ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Per nje jet te lumtur ne qift...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Per nje jet te lumtur ne qift...   Sun Jun 07, 2009 3:43 am

lumturia


Gratė, vlerėsojnė shumė atė qė ėshtė e veēantė pėr ta. Por, burrat gjithmonė i harrojnė kėto gjėra. Me tė drejtė, edhe gratė mėrziten nga situata tė tilla. Kjo gjendje e tyre, vjen si pasojė e mendimit tė skalitur nė kokėn e gruas se burrat nuk i vlerėsojnė ato siē duhet.

Po te vėresh me kujdes, nuk ėshtė se s’kanė tė drejtė. Ėshtė bukur tė tė jesh e veēantė dhe tė kujtohesh ne ditė tė caktuara!

Ndėrkaq, burrat, nė tė shumtėn e rasteve harresat e tyre i lidhin me lodhjen dhe punėn e ngarkuar tė ditės.

Sikur tė mos e harrojė atė ditė, burri do t’i rikujtonte gruas sė tij qofte edhe me njė lule qė ajo ėshtė shumė e rėndėsishme pėr tė, qė qė nga dita qė e ka njohur e deri nė atė moment, ai ndihet i lumtur me pranine e saj ...

Ka edhe nga ata burra qė raste e ditė tė tilla, i vleresojnė si tė pavlera dhe imitime, apo pse jo edhe ironi. “Ajo e di qė unė e dua. Ajo e di qė ėshtė gjėja mė me vlerė qė kam, pse duhet t’ia rikujtoj pėrsėri?”-mendojnė ata. Apo pse jo ka edhe nga ata qė nuk parapėlqejnė tė shprehin ndjenjat e tyre.

E rėndėsishme nė harmoninė e njė ēifti ėshtė qė ndjenjat e fshehura nė zemėr, tė thuhen. Ato nuk mund tė fshihen pas perdeve tė fshehta. Nuk duhet tė jetė shumė e vėshtirė njė buqetė lule, njė fjalė e bukur apo njė shprehje ndjenje qė i tregon sėrish shoqes sė jetės se je dhe se do tė jesh me tė pėrgjithmonė.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Per nje jet te lumtur ne qift...   Mon Jun 08, 2009 6:03 pm

graciasssssssssssssssssssss...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lina
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1525
Age : 26
Vendndodhja : Prishtina
Kenget e preferuara te Floricientes? : Te Siento
Disponimi i pergjithshem : 100 %
Registration date : 14/09/2008

MesazhTitulli: Re: Per nje jet te lumtur ne qift...   Wed Jun 10, 2009 8:18 am

thx

E rėndėsishme nė harmoninė e njė ēifti ėshtė qė ndjenjat e fshehura nė zemėr, tė thuhen.... Ato nuk mund tė fshihen pas perdeve tė fshehta. Nuk duhet tė jetė shumė e vėshtirė njė buqetė lule, njė fjalė e bukur apo njė shprehje ndjenje qė i tregon sėrish shoqes sė jetės se je dhe se do tė jesh me tė pėrgjithmonė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Per nje jet te lumtur ne qift...   Sat Jun 20, 2009 1:06 pm

wshpresoj tju ndihmoj ma VON se njeher nuk jena ne qift ,hehehe

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Per nje jet te lumtur ne qift...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Per nje jet te lumtur ne qift...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: