ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Udhėtim mė shpejt se drita!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Udhėtim mė shpejt se drita!   Sun Jun 28, 2009 5:53 pm

A keni menduar ndonjehere te udhetoni ne bordin e "Enterprise" me shpejtesine e drites ose ta kaloni ate?

Endrra juaj mund te behet realitet. Dy shkencetare amerikane po studiojne mundesine pėr tė arritur njė udhėtim qė ta kalojė shpejtesinė marramendėse, tė provuar deri mė sot nė sagen e "Star Trek".

Studimi deri tani duket optimist, pasi nuk bie nė kundershtim me asnjė ligj tė fizikes.

Sipas "Science Daily" dy fizikantet amerikanė po punojnė tė bėrė realitet atė enderr fanta-shkencore. Gerald Cleaver dhe Richard Obousy, janė tė bindur se duke manipuluar njė porcion hapėsire permes nje perqendrimi shume te madh energjie mund te arrihet ne krijimin e nje "flluske" ne gjendje qe te shtyje anijen kozmike me njė shpejtėsi mė tė madhe krahasuar me atė tė dritės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Udhėtim mė shpejt se drita!   Sun Jun 28, 2009 7:18 pm

ov ovo thnx

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Udhėtim mė shpejt se drita!   Sun Jun 28, 2009 7:30 pm

de nada
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Udhėtim mė shpejt se drita!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Udhėtim mė shpejt se drita!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Drita Fejza:DITA MĖ ĖSHTĖ PAK NATA SHUM E GJATĖ...
» Kristaq Shabani:Njoftim pėr libėr tė ri-Syriha Ademovi-Drita, syri i shpirtit
» Drita Krasniqi:Mark o vlla stė harron motra
» Baki Ymeri:MAGJIA E KRISHTĖRIMIT DHE DRITA E DASHURISĖ
» Pirro Ēako: Ju rrėfej 25 vitet me Invėn, nuk ia fal lidhjen e shpejtė me njė burrė tjetėr

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: