ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Dashuria dhe Koha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Dashuria dhe Koha   Sun Jun 07, 2009 3:53 am

Na ishte seē na ishte. Na ishte njė herė njė ishull nė tė cilin jetonin ndjenjat dhe vlerat tjera njerėzore: vullneti i mirė, brenga, dituria... dhe, nė mes tjerash, nė kėtė bashkėsi ishte edhe dashuria.
Njė ditė, ata kuptojnė se ishulli i tyre do tė fundoset, andaj, pėrgatitėn barkat dhe mjetet tjera tė lundrimit pėr njė evakuim emergjent nga ishulli. Nga tė gjithė tė tjerėt, vetėm DASHURIA fillimisht nuk deshi tė largohet dhe vendosi tė qėndronte deri nė fund aty. Kur ishulli u rrezikua aq nga zhytja, nė momentin e fundit, DASHURIA vendosi tė kėrkoj ndihmėn e shpėtimit.
Me barkė nė ikje, afėr saj, sė pari kalon PASURIA, dhe DASHURIA e lut qė ta merr edhe atė me veti. Por, PASURIA si gjithnjė krenare nė vete e refuzon me kėto fjalė:
- “Nuk mundem tė tė marr DASHURI, sepse barka ime ėshtė pėrplot me flori, dhe, nėse do tė na bashkėngjitėsh edhe ti, nga pesha e tepėrt ekziston rreziku qė tė tytė sė bashku tė fundosemi nė ujė.”
Pas kėtij refuzimi, pa i humbur nė tėrėsi shpresat, DASHURIA vendosi ta pyeste KRENARINĖ, e cila, me barkėn e vetė madhėshtore, po ashtu kaloi atypari.
- “KRENARI, po tė lutem! A mundesh tė mė marrėsh me vete edhe mua?
- “Nuk mundem tė tė ndihmoj, DASHURI. – pėrgjigjet prerė KRENARIA – “Kėtu tek unė ėshtė aq pėrsosur, saqė, nėse do tė vish edhe ti, ka mundėsi tė ma dėmtosh barkėn time dhe luksin personal nė tė.
Mė pas DASHURIA me lutje tė njėjtė, i drejtohet BRENGĖS, e cila nė ikje , po ashtu, me barkėn e vetė kalonte atypari ,
- “Oh, DASHURI,”- i pėrgjigjet BRENGA - “Aq jam i brengosur nė kėto momente, saqė nuk mundem ta kem pranė askėnd ”.
Kur,VULLNETI I MIRĖ, si i fundit ikanak, kaloi aty pranė, ai ishte aq i lumtur dhe i tretur nė vete, saqė, as e dėgjoi lutjen e dashurisė.
I humbur nė pashpresė pėr shpėtim, papritmas DASHURIA dėgjon zėrin qė e ftonte nga larg:
- “Eja, DASHURI, unė do tė marrė me vete!”
Ishte ky njė plak me njė barkė tė vogėl qė furishėm i afrohej pėr ta marrė. Kur arritėn ne bregdet, DASHURIA zbarkohet aty, ndėrsa plaku shpėtimtar largohet pa lėnė asnjė gjurmė. Nga preokupimi i frikės pėr shpėtim tė mundshėm qė e kishte kapluar, DASHURIA harroi fare ta pyeste plakun se kush ishte. Tek mė vonė, ajo e kuptoi rėndėsinė e shėrbesės sė madhe tė plakut qė i kishte bėrė dhe nga kureshtja e pyet DITURINĖ:
- “DITURI e dashur! Ti sigurisht duhet ta dish se kush ishte plaku im shpėtimtar qė mė morri nė momentin e fundit nga ishulli qė fundosej.
- “Ishte KOHA.” – ju pėrgjigj DITURIA.
- “KOHA?! - pyeti i befasuar DASHURIA – “Pse tė mė shpėtoj bash KOHA mua?
Nė kėtė pyetje kureshtare tė DASHURISĖ, DITURIA ju pėrgjigj shkurtė dhe prerė:
- “Sepse, gjithmonė nė kėto raste, vetėm KOHA ėshtė e aftė qė ta kuptoj se sa shumė ėshtė e rėndėsishme DASHURIA nė jetė...”

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Dashuria dhe Koha   Mon Jun 08, 2009 6:01 pm

shume e mire libonn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Dashuria dhe Koha   Sat Jun 20, 2009 2:12 am

na vyn neve edon .,hgheheheh

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dashuria dhe Koha   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dashuria dhe Koha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Koha ėshtė e maskarenjve, po Atdheu i shqipėtarve! - Ali Asllani
» Mufail Limani:Koha e gurit
» Lediana Kapaj: Ndarja!
» Nesėr nis koha verore
» Vangjush Ziko: Poeti, mėkati dhe dashuria

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: