ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 TeStE mBi Dashurin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: TeStE mBi Dashurin   Sun May 31, 2009 3:57 am

Jo gjithmone ndarja nga partneri/parnerja mund te shkaktoje vuajtje.Ka raste kur njeri eshte me mire me vaten sesa me ate qe ka ne krah.Po te ju si mund te ndikoje ndarja nga partneri?Do te jeni me mire , apo me keq pa te ?
Beni testin per ta zbuluar .

Test : Je mė mirė me, apo pa tė?

1.Pjesen me te madhe te kohes e kalon ...

A. Me parnerin/ren.
B. Vetem.
C. Me miqte.


2. Sa shpesh te ndodh te ndihesh sikur partneri/rja te kufizon ne zgjedhjet e tua ?

A. Kurre.
B. Nganjehere.
C. Shpesh.


3. Je me entuziast/e te kalosh pushimet ...

A. Me partnerin.
B. Me familjen.
C. Me miqte.


4. Si i merrni vendimet ?

A. Vendosim te dy.
B. Vendos vete per ēdo gje.
C. Ai/ajo do te vendose per gjithēka.


5. Kur ai/ajo nuk eshte me ty ...

A. E mendon gjthe kohen.
B. Je mesuar me kete fakt.
C. Mundohesh te argetohesh gjithesesi.


6. Sa shpesh grindeni ?

A. Rralle.
B. Ndonjehere.
C. Sa here takoheni.


7. Do te deshiroje ...

A. Qe historia juaj te zgjate pergjithmone.
B. Qe ai/ajo te kalonte me shume kohe me ju.
C. Qe ai/ajo t'i merrte me teper ne konsiderate deshirat tuaja.


8. Cfare do te ndryshonit tek partneri/rja juaj ?

A. Asgje.
B. Neglizhencen.
C. Kokefortesine.


9. Si ndiheni kur jeni me te ?

A. Jashtezakonisht i/e lumtur.
B. Shume mire, por nganjehere me duket sikur kjo eshte e njeanshme.
C. Nganjehere ai/ajo behet i/e bezdisur.

10. Nese jeni grindur, kush perpiqet i pari per t'u pajtur ?

A. Te dy, nuk ka radhe.
B. Zakonisht ti.
C. Zakonisht ai/ajo.Pergjigjet e testit :

Per me shume A
Per ju partneri eshte nje pjese shume e rendesishme e jetes suaj, prandaj as qe e mendoni te ndaheni prej tij/saj.Duket qe jeni nje ēift qe shkoni mire dhe qe vendosni bashke per ēdo hap qe ndermerrni ne jete.Pershtatja juaja eshte per t'u admiruar.Ju mendoni se keni gjetur personin e duhur me te cilin mund te kaloni jeten.
Urojme qe gjithēka te jete reciproke dhe te jeni gjithmone te lumtur ashtu siē do te donit ju.


Per me shume B
Ju e vuani shume mungesen e partnerit/res edhe pse lidhja juaj nuk eshte pa probleme.Ne fakt, duke qene se pjesen me te madhe te kohes e kaloni pa te, sigurisht qe do te ishte me mire te ndaheshit dhe te gjenit dike qe ju pershtatet me shume.Megjithate, edhe sikur te merrni vendimin per t'u ndare per ju nuk do te ishte aspak e thjeshte.Me gjithe mosperputhjet, ju ndiheni i/e dashuruar.
Nuk ju duket se ka ardhur momendti te mendoni me shume per veten ?

Per me shume C
Pa dyshim qe ju do te ishit me mire pa te.Partneri/rja juaj eshte shnderruar ne nje njeri qe ju bezdis dhe qe shpesh mundoheni ta shmangni.Ne fakt eshte e ēuditshme qe vazhdoni akoma te jeni kashke, por me sa duket historia juaj eshte kthyer ne rutine.Deshirat tuaja shpesh nuk perputhen dhe ai/ajo shpesh eshte nje pengese qe ju te beni zgjedhjet tuaja siē do te donit.
Mendoni nje moment, ndoshta ka ardhur koha te jetoni ashtu siē doni, pa qene i/e varur prej askujt.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
 
TeStE mBi Dashurin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Poezi pėr dashurinė
» Fatime Kulli: Mendimi filozofik pėr dashurinė dhe jetėn
» Thėnje tė ndryshme pėr dashurinė!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: