ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 sheret midis kengtareve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: sheret midis kengtareve   Sun May 31, 2009 6:40 pm

Janė kėngėtarė tė fam shėm, tė bukur e tė talentuar, por dhe shumė kapriēoz, te kanjoz dhe me raste dhe deri nė agresivitet. Shumė prej tyre janė tė famshėm, jo vetėm pėr kėngėt qė shpesh herė entuziazmojnė publikun, por dhe sherret e pėrfolura qė kanė pasur mes tyre. Disa kanė qenė thjesht verbalė, me kunja dhe thumba tė kombinuara e ndėrthurura nėpėr kėngėt e tyre, por ka pasur dhe nga ata mė tė dhunshmit, qė nuk kanė kursyer aspak edhe grushte, e nė kėtė kategori nuk futen vetėm meshkuj... Kėshtu, kėngėtarėt e muzikės shqiptare, si tė asaj brenda kufijve shqiptarė, ashtu dhe ata nė trojet kosovare, kanė shkaktuar dhe ata skandale dhe sherre pėr t’u pasur “zili” edhe nga VIP-at ndėrkombėtarė, tė cilėt kėtė mėnyrė sjelljeje e kanė mjaft tė zakonshme. E nė kėto raste, ēuditėrisht femrat kėngėtare janė paska mė tė dhunshme dhe mė agresive mes tyre. Kjo ka bėrė qė edhe zėnkat qė ato kanė bėrė me njėra-tjetrėn tė mbahen mend pėr njė kohė tė gjatė dhe tė pėrfliten edhe mė shumė. Nė retrospektivė po kujtojmė disa prej tyre, qė nga ai mė i famshmi, mes Adelina Ismajlit dhe Leonora Jakupit, ai i pėrfoluri mes Ēiljetės dhe Zajminės me ēėshtjen e njė djali, e deri tek ato mė tė fundit mes reperit kosovar nga Prishtina, Getoar Selimi dhe njė tjetėr reperi po nga Kosova, atij nga Presheva Gold AG. Gjithashtu, nuk do tė lėmė pa pėrmendur dhe ato verbalėt nėpėrmjet mes Dudės, kėngėtarit reper nga Gjilani i Kosovės dhe reperit tjetėr, Rebel a.K.a UniKKatil.

LEONORA JAKUPI DHE ADELINA ISMAJLI

Para disa vitesh bėri bujė skandali i madh i rrahjes sė dy kėngėtareve tė njohura tė skenės kosovare, Adelina Ismajli dhe Leonora Jakupit. Njė histori qė ndodhi nė backstage-t e njė koncerti, ku bėheshin parapėrgatitjet pėr regjistrimet e njė spektakli pėr Vitin e Ri. Ēėshtja u bė vėrtet serioze, sepse e lėnduara Leonora Jakupi, sipas saj qėndroi rreth 2 muaj nė shtrat prej dėmtimeve tė marra gjatė kėsaj zėnke. Nė njė intervistė tė dhėnė pėr kėtė ngjarje nė “Radio Kosova”, kėngėtarja Leonora Jakupi u prononcua publikisht dhe nuk e cilėsoi rrahje atė qė kishte ndodhur mes saj dhe Adelinės, por njė sulm tė paramenduar ndaj saj, e gjithashtu ka shtuar se pėrpara kėtij incidentin ka pasur dhe kėrcėnime tė mėparshme. Ajo pretendon qė ėshtė sulmuar nga Adelina sė bashku me njerėzit e saj dhe se ka qenė e detyruar tė qėndrojė rreth dy muaj mė shtrat si pasojė e sulmit. Ajo e ka cilėsuar kėtė sulm, me synimin pėr tė shkaktuar skandal e pėr tė provokuar bujė. Ēėshtja pėrfundoi nė gjykatė dhe nė atė kohė, Adelina ka deklaruar se gjykata e ka shpallur tė pafajshme. Nga ana tjetėr, Leonora deklaron se ka qenė pikėrisht e ėma e saj ajo qė ka kėrkuar qė tė mbyllet ky gjyq dhe e bija tė mos ketė mė asnjė kontakt me Ismajlin. Nė njė farė mėnyre i bie qė Leonora ta kėtė falur, por ajo pretendon se me zemėr nuk e ka bėrė kurrė.

ZAJMINA DHE ĒILJETA, DASHURI URREJTJE

Historia e dy kėngėtareve tė reja tė botės sė kėngės shqiptare, qė u lanēuan tė dyja nė skenėn e spektaklit falė njė konkursi bukurie, shkaktoi shumė fjalė rreth asaj qė kishte ndodhur mes tyre. Nė fillimet dy kėngėtaret kanė pasur mes tyre njė shoqėri, prej “shoqesh tė ngushta”, po mė pas plasi “boom-i”... U ndanė dhe arsyeja qė u pėrfol ishte pikėrisht njė mashkull... Gjithēka shumė shpjet u bė mediatike. Thashetheme pėr djalin dhe pėr zėnkėn mes vajzave dikur mike dhe mė pas armike, mbushėn shtypin rozė. Por pas disa kohėsh gjithēka ndryshoi… Gjithēka kaloi nė paqe dhe ato u bashkuan sėrish pėr njė koncert dhėnė nė qytetin e Pukės. Tė dyja vajzat u bėnė sėrish mikesha dhe kėtė gjė e bėnė publike pikėrisht nė koncertin e organizuar nė qytetin verior, mes puthjeve e pėrqafimeve tė dhuruara nga tė dyja palėt. Me kėtė gjest ato pėrcollėn qartė mesazhin se sherri mes tyre, tashmė ishte njė histori qė i pėrkiste sė shkuarės. Mė pas, edhe pse mes tyre dukej se vazhdonte miqėsia, njė luftė e ftohtė vazhdojė nė hije mes tė dyjave, kėsaj here pėr pamjen e tyre fizike. Zajmina u bė brune dhe gojėt e ligat, gjithmonė e mė shumė e theksonin faktin se bukuroshja Vastjari kėrkonte t’i pėrgjasonte “mikes-rivale” Ciljeta . Sot duket se gjakrat janė qetėsuar dhe se ajo histori ėshtė harruar fare, ato janė sėrish mike, ndoshta jo mė si dikur... Gjithsesi, nė festėn e promovimit e videoklipit “Puēi-Puēi”, njė realizim i Ciljeta dhe Ingrid Gjonit, ishte e ftuar dhe kėngėtarja Zajmina Vastjari.

REPERAT KOSOVAR, GETOAR SELIMI DHE GOLD AG

Kėtė radhė grushtet vijnė nga meshkuj, e pikėrisht nga dy reper kosovarė. Getoar Selimi, kėngėtari i njohur, lideri i kompanisė sė produksionit “Baba Records” dhe njėkohėsisht lideri i grupit “Tingulli i 3NT”, ka shkėmbyer disa grushte me reperin nga Presheva, Gold AG. Miqtė e Getoarit tregojnė se ky i fundit nuk ka shkuar mirė dhe mė parė me kėngėtarin Gold AG, qė kėndon muzikė Undergraund dhe se zėnka e ka zanafillėn nga njė mėri e vjetėr mes dy reperave dhe ėshtė rihapur pak ditė para publikimit tė albumit tė fundit tė “Tingulli i 3NT”. Njė kėngė e titulluar “Qyr”, ka qenė zanafilla e provokimit tė zėnkės mes dy djemve, qė ka nxitur kėngėtarin Gold AG tė polemizojė gjatė njė emisioni tė zhvilluar nė Tiranė. Duket se tashmė ēdo gjė ėshtė sistemuar mes dy kėngėtarėve nga Kosova dhe tashmė ata kanė bėrė paqe me njėri-tjetrin. Kėshtu, pavarėsisht incidentit qė ka ndodhur, djemtė duket se kanė kėrkuar tė lėnė prapa kėtė episod dhe tė pajtohen nė mėnyrė paqėsore.

DUDA, NJĖ KĖNGĖ ME KRITIKA KUNDREJT REBEL A.K.A UNIKKATIL

Duda, kėngėtari reper nga Gjilani nuk ėshtė i njohur pėr karakterin e tij tė qetė, duke qene se disa kohė mė parė ai pati disa problemeve me policinė. Gjithsesi, nė kėtė rast “debati” i tij nuk ka shkuar deri nė grushte, por thjesht nė njė kėngė me kritika, tė cilat i adresohen njė tjetėr reperi kosovar, Rebel a.K.a Uni- KKatil. Kėshtu, kėnga e tij “Jeta jem”, pėrmban nė vargjet e saj disa kritika pėr kėngėtarin tjetėr tė sė njėjtės rrymė muzikore, Rebel a.K.a UniKKatil. Shkaku i kėtyre kritikave ende nuk dihet, por ndoshta ky i fundit mund t’i pėrgjigjet Dudės me tė njėjtėn mėnyrė. Gjithashtu, kėnga “Jeta jem” gjithmonė e mė shumė po bėhet hit nėpėr qytetet kosovare, sidomos nė qytetin e lindjes se kėngėtarit, ku fansat e tij e mbrojnė sė tepėrmi nėpėr forume, duke ironizuar Rebel a.K.a UniKKatil.
Me shume per Vipat Shqiptar

Me te Vizituarat

Vipat Shqiptare Vipat e Huaj Profilet
Genta Ismajli: Rrezohet Genta nė skenėPirro Cako: Zbulohet Anjushka e vėrtetė, e dashura 27-vjeēare e Pirro ĒakosVipat Shqiptar: Zėnka brenda stafit E diell, Adi Krasta nuk flet me Alessian, Dorina Xėrxa largohetBanorėt e Big brother: Rikthehen bashkė Noēja dhe Olsi dhe pėrgatiten tė presin njė bebeVipat Shqiptar: Cili dhe Skandinada, dy shoqe, njė fustanCiljeta: Feston 24 vjetorin Romeo rri indiferentVipat Shqiptar: Laureta Meci: Ėndėrroj tė pėrfaqėsoj Shqipėrinė nė EurosongBlero: Ende i dashuruar me Norёn Rozana Radi: Nė prag tė fejesės me Edin, milionerin nga ShkodraBig Brother Albania: Big Brother, fillon numerimi
Kristiano Ronaldo: Ish dashnorja e Berbatov: Do fus Ronaldon ne shtratVipat e Huaj: Jessica Alba: Korseja, sekreti i ardhjes sime ne formeBrad Pitt: Ende ka ndjenja pёr Aniston Scarlett Johansson: Nuk ndjehet seksi Madonna: Del ne publik me te dashurin e riAmy Winehouse: Tenton tė shpėtojė martesėnVipat e Huaj: Fejohet Geri HalliwellVipat e Huaj: Vieri-Melissa, fundi i nje dashurie 3 vjecareHollywood: Thornton dėshiron tё punojё me Jolien pёrsёri Amy Winehouse: Plaēkitet shtėpia e Winehouse
1 Vipat Shqiptar 2 Ciljeta 3 Banorėt e Big brother 4 Zajmina 5 Ermal Fejzullahu6 Genta Ismajli7 Ingrid Gjoni8 Elvana Gjata9 Bleona Qerreti10 Nora Istrefi11 Adelina Ismajli12 Ledina Celo13 Altuna SejdiuREKLAMA

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: sheret midis kengtareve   Mon Jun 01, 2009 3:48 pm

ok tepr flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: sheret midis kengtareve   Thu Jun 04, 2009 1:02 am

s'ka perse

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: sheret midis kengtareve   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
sheret midis kengtareve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kėze Kozeta Zylo: Njė mbrėmje festive midis devollinjve nė Brooklyn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: