ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Sun May 31, 2009 4:12 am

zotėron inteligjencė ndjesore?

A je e interesuar ta dish shkallėn e zgjuarsisė duke pėrdorur ndjenjat?

A reagon drejt nė momente tė vėshtira?

A e ndien se je nė gjendje tė bashkėpunosh me tė gjithė llojet e individėve?Pėrpiqu tė jesh e hapur pa pasur ndrojtje duke zbuluar veten tėnde nėpėrmjet pėrgjigjeve tė sinqerta tė pyetjeve tė mėposhtme. Ky quiz bėhet qė tė pėrmirėsohesh pėr tė qenė mė e suksesshme nė jetė.1- Nėse do tė marrėsh ndonjė vendim pėr ndonjė ēėshtje qė tė intereson:

a- E merr vendimin shpejt dhe seriozisht.

b- E vonon marrjen e vendimit pėr njė periudhė tė shkurtėr pėr ta studiuar mirė kėtė ēėshtje.

c- E neglizhon atė ēėshtje duke mos e vrarė shumė mendjen.2- Kur bėn ndonjė gabim duke i hyrė nė hak ndonjė shoqeje:

a- E dėnon veten rreptėsisht dhe i kėrkon tė falur asaj menjėherė.

b- Pret derisa tė qetėsohesh shpirtėrisht dhe i parashtron asaj arsyen e reagimit tė gabuar.

c- Nuk i jep shumė rėndėsi kėsaj ēėshtjeje, duke menduar se nuk je vetėm ti qė gabon.3- Nė qoftė se nėna nervozohet me ty:

a- Tė prishet krejt humori i ditės, duke mos pasur mundėsi tė bėsh asgjė.

b- Pėrpiqesh ta kėnaqėsh atė me ēdo mėnyrė e mė pas vazhdon punėt e tua.

c- Prekesh pak dhe mė pas e harron kėtė gjė shpejt, duke menduar se ke njė ditė tė ngjeshur me punė dhe nuk ke kohė tė mjaftueshme pėr t’u marrė me kėtė ēėshtje.


4-Nese merr vesh se njė prej shoqeve tė tua tė ngushta tė shkollės do tė shpėrngulet nė njė shkollė tjetėr:

a- Do ndiesh dhimbje dhe do tė mungosh nė shkollė pėr njė periudhė tė gjatė, nė shenjė dėshpėrimi pėr transferimin e shoqes.

b- Do pėrpiqesh ta bindėsh tė kthehet duke pėrdorur ndjenjat, respektin dhe dashurinė.

c- Vazhdon shkollėn normalisht, pa treguar asnjė farė interesimi.5- Nė qoftė se njė shoqe tė kėrkon t’i bėsh njė nder dhe je e detyruar t’i kushtosh shumė kohė:

a- Ia bėn asaj nderin, edhe nėse e ndjen veten ngushtė dhe tė krijohen probleme.

b- Mundohesh ta ndihmosh atė sipas mundėsive qė ke.

c- Refuzon ta ndihmosh, duke mos i dhėnė shumė rėndėsi.6- Nė qoftė se tė merr nė telefon ndonjė shoqe dhe ajo kėrkon qė ta zgjasė shumė bisedėn, ndėrkohė qė ti e ke me ngut pėr tė shkuar pėr tė vizituar njė tė afėrmen tėnde:

a- Vazhdon tė flasėsh me tė nė telefon duke e zgjatur bisedėn dhe e shtyn vizitėn pėr mė vonė, pasi tė mbarosh telefonatėn.

b- Flet pak me tė dhe i kėrkon leje me mirėsjellje pėr t’i dhėnė fund telefonatės pėr shkak tė vizitės.

c- I kėrkon asaj menjėherė leje dhe shkon pa humbur kohė nė vizitėn qė ke pėr tė bėrė.7- Nėse njė shoqja jote bisedon me ty pėr njė problem tė sajin personal:

a- Do tė qash dhe do tė sillesh nė njė mėnyrė qė tė tėrheqėsh vėmendjen.

b- Prekesh, por nuk e shfaq keqardhjen pėr tė.

c- Nuk i kushton rėndėsi ēėshtjes, duke e konsideruar si diēka qė nuk tė pėrket ty.8- Nė momente tė vėshtira kur e ndjen veten ngushtė pėrpara shoqeve tė shkollės:

a- Shkon nė shtėpi, mbyllesh nė dhomė dhe e pėrjeton keq ngjarjen.

b- Prekesh thellė dhe mundohesh tė mos i kushtosh shumė rėndėsi ngjarjes.

c- E neglizhon krejt ēėshtjen, duke mos menduar fare pėr tė, me pretekstin se ėshtė diēka e zakonshme qė mund t’u ndodhė tė gjithėve.9- Nėse sheh nė TV ndonjė ngjarje tepėr tė dhimbshme:

a- Mbytesh nė lotė dhe tė dhemb koka.

b- Loton nė njė moment.

c- Nuk tė bėn pėrshtypje.10- Nėse takon ndonjė vajzė tė re dhe dėshiron ta kesh mike:

a- E njofton atė pėr ēka ndien, duke i bėrė komplimente.

b- Mundohesh tė krijosh njė shoqėri tė mirė me tė duke sjellė me tė nė mėnyrė spontane.

c- Nuk i kushton shumė rėndėsi asaj vajze dhe nėse dėshiron tė lidhėsh shoqėri mendon se duhet tė jetė ajo qė duhet ta ndėrmarrė hapin e parė.

Pasi ke zgjedhur versionin qė mendon se nė tė e gjen veten, bėj grumbullimin e pikėve pėr tė parė rezultatin.Shėnim:

Alternativa a : 3 pikė

Alternativa b : 2 pikė

Alternativa c : 1 pikė24-30 Pikė : Jeni shumė e ndjeshme

Jeni njė vajzė shumė e ndjeshme. Ju rrjedhin lotėt rrėke shpejt pėr ēdo gjė tė dhimbshme qė mund t’u ndodhė juve apo tė tjerėve. Shpesh i bėni dhe shoqet tė ndihen ngushtė pėr shkak tė ndjenjave tuaja tė ekzagjeruara. Prandaj, pjesa mė e madhe e njerėzve do tė ndihen nė vėshtirėsi gjatė bashkėpunimit me ju.

Mundohuni t’i pėrmbani reagimet dhe ndjenjat tuaja, pėr tė mos u shndėrruar nė njė burim qė vėshtirėson dhe prish marrėdhėniet tuaja me tė tjerėt.17-23 Pikė: Keni ndjenja shembullore

Jeni njė vajzė e ndjeshme pėr t’u marrė shembull. Ndjenjat i keni tė sinqerta dhe tė barazpeshuara. Ndjenjat tuaja janė gjithmonė tė pranishme, por ato e gjejnė mė shpesh veten nė zemrėn tuaj. I ndihmoni tė afėrmit kur janė nė vėshtirėsi dhe pėrdorni fjalė dhe reagime tė pėrshtatshme pėr t’i bėrė njerėzit tė jenė tė gėzuar. Keni njė zemėr tė madhe dhe njė shpirt fisnik. Ju dėshironi mirėsinė pėr mbarė njerėzit dhe nga zemra juaj buron vetėm dashuri dhe tolerancė.1-16 Pikė: Keni ndjenja tė ngurta

Dukeni se i ngjasoni njė cope shkėmbi. Nuk e ēani kokėn dhe nuk doni t’ia dini pėr ēdo ngjarje qė mund tė ndodhė. Ēėshtjen e dashurisė pėr njerėzit e konsideroni thjesht humbje kohe. Nuk i kushtoni rėndėsi miqėsive tuaja, duke preferuar qė shpirtėrisht tė qėndroni larg tė tjerėve. Nuk e keni tė lehtė tė krijoni miqėsi tė reja. Si pasojė e ngurtėsisė ju ndodh shpesh qė t’i humbisni miqtė dhe tė afėrmit.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Tue Jun 02, 2009 11:23 pm

pooooo krejt haahahehehhhuhauh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Fri Jun 26, 2009 4:03 am

17-23 Pikė: Keni ndjenja shembullore

Jeni njė vajzė e ndjeshme pėr t’u marrė shembull. Ndjenjat i keni tė sinqerta dhe tė barazpeshuara. Ndjenjat tuaja janė gjithmonė tė pranishme, por ato e gjejnė mė shpesh veten nė zemrėn tuaj. I ndihmoni tė afėrmit kur janė nė vėshtirėsi dhe pėrdorni fjalė dhe reagime tė pėrshtatshme pėr t’i bėrė njerėzit tė jenė tė gėzuar. Keni njė zemėr tė madhe dhe njė shpirt fisnik. Ju dėshironi mirėsinė pėr mbarė njerėzit dhe nga zemra juaj buron vetėm dashuri dhe tolerancė.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Sat Jun 27, 2009 4:31 pm

po shumbullore valla hahhaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Sat Jun 27, 2009 5:44 pm

24-30 Pikė : Jeni shumė e ndjeshme

Jeni njė vajzė shumė e ndjeshme. Ju rrjedhin lotėt rrėke shpejt pėr ēdo gjė tė dhimbshme qė mund t’u ndodhė juve apo tė tjerėve. Shpesh i bėni dhe shoqet tė ndihen ngushtė pėr shkak tė ndjenjave tuaja tė ekzagjeruara. Prandaj, pjesa mė e madhe e njerėzve do tė ndihen nė vėshtirėsi gjatė bashkėpunimit me ju.

Mundohuni t’i pėrmbani reagimet dhe ndjenjat tuaja, pėr tė mos u shndėrruar nė njė burim qė vėshtirėson dhe prish marrėdhėniet tuaja me tė tjerėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Sun Jun 28, 2009 7:58 pm

un ndjenja shembullore...hehhe ci cia

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
donjeta
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Numri i postimeve : 178
Registration date : 14/08/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Mon Jun 29, 2009 11:58 am

17-23 Pikė: Keni ndjenja shembullore

Jeni njė vajzė e ndjeshme pėr t’u marrė shembull. Ndjenjat i keni tė sinqerta dhe tė barazpeshuara. Ndjenjat tuaja janė gjithmonė tė pranishme, por ato e gjejnė mė shpesh veten nė zemrėn tuaj. I ndihmoni tė afėrmit kur janė nė vėshtirėsi dhe pėrdorni fjalė dhe reagime tė pėrshtatshme pėr t’i bėrė njerėzit tė jenė tė gėzuar. Keni njė zemėr tė madhe dhe njė shpirt fisnik. Ju dėshironi mirėsinė pėr mbarė njerėzit dhe nga zemra juaj buron vetėm dashuri dhe tolerancė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Wed Jul 01, 2009 10:47 pm

bravovoo

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Wed Jul 01, 2009 10:50 pm

happy bravo ♥♥♥
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Thu Jul 02, 2009 12:31 am

nuk o mir mu kon e ndijshmme....

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Wed Jul 08, 2009 5:00 pm

une jam shume e ndjeshme per gjithqka qaj...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   Wed Jul 08, 2009 7:12 pm

ishala tkalon..

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ndjenjat tuaja ne baz te pyetjeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: