ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kengetarja serbe vjedh kengen e Vesa Luma-s

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Kengetarja serbe vjedh kengen e Vesa Luma-s   Mon Jun 01, 2009 4:22 pm

Kohėt tė fundit serbėt janė vėnė nė gjah pas melosit shqiptar. Dihet botėrisht ēfarė urrejtje kanė ata pėr popullin shqiptar, por duke u bazuar nė thėnien “kultura nuk njeh kufijė” atėherė ndoshta edhe u lejohet tė bėjnė njė gjė tė tillė. Kėsaj radhe viktima e huazimit ėshtė kėngėtarja Vesa Luma, e cila akoma nuk ėshtė prononcuar nė lidhje me kėtė vjedhje. Hiti mė i madh i saj “Jemi dhe s’jemi” me tė cilėn ajo edhe u bė e njohur pėr publikun e gjerė, huazohet nga kėngėtarja sėrbe Djina Stoeva e cila e titullon kėngėn “Zasrami se”. Ky nuk ėshtė as rasti i parė e as i fundit qė kalon pa u ndėshkuar nga organet tė cilat merren me tė drejtat e autorit. Ndoshta pėr shkakun se tashmė kėngėtaret shqipėtare po garojnė me ata tė huajat se kush do huazojė mė shumė. Jina Stoeva nė Serbi njihet si njė kėngėtare me pėrvojė tė madhe nė skenėn muzikore por ja qė i ka pėlqyer shumė kėnga e Vesės, tė cilėn ka vendosur tė marrė dhe ta realizojė edhe me videoklip, gjithashtu e pėrfshirė nė albumin e saj mė tė fundit tė titulluar po ashtu me titullin “Zasrami se”. Ndėrsa Vesa mbetet njė nga kėngėtaret mė tė pėlqyera pėr momentin e cila sė fundmi ka sjellė shumė hite nė skenėn muzikore por qė punėn e saj e vazhdon akoma mė me shumė intensitet. Pas pėrfundimit tė koncerteve nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ku atje edhe festoi 1-vjetorin e Pavarėsisė sė Kosovės, ajo tashmė ka filluar pėrgatitjet pėr koncerte nė diasporėn shqiptare, por duke punuar gjithashtu edhe kėngė dhe klipe tė reja si befasi pėr fansat e saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Kengetarja serbe vjedh kengen e Vesa Luma-s   Sun Jun 07, 2009 3:17 am

thnxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kengetarja serbe vjedh kengen e Vesa Luma-s   Sun Jun 07, 2009 5:41 pm

spssssssssssssssssssssss
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kengetarja serbe vjedh kengen e Vesa Luma-s   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kengetarja serbe vjedh kengen e Vesa Luma-s
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hilmi Saraēi: Masakra serbe nė Studime tė Poshtme (Martiraj) 1998-1999
» Sylejman Aliu:Pėrse Dik Marti nuk pėrmend krimet serbe mbi shqiptarėt?
» Xhesika Vula:PĖRBALLĖ USHTRISĖ PUSHTUESE SERBE, NĖ NĖNTOR 1912
» Dyndja serbe me harta e dokumente!
» Gjermani: Varroset vajza turke qė u vra nga banda serbe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: