku me dy kosmonautė rusė nė drejtim tė stacionit kozmik “Alpha”. Ēmimi qė duhet tė paguajė ėshtė i njejtė me atė tė Titos, 20 milion dollarė amerikan.
Kėsaj radhe ky turist nuk kishte fluturuar vetėm pėr tė shetitur, por ai atje do tė bėjė disa eksperimente nė gjendjen pa gravitacion me disa embrione tė qelizave tė kafshėve dhe se ky zbulim do te ndihmoj nė gjetjen e ilaēit pėr semundjen e Parkinsonit dhe Alcheimerit. Pėr kėtė arsye ekuipazhin treantarėsh e kanė trajnuar biologėt rusė dhe ata afrikan, tė cilėt u dhanė kėshilla se si duhet tė kryhet eksperimenti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:36 pm

Shtatembėdhjetėvjeqarja Nicola Richardson nga qzteti Esek i Anglisė ėshtė ferma mė e re nė Botė e cila fitoi licencėn pėr pilote, me tė cilėn mund tė fluturojė anembanė Evropės me aeroplanė tė vegjėl. Ajo filloi leksionet e para nė pilotim qysh nė moshėn 14-tė vjeqare, dhe tani ėshtė duke punuar pėr t’a fituar licencėn pėr tė pilotuar edhe aeroplanė komercial civil, nė linja tė rregullta ajrore. I ati i saj posedon njė aeroplanė tė vogėl tė tipit “Piper Cherokee”, me tė cilin Richardson ka fluturuar shumė herė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:37 pm

Kamioni mė i shpejtėKamioni i vjetėr i zjarrfikėsve amerikanė, i prodhuar nė vitin 1940 nga kompania “Ford”, vihet nė lėvizje nga dy motorė aeroplanėsh tė llojit “Rolls Royce 601 Viper” dhe kjo e bėnė atė kamionin mė tė shpejtė tė zjarrfikėsve nė Botė. Ky avio-kamion ka thyer tė gjitha rekordet e mundshme tė shpejtėsisė. Ai u shėnua nė Librin e Rekordeve tė Ginisit me shpejtėsinė e shėnuar prej 655 km/h, dhe me motorin e fuqishėm 12.000 kualfuqi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:37 pm

Topi mė i shpejtėTopi i quajtur “Fevernova” nga prodhuesi i njohur Adidas, ėshtė topi me preciz dhe mė i shpejtė nė Botė. Ky top ėshtė prezentuar pėr herė tė parė pėr Kampionatin Botėrorė tė Futbollit nė Kore dhe Japoni mė 31 Maj 2002.
Testet e bėra me kėtė top treguan se nė distancėn prej 20 e 25 metrash, topi mund tė arrijė shpejtėsinė rekorde prej 130 km/h dhe ai mund tė godasė me tė madhe edhe caqet mė diameter prej 20 cm Mundėsi tė tilla tė topit tė futbollit janė pasojė e kombinimit tė materialeve speciale tė cilat pėrmirsojnė transmetimin mė tė mirė tė forcės nga kėmba e futbollistit dhe ruanė pėr njė kohė tė gjatė formėn e njejtė.
Topi “Fevernova” nė mes tjerash pėrmbanė edhe shtresė tė shkumės qė edhe e ndihmon nė elasticitetin e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:37 pm

Zbulimi i njeriut tė NeandertalitNė vitin 1856 nė Neandertal, pranė qytetit Dyseldorf tė Gjermanisė, u zbuluan eshtra njerzish qė kishin jetuar 100 mijė vjet mė parė. Sipas shkencėtarėve, njerėzit e kėsaj kohe kishin pėrballuar ndryshimet e mėdha tė klimės dhe kishin mundur tu pėrshtateshin atyre.
Truri i njeriut tė Neandertalit ishte 1.600 gram, gati sa truri ynė.
Njerėzit e kėsaj kohe jetonin nė grupe pranė lumenjve dhe ushqeheshin me mishin e ariut e tė panterės, qė i gjuanin me dy shkopinjė tė kalitur nė zjarr. Ata ishin tė parėt qė zbuluan rregullin e varrosjės sė njerėzve tė tyre. Njeriu i Neandertalit u zhduk rreth 50 mijė vjet mė parė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:37 pm

Zbulimi i njeriut tė Kro-ManjonitNė vitin 1868 nė shpellėn e Kro-Manjonit nė Dordonjė tė Francės, u zbuluan eshtrat e tre burrave, tė njė gruaje dhe tė njė femije. Rreth tyre gjendeshin mbeturina eshtrash tė kafshėve tė egra dhe vegla tė ndryshme pune. Kėto elemente u shėrbyen shkencėtarėve tė hedhin dritė mbi jetėn e kėtyre njerėzve.
Njerėzit e Kro-Manjanit jetuan 40 mijė vjet mė parė. Ata ishin tė organizuar nė grupe dhe endeshin nga njeri vend nė tjetrin. Pėr t`u mbrojtur nga tė ftohtėt ata kėrkonin strehė nėpėr shpella, tė cilat i rregullonin dhe i zbukuronin. Mė pas ata filluan t`i ndėrtonin vet vendet e mbrojtura, tė futura gjysmė nė tokė dhe aty ngrenin ēadra me lėkurė kafshėsh. Kėta njerėz vazhdonin ta punonin drurin pėr tė prodhuar vegla pune. Ata bėnin dhe armė me kockė, me dru dhe me brirė. Ndonėse jo tė shumtė nė numėr, ata ushqeheshin me mish kuajsh tė egėr dhe me disa kafshė tė tjera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:38 pm

Mė sė shumti qėndroi ulurAntonio Gomeshi nga Portugalia, duke qenė pa punė , iu kujtua tė konkurojė nė rekortet e Ginisit me njė mėnyrė origjinale tė veprimit-duke qėndruar ulur. Ai kėtė rekord e arriti pa lėvizur nga vendi plot pesėmbėdhjetė orė e dy minuta. Kėshtu, Antonio vazhdon tė fitojė edhe tė ardhura. Kudo qė shkon, si njeri i rekordeve tė Ginisit, ai rri ulur sa mė gjatė tė jetė e mundur dhe, nė bazė tė kėsaj, merr edhe shperblime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:39 pm

Skulptura mė e shtrenjtė“Koka e Bronztė e Danaidės”, vepėr e skulptorit rumun Konstandin Brankuzi, ėshtė skulprura mė e shtrenjtė nė Botė. Kjo ėshtė blerė pėr 19.9 milionė euro nė shtėpinė e ankandeve “Christie`s” nė New York, nga njė person milionerė anonim. Deri atėherė skulptura mė e shtrenjtė nė Botė ka qenė kompozicioni i shtatė figurave tė femrave po ashtu nga bronzi, e njohur si “La Foret”, e cila ishte shitur 9 milionė euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:40 pm

Kanaqeja mė e madheTaivani ka prodhuar kanaqen mė tė madhe nė Botė. Kanaqeja ėshtė e lartė 4.7 metra dhe e gjerė 2.2 metra, ajo peshon 4.4 tonelata dhe nė vete pėrmban 8.460 litra pije freskuese pėr tė plotėsuar nevojat e mė shumė se 23.000 personave. Deri nė kėtė rekord tė vitit 2002, australianėt e mbanin me kanaqen qė e kishin prodhuar nė vitin 1998.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Fri May 29, 2009 10:40 pm

Ish nėna vetmbajtėse, e cila dikur jetonte me ndihma sociale, ėshtė truri pas librit “Harry Potter”, njė ndėr franshizat e librit mė tė suksesshėm nė histori. Shkrimi i gjashtė, Harry Potter and Half-Blood Prince, sipas Librit tė Genisit, ishte libri mė sė shpejti i shitur nė historinė e librave. Seria e filmave, nga tė cilėt Rowling gėzon pak privilegje mbretėrore dhe promovim pėr shitje, gjithashtu janė treguar tepėr tė suksesshme. Katėr filmat arritėn shumėn e plotė bruto prej 3.5 miliardė dollarėsh. Rowling ėshtė shkrimtarja e vetme karrieriste nė listėn e miliarderėve tė kompanisė “Forbes”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:09 am

dyert me te medha ne bot gjenden ne Qendren per monitimmmin e flutarakeve ne Kejp Karneval te Florides ,ne shba.Dyert jan 140 m te larta .

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:12 am

"Eacalibur Hotel /Casino , ne Nevade te shba-ve esht hoteli me i madh ne bot .Siperfaqja e tij esht 47.3 hektar dhe esht hapur ne vitin 1990.Ka 4.032 dhoma luksoze dhe 4.000 te punsuar.Nen kulmin e tij jan 7 restaurante dhe 11 qendra per pergatitjen e ushqimit,.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:16 am

Katastrofa me e madhe ne historin e sportit ka qen ne 26,shkurt 1918,ne hipodromin Ne hong kong,ku jan thyer tribunat pastaj i ka kapluar zjarri dhe humben jeten 604 shikues..

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:18 am

- Ne Britanine e Madhe eshte kultivuar lakra me e madhe. Pesha e saj eshte 51,80 kg!...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:19 am

- Me gjatesine e verifikuar zyrtarisht prej 8,8 cm turku Mehmet Ozjurek eshte shpallur para pak kohe fitues ne garat e dyta nderkombetare te hundemedhenjve te nbajtur ne Stamboll!...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:19 am

-Autobusi i prodhuar ne Moske (Rusi) ne vitin 1955 eshte i gjate 17 metra dhe ne te mund te vendosen 200 udhetare

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:19 am

Braziliani Edson Donasimento Pele, konsiderohet si futbollisti me i mire i te gjitha koherave.
Ne 1254 ndeshje futbollistike ai shenoi 1216 gola!...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:20 am

-Bolivia mban rekordin e nderrimit te qeverive. Qe nga viti 1825, dita e pavaresise nga Spanja, jane nderruar 200. Italia nga viti 1945 ka nderruar 58 qeveri dhe 22 kryeministra !!!...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:21 am

Njeriu me shtatin me te larte ka qene austriaku Frederik Vinkelmeir,qe ka jetuar ne shek.VII.
Ai ishte 2.78 m i gjate.
Njeriu me i shkurter ka qene Xhin Vorenburgu me gjatesi 45 cm dhe konkurrentja e tij Halami Aqube Ton Sinai me gjatesi vetem 38 cm !!!...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   Sat May 30, 2009 12:22 am

Operacioni me i gjate:
Nje operacion i cili u zhvillua ne vitin 1951 ne Chicago, Illinois (USA), gjate te cilit pacientes Gertrude Levandowski iu menjanua nje ciste nga njera vezore e saj, zgjati prej 4 - 8 Shkurt d.m.th. 96 ore. Gjate operacionit pesha e pacientes zbriti nga 280 ne 140 kg !!!...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: rekorde nga libri i ginisit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
rekorde nga libri i ginisit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Xhafer Leci:Libri 'Atentatet' i Ibrahim Kelmendit si romani i Nasho Jorgaqit 'Mėrgata e qyqeve'
» Halit Bogaj: ''Xhemail Abria- pleqnar i Kosovės''
» Arif Molliqi: Observim pėr monografinė e Ali D. Jasiqit
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Promovohet libri i Fazli Kajtazit "Koloset e Drenices Legjendare"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: