ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 ditelindja juaj perfaqson dashurin!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: ditelindja juaj perfaqson dashurin!   Sun May 31, 2009 4:10 am

Karakteri juaj ne dashuri reflektohet nga numri juaj perfaqesues. Gjetja e numrit behet, duke mbledhur numrat e ditelindjes dhe te muajit tuaj te lindjes dhe shnderrimi i tyre ne numer njeshifror ne mes te 1 dhe 9.
Per shembull: Nese keni lindur me 21 mars (21 + 3 = 24 dhe 2 + 4 = 6) domethene, numri perfaqesues eshte 6.

NESE JENI 1:

Jeni te pavarur, impulsiv dhe spontan. Deshironi qe vete te arrini deri tek suksesi. Ne planin sentimental ju udheheq pasioni, ju doni ose nuk doni, dhe silleni ne harmoni me kete. Keni nevoje qe te jeni krenar me partnerin tuaj (por, edhe pse ju ate vete e zgjidhni, keni veshtiresi kur duhet t'i beni disa leshime, te sakrifikoni pak liri, ndaj me teper e doni partnerin pak me te bindur). Duke qene se jeni te guximshem dhe dinamike, ju jeni forca levizese e perandorit.

NESE JENI 2

Ju e dini se cfare do te thote koketim, terheqje, "dashuri e perjetshme". Jeni te bute, krejtesisht sensibel, jeni te afte t'iu pershtateni te tjereve dhe t'iu beni sherbime. Vertet eshte veshtire te jetoni te vetmuar dhe keni nevoje qe me dike te ndani ndjenjat. Jeni te hapur ndaj shoqerise dhe deshironi qe me te te jetoni ne harmoni, ndaj ndiqni vetem nje rruge: rrugen ne te cilen zemra ju drejton.

NESE JENI 3

I pushtoni te tjeret me natyren tuaj artistike , me shpirtin tuaj te gjalle, brilant dhe me kuptimin per humor, por edhe me nevojen per te qene te pavarur. Mbi te gjitha e doni lirine. Jeni shpirtgjere dhe plot pasion ne dashuri, i frikesoheni vetem monotonise sentimentale e cila mund t'ua vrase jeten tuaj. Per ju dashuria duhet te jete loje sentimentale. Ne te kunderten, ju asaj nuk i dorezoheni. Thjesht, duhet t'jua ofroje lirine dhe te mahnitet me ju.

NESE JENI 4

Lidhjet kalimtaree Flertet per nje ditee Nuk eshte kjo per ju. Ju jeni te dashur, sensibel, te bute , ndaj per dashuri ju nevojitet siguria, sinqeriteti, respekti e juve ju ndjell ndershmeria, bota e ndjenjave, e kurrsesi marrezite . Jeni posesive dhe besnike (sipas rregullit) , prandaj largojuni dashurise ne shikim te pare, pasioneve qe mund te sherthejne... dhe te shuhen.

NESE JENI 5

Nese flasim drejt, per ju nuk do te mund te thuhej se jeni prej atyre qe fluturojne neper rete dhe endrrat e dashurise.Ju deshironi Lirine, Aventuren, Udhetimet, Miqesite dhe ate qe eshte e re. Keni temperament te vrullshem, jeni te padurimshem dhe energjike, ndaj cdo gje tek ju ndodh papritur dhe spontanisht.Cdo gje do te deshironit te provonit, t'i ndani gezimet tuaja, dhe me magnetizmin dhe sharmin tuaj te lindur i terhiqni te tjeret, ju mendoni se cdo minute dashuri meriton te perjetohet.

NESE JENI 6

Gjashta eshte numer i harmonise dhe dashurise. Keni natyre romantike dhe te mbrojtur, ndaj jeni te gatshem te jepni shume per te petjetuar qetesisht dashurine tuaj (ne kete rast dashurine do te duhej ta shenonim me shkronja te medha). Ju magjeps bukuria, kurse keni nje ndjeshmeri te theksuar. Nga ana tjeter, ju nevojitet te jeni te qete, te mbrojtur, sepse ju lidhjet e paqendrueshme lehte ju nxjerrin nga ekuilibri.

NESE JENI 7

Shtata, numri i fshehtesive, e ben edhe shpirtin tuaj misterioz; nuk i tregoni lehte ndjesite tuaja. Jeni temperament i llojit te vet, te pavarur (mbase edhe te vetmuar!) dhe per ju joshja e polit tjeter nuk do te thote se duhet te jete intelektuale. Ne te vertete, ju mund te dukeni indiferente, por ne thellesi te shpirtit ju jeni sensibel dhe ne ju vlojne ndjenjat. Ju nuk thoni lehte: "Te dua!", kete e tregoni ne tjeter menyre. I mbetet partnerit tuaj qe ta zbuloje fshehtesine tuaj, te depertoje ne ate mister.

NESE JENI 8

Teta, numri i fuqise, jua jep edhe deshiren e fuqishme, ndaj terheqja juaj ndihet ne rrethin tuaj. Per ju pervetesimi ne dashuri nuk eshte "cikerrime": kur doni, doni intensivisht. Per nga karakteri jeni besnik, te hapur dhe te plote; ndjenjat i keni te drejtperdrejta dhe me ju partneri e di se efare duhet bere. Kur ju jeni ne pyetje, pasioni dhe besnikeria duhet ta nenkuptojne njera-tjetren, sepse ju nuk perfillni asgje qe eshte gjysmake.

NESE JENI 9

Nenta, numri i fundit, eshte numer i idealizimit. Jeni shpirtmedhenj, te durueshem, zemergjere. Nuk jeni "romantike" ne dashuri, por jeni sentimentale ( e vereni dallimine). Keni nevoje qe te tjeret t'jua konfirmojne dashurine te cilen ndiejne. Jeni shume intuitive

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Lina
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1525
Age : 26
Vendndodhja : Prishtina
Kenget e preferuara te Floricientes? : Te Siento
Disponimi i pergjithshem : 100 %
Registration date : 14/09/2008

MesazhTitulli: Re: ditelindja juaj perfaqson dashurin!   Sun May 31, 2009 2:40 pm

NESE JENI 5

Nese flasim drejt, per ju
nuk do te mund te thuhej se jeni prej atyre qe fluturojne neper rete
dhe endrrat e dashurise.Ju deshironi Lirine, Aventuren, Udhetimet,
Miqesite dhe ate qe eshte e re. Keni temperament te vrullshem, jeni te
padurimshem dhe energjike, ndaj cdo gje tek ju ndodh papritur dhe
spontanisht.Cdo gje do te deshironit te provonit, t'i ndani gezimet
tuaja, dhe me magnetizmin dhe sharmin tuaj te lindur i terhiqni te
tjeret, ju mendoni se cdo minute dashuri meriton te perjetohet.

DHE UN DHE PERSONI QE DUA JEMI 5 ahahh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: ditelindja juaj perfaqson dashurin!   Sun May 31, 2009 2:42 pm

NESE JENI 8

Teta, numri i fuqise, jua jep edhe deshiren e fuqishme, ndaj terheqja juaj ndihet ne rrethin tuaj. Per ju pervetesimi ne dashuri nuk eshte "cikerrime": kur doni, doni intensivisht. Per nga karakteri jeni besnik, te hapur dhe te plote; ndjenjat i keni te drejtperdrejta dhe me ju partneri e di se efare duhet bere. Kur ju jeni ne pyetje, pasioni dhe besnikeria duhet ta nenkuptojne njera-tjetren, sepse ju nuk perfillni asgje qe eshte gjysmake.

UNE JOM 8...

Krejt keshtu jam une...


Edituar pėr herė tė fundit nga edona nė Wed Jul 08, 2009 5:05 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: ditelindja juaj perfaqson dashurin!   Sun May 31, 2009 2:43 pm

PSE SE QITASHE EDHE PER NR 10 BRE LIBON AAAAAA ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: ditelindja juaj perfaqson dashurin!   Wed Jul 01, 2009 6:37 pm

Lidhjet kalimtaree Flertet per nje ditee Nuk eshte kjo per ju. Ju jeni te dashur, sensibel, te bute , ndaj per dashuri ju nevojitet siguria, sinqeriteti, respekti e juve ju ndjell ndershmeria, bota e ndjenjave, e kurrsesi marrezite . Jeni posesive dhe besnike (sipas rregullit) , prandaj largojuni dashurise ne shikim te pare, pasioneve qe mund te sherthejne... dhe te shuhen.

right--per mu

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: ditelindja juaj perfaqson dashurin!   Thu Jul 09, 2009 6:09 pm

NESE JENI 7

Shtata, numri i fshehtesive, e ben edhe shpirtin tuaj misterioz; nuk i tregoni lehte ndjesite tuaja. Jeni temperament i llojit te vet, te pavarur (mbase edhe te vetmuar!) dhe per ju joshja e polit tjeter nuk do te thote se duhet te jete intelektuale. Ne te vertete, ju mund te dukeni indiferente, por ne thellesi te shpirtit ju jeni sensibel dhe ne ju vlojne ndjenjat. Ju nuk thoni lehte: "Te dua!", kete e tregoni ne tjeter menyre. I mbetet partnerit tuaj qe ta zbuloje fshehtesine tuaj, te depertoje ne ate mister.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: ditelindja juaj perfaqson dashurin!   Fri Jul 10, 2009 1:14 am

Nenta, numri i fundit, eshte numer i idealizimit. Jeni shpirtmedhenj, te durueshem, zemergjere. Nuk jeni "romantike" ne dashuri, por jeni sentimentale ( e vereni dallimine). Keni nevoje qe te tjeret t'jua konfirmojne dashurine te cilen ndiejne. Jeni shume intuitive


ai qe lo amo /...principe qe e du met vertet...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ditelindja juaj perfaqson dashurin!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ditelindja juaj perfaqson dashurin!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Poezi pėr dashurinė
» Fatime Kulli: Mendimi filozofik pėr dashurinė dhe jetėn
» Thėnje tė ndryshme pėr dashurinė!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: