ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 7 . 13 .666 Cjan keta Numra .Misteret e Ketyre Numrave ...!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lina
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1525
Age : 26
Vendndodhja : Prishtina
Kenget e preferuara te Floricientes? : Te Siento
Disponimi i pergjithshem : 100 %
Registration date : 14/09/2008

MesazhTitulli: 7 . 13 .666 Cjan keta Numra .Misteret e Ketyre Numrave ...!!   Thu Jun 11, 2009 5:01 pm

Keni menduar ndonjėherė pse ėshtė kėshtu apo mendoni se gjithė kjo ėshtė nje koinēidencė??

Numri 7 lidhet me shumė gjėra.
- 7 ditė ka java,
- 7 xhuxha ka Borbardha,
- janė 7 mrekullit e botės,
- 7 perandorėt e Romės,
- 7 artet e lira,
- Nė Krishtėrizėm Zoti e krijoji botėn pėr 7 ditė,
- Nė Jahudizėm simboli i tyre ka 7 qirinjė,
- Nė Islam janė 7 shkallė tė parajsės dhe 7 tė ferrit, 7 herė rrotullohen rreth Qabes, ka 7 qiej, 7 herė kalohet prej Al-Safa te Al-Marwah gjatė haxhit.


Numri 666 merret si numri i djallit dhe lidhet me shumė konspiracione tjera.
- Tė gjithė numrat e ruletit bėjn 666,
- Sipas Biblės, 666 vetė u kėthyen nga egzili i Babilonisė pėr nė Jerusalem.


Numri 13 gjithashtu lidhet me shumė ngjarje.
Me siguri tani nl mendje u shkon E premte 13, dita fatėkeqe. Ja edhe disa tė tjera:
- Nė Darkėn e Fundit kishte 13 pjestarė, kurse i 13 ishtė ai qė e tradhtoi Jezu Krishtin.
- Flamuri i SHBA-ve ka 13 linja horizontale (7 kuq dhe 6 bardh).
- Simboli shtetror i SHBA-ve ka njė shqiponjė qė mban njė degė me 13 gjethe ullinjėsh (dhe 13 ullinjė), 13 shigjeta dhe 13 yje. Ka edhe njė fjali qė pėrmban 13 shkronja. (!!!!!)


Ka edhe plot teori tjera, por nuk mund ti shėnoj tė gjitha. Ka edhe teori qe lidhen me numrat 4 ose 23.
Ēka mendoni ju?? Ka ndonje mister kėtu apo thjesht e gjithe kjo ju duket njė koinēidencė dhe asgjė mė shumė??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: 7 . 13 .666 Cjan keta Numra .Misteret e Ketyre Numrave ...!!   Sat Jun 13, 2009 7:13 pm

shume interesante linaaa.!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
nisii
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Numri i postimeve : 133
Age : 19
Disponimi i pergjithshem : SIEMPRE ALEGRA,ALWAYS HAPPY...
Registration date : 13/06/2009

MesazhTitulli: Re: 7 . 13 .666 Cjan keta Numra .Misteret e Ketyre Numrave ...!!   Sat Jun 13, 2009 7:32 pm

po vertet e qyditshme gjithe ate gjera me 7
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 7 . 13 .666 Cjan keta Numra .Misteret e Ketyre Numrave ...!!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
7 . 13 .666 Cjan keta Numra .Misteret e Ketyre Numrave ...!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: