ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Adelina Ismaili - Mes urrejtejės dhe dashurisė ekstreme!!! --

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Adelina Ismaili - Mes urrejtejės dhe dashurisė ekstreme!!! --   Mon Jun 29, 2009 4:25 am

Adelina Ismaili - Mes urrejtejės dhe dashurisė ekstreme!!! -
Adelina Ismaili paraqet nje revolucion ne vete ne kulturen kosovare.
Siq e shohim nga postimet e para ne kete teme,ose eshte e dashur ose urryer deri ne ekstremizem.
Dhe kjo e ben te veqante,te perfolur,te pasur dhe enorm te popullarizuar.
Nder te parat femra shqiptare qe gershetoi te gjitha rrymat moderne muzikore me ato tradicionale shqipe.
Poashtu shquhet per stilin e saj te paraqitjes per te cilin nga shume u gjykua,nga shume krijoi `armate`fansash.
U cilesua nga shume njerez te artit dhe kultures si TOP 1,gje qe koleget e saj munden vetem te enderrojne.
E para vajze shqiptare qe ne kohen e post-komunizmit,si femije festivalesh,praktikoi vallezimin modern.
Aktiviste dhe idhetare e politikes Rugoviane,gje per te cilen iu rrezikua edhe jeta,iu sajuan skandale dhe u be cak i mediave qe thurren pa fund genjeshtra per te,asnjehere nuk u lekund ne bindjet e saj politike.Dhe sa me shume qe rritet urrejtja e oponenteve per te,aq me shume mbushen sallat ku kendon Adelina Ismaili.
Nje Miss Kosova 1997,dhe e para femer shqiptare qe prezantoi nderkombetarisht bukurine shqiptare,duke perfqesuar shqiperine ne Miss Globe International 97 ku futet ne dhjeteshen e pare.
Nje femi i dy prinderve intelektual,nje baba inxhinier teknike dhe nje nene biblotekiste,qe nga mosha 5 vjeqare shkollohet ne dy drejtime-Shkollim muzikor dhe ate te pergjithshem,duke vazhduar sot Fakultetin Juridik ne Kolegjin FAMA ne Prishtine.
Ne femijeri e `dekoruar`me cmimet e para ne cdo festival ballkanik ku merr pjese.
Ne adoleshnece nje idhull i gjenerates ku pa asnje frige kendon dhe flet me nje maturi,intelegjence dhe trimeri te shquar kunder regjimit sllav te asaj kohe,ku shume intervista te saj u bene edhe pretekst cenzure te eger ndaj Radi televizionit te serbise (RTS) ndaj Radio televizionit te Prishtines (RTP).
Ne rini te hershme thyerje te tabuve,ku ne cdo paraqitje Adelina Ismaili,qe nga pallati i kongereseve Tirane e deri ne Toronto -Canada perjeton nga 3-4 biss ne skene.Qe nga propagaimi per emancipimin e femres shqiptare (kenga Po du me u kenaq,Mos ma ndal,100% zeshkane,Lajmero,etj),lirine e te shprehurit (Me Kosove luhet komore,Fuckers,Nje dite kosovarqe,etj),mos-gjykimin ndaj homosexuleve (Shokut tim),glorifikimin e ushtareve pa emer ne uften qe perjeton Kosova (Lavdi ushtarit tim),elaborimin e problemeve sociale (Cigarxhiu im i vogel,Mundus Eversus,Ushtrine time do ta bej,etj)si dhe glorifikimin e cdo gjeje shqiptare (Skenderbeu,Urdher i Ri,E bukura More,etj)
Vazhdon aktivitetin muzikor ne Zvicren Romande ku ne muajt e pare te aktiviteteve nga mediumet e shkruara ne ate shtet,shpallet Simbol Ballkanik duke lene prapa te gjitha koleget ballkanase.
Ajo qe e veqon Adelina ismailin eshte qe ne momentin kur te gjith e mendonin si nje bukuroshe e cila ben marrezira per popullaritet dhe para,ne nje moment kyq,ajo lanqon kengen `Skenderbeu `dhe ne ate kenge saktesisht shpreh ate qe populli Iliro-arvanito-shqiptar paraqet neper shekuj : Roberimi ndaj religjioneve te imponuara mbetet nje nocion jo fort bindes per shqiptaret. Pa anuar as nga krishterizmi dhe as nga islami,Adelina Ismaili kendon me ze te larte `Feja jone eshte Shqipetaria`...
Kjo kenge nuk mbetet pa u vene re,dhe ne javet e para te postimit,kalon numrin qindra mijesh te degjueshmerise.
Edhe njehere kishte goditur klanet destruktive te instaluara brenda Kosoves qe `mobilizohen`per te shfryre `vrerin dhe kukvajkat`mbi kengen,por kishte goditur mu ne zemren e popullit ku prof.Zef Palokaj shperhet publikisht `Adeline te kendofte zemra`...Edhe njehere populli VS makinerive.
Nje vajze te ciles i shahet morali,ne pamundesi te shajne dicka tjeter,por gjithmone ne anonim dhe pa asnje mbulese me fakte.
Nje vajze e cila gjykohet nga `anonimet`,por e do populli qe nga Kosova deri ne New York.
Nje vajze e cila lekundi mentalitet te imponuar.
Nje shqiptare tipike.Kokeforte,krenare,asnjehere e dyta ne suksese..
Nje vajze e cila per me shume se nje dekade perjetoi `kryqezimin`nga oponentet politik,duke sulmuar kengen e saj,qe nga mediumet virtuele,te shkruara dhe elektronike ku haset cenzura,bllokimi, shpifjet e panumerta,madje edhe rrezikimin e jetes se saj dhe familjes se Adelina Ismaili,ku evidencohen qe nga etiketimi i rreme deri tek atentatet.
Komenti i saj eshte:`Jam gjalle.E gjalle nuk dorezohem.`
Dhe per kete shume e urrejne..Shume e duan...
Nje emer qe nuk do te harrohet...Adelina Ismaili...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Adelina Ismaili - Mes urrejtejės dhe dashurisė ekstreme!!! --   Mon Jun 29, 2009 1:29 pm

flm flm ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Adelina Ismaili - Mes urrejtejės dhe dashurisė ekstreme!!! --   Tue Jun 30, 2009 3:04 am

sps spss

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Adelina Ismaili - Mes urrejtejės dhe dashurisė ekstreme!!! --   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Adelina Ismaili - Mes urrejtejės dhe dashurisė ekstreme!!! --
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ora e dashurisė
» Djana Ismaili: Donzhuani i endrave te mia.
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: