ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Syte jane pasqyra e zemres ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Syte jane pasqyra e zemres ?   Sun Jun 21, 2009 3:43 am

Thone se " Syte jane pasqyra e zemres " !!!
Duke vezhguar me thellesisht , duhet atehere te shohim ate qe komplotohet ne brendesine e nje qenie-je qe vezhgojme .
Nese eshte ky rast , nese eshte kaq e thjeshte te lexosh ne shikimet e njerezve sesa ne nje roman , atehere perse nuk mundemi te shohim ate qe ndodh tek njerzit qe na rrethojne ?.
Shikoj syte e tyre , i vezhgoj , i sodis , i studioj dhe me te gjitha keto , nuk shikoj cfare po kerkoj.
Shikoj mire qe ka dicka ne shikimin e tyre !
Shikoj nje siguri dhe nje force te madhe , sikur duan te verbojne ata qe duan ta shohin
Per nje cast shume te shkurter arrita te heq mbulesen ,dhe pashe gjate kesaj kohe te shkurter , qe kishte dicka te tmerrshme dhe te forte.
Nuk munda ta shoh te verteten por kjo kohe me mjaftoi per te me turbulluar ne menyre te papershkrueshme.

Cfare fshehin njerzit pas nje shikimi ?

Gjate kesaj kohe , pata idene sikur hyra ne infinit,sikur gjithe dituria dhe bukuria e botes me ishte ofruar ne dhurate .
E me gjithe kete nuk shikoja akoma gjithcka .
Mendoj se syte jane ēeles dhe jo pasqyre !!!
Dhe ne vezhgojme nga ky ēeles per te tentuar te shikojme ate se cfare ndodh ne anen tjeter .

Atehere a vlen kjo thenie : Syte jane pasqyra e zemres ?

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Syte jane pasqyra e zemres ?   Sun Jun 21, 2009 2:27 pm

ok flm libona
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Syte jane pasqyra e zemres ?   Sun Jun 21, 2009 2:29 pm

sps

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Syte jane pasqyra e zemres ?   Mon Jul 06, 2009 3:45 pm

shume tem ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Syte jane pasqyra e zemres ?   Tue Jul 07, 2009 12:37 am

me vjen mir

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Syte jane pasqyra e zemres ?   Thu Jul 09, 2009 6:29 pm

shume um pelqej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Syte jane pasqyra e zemres ?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Syte jane pasqyra e zemres ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Avni Rustemi ne syte e Eqerem bej Vlores
» Keze (Kozeta) Zylo: Cikel poezish
» Valon Kurtishi: Regjistrim i popullsisė apo manipulim antishqiptar?
» Lexim tematik i " Krushqit janė tė ngrirė " novelė tė Ismail Kadaresė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: