ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Dafina qė po thur kurorėn e lavdisė!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Dafina qė po thur kurorėn e lavdisė!   Mon Jun 29, 2009 1:35 pm

Kėngėtarja e re dhe e talentuar, Dafina Zeqiri, po arrin suksese nė shumė fronte, qoftė nė muzikė, vallėzim, por edhe nė modelizėm. Ajo, qysh tashti po ia thurė vetes kurorėn e lavdisė. Me sharmin dhe vullnetin e ēelnikėt, ajo qysh nė fillim tė karrierės artistike, po dėshmon se nė muzikėn tonė po vjen njė zė i bukur dhe me perspektivė tė madhe.

Intervistoi: Gazmend Kajtazi

Llapjanka ekstravagante dhe e bukur Dafinė, karrierėn e kishte filluar nė “Polifest 2007” me kėngėn “Rrallė e pėrmall”, kurse mė vonė ka qenė nė “Gramafon entertainment”, tė cilin e braktis mė pas, duke vazhduar karrierėn individualisht…Me kėngėt “Pa besė”, “Hello Amerika”, “Rrallė e pėr mall”, e kėngė tė tjera, Dafina Zeqiri po depėrton fuqishėm nė estradėn tonė, duke fituar edhe shumė ēmime tė rėndėsishme.Dafina, pse ka ardhur kėnga ‘”Pa besė”. Ėshtė njė zhgėnjim yti nė dikė, apo?

Thjeshtė, kėshtu ėshtė kėnga, nuk jam e zhgėnjyer nė askėnd.

Ēka paraqet kėnga pėr ju?

Kėnga pėr mua ėshtė gjithēka, jeta ime ėshtė vet muzika dhe normalisht vallėzimi,

Kujt ia dedikoni suksesin nė skenė?

Sė pari vetes dhe, normalisht mamit (ka qenė edhe ajo dikur kėngėtare).

A i kushtoni kujdes dukjes dhe veshjes?

Normal qė i kushtoj shumė vetes pėr dukjes dhe veshjes sime, sė pari si femėr dhe pastaj si kėngėtare.

Po pėr grimin kush kujdeset?

Pėr dukjen time (grimin) kujdesem vet, por ndonjėherė, nė raste tė veēanta, pėrkujdesen grimere tė ndryshme


Sa po arrini ta pėrcillni trendin botėror?

Mundohem sa mė shumė t’i pėrcjelli trendėt botėror, kėtė e vlerėsojnė edhe adhuruesit e mi.

Cili ka qenė harxhimi i fundit dhe mė i madh pėr veshje?

Kėpucėt e mija (gladiator shoes) tė cilat kanė qenė mjaftė tė shtrenjta.

Jeni shumė e angazhuar, a keni kohė tė lirė dhe si e kaloni atė?

Gjej kohė tė lirė dhe atė ia pėrkushtoj familjes sime nė Suedi dhe nė Kosovė. Po ashtu, njė pjesė tė kohės ia pėrkushtoj edhe shoqėrisė sime.

A po troket dikush nė portėn tėnde tė dashurisė?

Kam dėshirė ta kem jetėn time private.

A keni nė plan ndonjė videoklip tė ri?

Po, sė shpejti do ta kem njė videoklip tė ri tė cilin do ta realizoj produksioni “Pulla


Cila ėshtė brenga juaj e pėrditshme?

Brenga ime e vetme ėshtė qė ta kem familjen time mė afėr vetes.

Sa e pėlqen jetėn e natės?

E pėlqej vetėm nė raste tė veēanta me shoqėrinė time.

Cila ėshtė ajo qė mė sė shumti e vlerėsoni tek vetja?

Karakteri.

Jeni nė fazėn mė tė mirė krijuese. Ēka presim nė njė tė ardhme tė afėrt?

Mė shumė suksese...

Ēfarė muzike dėgjoni pėr qejfin tuaj?

RnB - hip-hop

Ēfarė e bėn tė lumtur dhe ēfarė e nervozon Dafinėn?

Njerėzit qė i kam pėrreth mė bėjnė tė lumtur, ndėrsa gjėrat qė mė bėjnė nervoz janė shumė tė pakta.A keni ėndėrruar tė bėheni VIP njė ditė?

Kur kam qenė e vogėl kam ėndėrruar tė jem njė Vip botėror, sikurse secili krijues tjetėr.

Kush e pėrbėn familjen tėnde?

Janė mami dhe dy motrat e mia qė i dua shumė.

Udhėtoni vetėm apo mė dikėnd?

Gjithmonė me dikėnd, por vizitat nė Suedi, te familja ime, i bėj vetėm.

A jeni xheloze?

Aspak.

I ke realizuar dėshirat?

Po , besoj qė deri mė tani i kam realizuar dėshirat e mia, por ende jo tė gjitha!

Si duket njė ditė e juaja?

Normal, si e gjithė tė tjerėve, por edhe kam punė me muzikė nė studio (incizime, etj).

Porosia juaj pėr tė rejat tona?

Shkoni mbas ėndrrave tuaja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Dafina qė po thur kurorėn e lavdisė!   Tue Jun 30, 2009 3:07 am

thnnxx

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Dafina qė po thur kurorėn e lavdisė!   Wed Jul 01, 2009 10:15 pm

sps
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Dafina qė po thur kurorėn e lavdisė!   Wed Jul 01, 2009 10:37 pm

e du shumm duffyn

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Dafina qė po thur kurorėn e lavdisė!   Fri Jul 03, 2009 11:31 pm

edhe une shume
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dafina qė po thur kurorėn e lavdisė!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dafina qė po thur kurorėn e lavdisė!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjon Frani Ivezaj: Mbijetesa, dėshmi e lavdisė shqiptare ndėr shekuj
» Dafina Xhemaj:Teki Dėrvishi, prijatari i modernitetit nė Kosovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: