ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 sa jeni tip romantik?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: sa jeni tip romantik?!   Sun May 31, 2009 3:50 am

Pergjigjuni me sinqeritet mundesise qe me se shumti ju pershtatet sitates tuaj dhe lexoni prognozen, pasi t'i mbledhni piket ne tabele. Ju deshirojme argetim te kendshem.1. Partneri Ju ftone ne darke. Me shume do te ju pelqente atmosfera:
a) - shtepiake ne banese te partnerit
b) - restoranti me specialitete te mrekullueshme
c) - Darka me qirinje e muzike te lehte e te qete2. Mikut tuaj i bleni dhurate per ditelindje. Do te zgjedhni:
a) - dhuraten qe do ta perkujtoj perjete ne ju.
b) - ate qe dini se i nevoitet.
c) - dhuraten qe besoni se do t'i pelqej.
3. Per te paren here delni ne takim me personin qe ju terhjek. Do te zgjedhni:
a) - kinemane per ta shiquar ndonje film dashurie apo ndoshta ndonje drame.
b) - shetine prane lumit neper nate me hene.
c) - shkuarje ne restaurant ose ne disko.
4. Miku ua tregon ne besim se frikohet se do ta braktis partneri. Ju veproni:
a) - i thuani se nese keshtu ndodhe, nuk e vleni nje partner te tille.
b) - i tregoni menyrat se si mund ta mbaj partnerin dhe e keshilloni qe haptas te bisedoj me te.
5. Per pritje te viti te ri, me me deshire do te zgjedhnit:
a) - ambientin malor perplote bore pran drites se kaminit dhe shoqerise se hareshme.
b) - atmosferen shtepiake me disa miq te zgjedhur.
c) - restorantin luksoz me muzike te kendshme.
6. Ne mendimin se si do te ishte qe me partnerin e zgjedhur nga ju te kaloni nje kohe ne nje ishull te shkrete (vetem ju te dy), Ju bie nder mend:
a) - krahas natyres se bukur, nuk do te ishte dhe aq keq ndoshta.
b) - do te ishte ndoshta interesante e romantike.
c) - ndoshta do te ishte jokomforte dhe madje e rrezikshme nje gje e tille.
7. Me se shumti adhuroni te shikoni.
a) - filmat aksion apo luftarak
b) - dramat apo komedite
c) - melodramat apo filmat me tema dashurie.
8. Krevati i enderrave tuaja eshte:
a) - perplote jastuke te vogla te buta nga mendafshi me baldakin
b) - i hapet, i pershtatshem me vija te drejta
c) - masiv, stilik me savat
9. Sikur te mundeshit qe te udhetonit neper kohe, do te zgjedhni kohen:
a) - periudhen kur tashme keni jetuar te lumtur
b) - romantike te kalorseve dhe damave te pallateve.
c) - ardhmerine me te bukur.
10. Sikur te krijonit ju kreacione per moden e femres do te benit:
a) - tesha te thjeshta, te pershtatshme dhe sportive.
b) - robe elegante nga materiali i bute.
c) - robe te pasuruara me dekore, shkelqyese dhe me shume dantelle.
Tabela e rezultateve

Pyetja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

a). 1 5 3 1 5 3 1 5 3 1
b). 3 1 5 3 1 5 3 1 5 3
c). 5 3 1 5 3 1 5 3 1 5
Prej 10-20 pike
Veshtire se dikush do te mund t'ju quaj njeri romantik. Jeni praktik dhe te kthyer nga realiteti ne mase te plote. Per romantik thjesht nuk keni shije. Ne kohen ne te cilen jetoni, gjindeni per mrekulli ngase mendja e juaj praktike gjene mjaft nxitje ne realitetin e perditshem. Ndonjehere ankoheni per ate qe nuk eshte me konforte dhe me e pershtatshme, qe te mund te keni me pake probleme dhe te jetoni me mire.Prej 21-39 pike
Nuk jeni per se tepermi romantik, por nuk mund te thuhet se fare nuk e keni kete veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni te befasuar, me veten tuaj. Ne raste speciale kur jeni te kapluar me sentimentalizem, me ndjenja xhentile dhe te dashuruar, ne Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atehere dini te enderroni dhe te kenaqeni ne atmosfere te muzikes se qete dhe te qirinjeve, madje dhe te shiqoni ndonje film me me shume melodrama, qe do te Ju pelqente.Prej 40-50 pike
Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qe kenaqen ne atmosfere me qirinje dhe muzike te qete, ne qiellin perplot yje, prane valezimit te detit ne naten e sperkatur me rreze te argjendta te henes. Para se gjithash i besoni dashurise, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull ne ajer" duke levituar, ne enderralla romantike, ne muzike dhe aroma qe ne Ju zgjojne ndjenja te veqanta, te kendshme. Do te Ju pershtatej koha e krinolineve, te kaloresve dhe damave te tyre nga pallatet. Por edhe ne boten ne te cilen jetoni arrini te gjeni mjafte romantike. Me siguri edo mbremje delni te percjellni perendimin e diellit dhe lindjen e henes. Prandaj per Ju kjo bote ka mjaft romantik

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: sa jeni tip romantik?!   Tue Jun 02, 2009 11:24 pm

une shume vajz romantike jam...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lina
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1525
Age : 26
Vendndodhja : Prishtina
Kenget e preferuara te Floricientes? : Te Siento
Disponimi i pergjithshem : 100 %
Registration date : 14/09/2008

MesazhTitulli: Re: sa jeni tip romantik?!   Wed Jun 03, 2009 8:58 pm

Nuk jeni per se tepermi romantik, por nuk mund te thuhet se fare nuk e keni kete veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni te befasuar, me veten tuaj. Ne raste speciale kur jeni te kapluar me sentimentalizem, me ndjenja xhentile dhe te dashuruar, ne Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atehere dini te enderroni dhe te kenaqeni ne atmosfere te muzikes se qete dhe te qirinjeve, madje dhe te shiqoni ndonje film me me shume melodrama, qe do te Ju pelqente.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
egzona stefano
Stefanista x siempre + Forca e Forumitit
Stefanista x siempre + Forca e Forumitit
avatar

Numri i postimeve : 1869
Age : 23
Vendndodhja : prishtin
Kenget e preferuara te Floricientes? : un enorme dragon y te siento
Disponimi i pergjithshem : siemper alegra con sonrisa
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: sa jeni tip romantik?!   Wed Jun 03, 2009 10:08 pm

1.
c) Darka me qirinje e muzik te leht e te qeute

2.
a) DHuraten qe do ta perkujtoj perjete ne ju.

3.
b)shetine prane lumit neper nate me hene

4.
b) i tregoni menyrat se si mund ta mbaj partnerin dhe e keshilloni qe haptas te bisedoj me te

5.
b) atmosferen shtepiake me disa miq te zgjedhur

6.
a)krahas natyres se bukur, nuk do te ishte dhe aq keq ndoshta.

7.
c)melodramat apo filmat me tema dashurie

8.
a)perplote jastuke te vogla te buta nga mendafshi me baldakin

9.
c)ardhmerine me te bukur.

10.
c)robe te pasuruara me dekore, shkelqyese dhe me shume dantelle
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.stefano-malena.forumotion.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: sa jeni tip romantik?!   Wed Jun 03, 2009 11:06 pm

mir koket ju...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Lina
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1525
Age : 26
Vendndodhja : Prishtina
Kenget e preferuara te Floricientes? : Te Siento
Disponimi i pergjithshem : 100 %
Registration date : 14/09/2008

MesazhTitulli: Re: sa jeni tip romantik?!   Wed Jun 03, 2009 11:43 pm

pse ti nuk j etip romantik aitt tregona ti si te ak dal honey :P:P (L)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: sa jeni tip romantik?!   Thu Jun 04, 2009 12:56 am

1.c
2.a
3.b
4.b
5.a
6.b
7.c
8.a
9.c
10.b

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: sa jeni tip romantik?!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
sa jeni tip romantik?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xun Ēetta:Pėrshėndetje tė nderuar/a kudo qe jeni

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: