ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 E bukur ne shum menyyra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: E bukur ne shum menyyra   Wed Jul 01, 2009 3:36 am

E bukur nė shumė mėnyra
Thjesht tė jesh e bukur nuk mjafton pėr tė prekur suksesin. E megjithatė, tė jesh njė vajzė e bukur ka sigurisht pluset e veta. Nėse kėsaj i shton njė vullnet tė ēeliktė, atėherė po, qė ke nė dorė ēelėsat e duhur pėr tė arritur suksesin e dėshiruar. Kėtė leksion e ka kuptuar me kohė bukuroshja preshevare Arta Kamberi, e cila radhitet ndėr bukuroshet mė tė kėrkuara shqiptare. Pėr t’u pėrballuar pak nga pak me kureshtjen, vėmendjen, sfidat, sė fundmi edhe me kėtė bisedė, qė plotėson tėrėsisht detajet e njė jetė prej protagonisteje nė qendėr tė vėmendjes.
Intervistoi: Gazmend Kajtazi

E keni nisur me fitoren e njė kurore miss-i... Je zgjedhur pėrcjellėsja e parė e "Miss Shqipėria 2008" nė Tiranė, nė njė konkurrencė tė madhe nė mesin e 31 konkurrueseve nga trojet shqiptare... Nė spektaklin ‘Miss Globe 2008’ je nderuar me ēmimin “Miss Cosmopolitan”...

Ishte kėmbėngulja qė mė shtyri tė merrja pjesė nė konkurse bukurie. “Miss Presheva” ka qenė njė kurorė qė mė shėrbeu shumė dhe mė hapi disa dyer.A ke marrė pjesė edhe nė ndonjė konkurs tjetėr bukurie apo mode?

Po, nė “Miss Kosova 2007”, ndėrsa nė vitin 2008 nė “Miss Shqipria”, “Miss Europa junior”, “Miss globe” dhe nė tė gjitha jam shpėrblyer.

Sa e rėndėsishme ėshtė bukuria pėr njė miss?

Nuk mendoj se ėshtė e rėndėsishme vetėm bukuria. Mendoj se ēdo femėr ka veēantinė e vet. Ėshtė mendja e femrės, inteligjenca, besimi nė vetvete, mėnyra se si prezanton klasin e saj qė kanė rėndėsi. Mendoj se Miss-i ėshtė njė femėr kompletuar nė tė gjitha aspektet. Mund tė jesh e bukur nė shumė mėnyra...

Si njė vajzė e bukur, sa e vlerėson pamjen e jashtme?

E vlerėsoj pamjen e jashtme, ėshtė diēka qė mė tėrheq, por pastėrtia ėshtė primare.

Mund tė thuhet pėr ty se je njė vajzė me karakter tė fortė?

Po. Shpresoj tė thuhet. (Qesh)Vuan nga ndonjė kompleks?

Se, jam e bukur... hahaha. E kam sa t’i njoh njerėzit e tė krijoj njė pėrshtypje pėr ta.

Nė murin e dhomės tėnde, ke ngjitur fotot e tua?

Po kam, nganjėherė mbetem duke i shikuar (qesh).

Ēfarė natyre ėshtė Arta?

Jam natyrė e qete dhe vėzhguese. Mund tė jesh e bukur nė shumė mėnyra…

Tė pėlqen tė ndjesh tė gjitha vėshtrimet drejtuar mbi ty?

Nė rastet kur duhet tė ndjehen, atėherė po, ama jo gjithmonė duhet.


Diēka pėr jetėn tėnde private...Sa e hapur je tė flasėsh?

Sė pari, jam maturante dhe po pėrgatitem pėr obligimet qė do t’i kem. Jam shumė e hapur, ndoshta edhe nga fakti, qė nuk jam e lidhur, sepse kam qenė shumė e impenjuar gjatė gjithė kohės, ndoshta edhe nuk e kam takuar personin e duhur.Pėr ty, ėshtė mė i rėndėsishėm: Gėzimi, fati apo dashuria?

Mendoj se duhet tė kesh fat qė tė kesh gėzim dhe dashuri. Janė tė lidhura me njėra-tjetrėn.

Beson nė dashurinė me shikim tė parė?

Po jam me dy mendje, s’e kam shijuar dashurinė ende.

Ēfarė cilėsish duhet tė ketė njė person, qė tė jetė i duhuri pėr Artėn?

Upsss, i pashėm, i gjithanshėm, etj.

Konkretisht cili do tė jetė profesioni juaj me tė cilin do tė merreni nė tė ardhmen?

Mjeke apo aktore. Shpresoj qė nė momentin e duhur tė mė qartėsohen idetė.

Momentalisht me ēfarė po merret Arta?

Me reklama tė kalendarėve, reklama nė pėrgjithėsi.

Me sa para dole sot nga shtėpia?

Prit sa tė shoh portofolin…(Qesh)Mė shumė pėr Artėn

Ditėlindja: 19.04.1990
Shenja e horoskopit: Dash
Hobi: Noti
Familja: Babai gjinekolog, mami infermiere, 2 motrat e mėdha, mjeke tė diplomuara, motra e tretė studente e mjekėsisė, po ashtu edhe vėllai student i mjekėsisė, e unė Miss... hahhaha... pres qė edhe unė tė bėhem studente
e_mail: arta_geta@hotmail.com


_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: E bukur ne shum menyyra   Wed Jul 01, 2009 4:38 pm

haha flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: E bukur ne shum menyyra   Wed Jul 01, 2009 6:56 pm

hehe sps

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: E bukur ne shum menyyra   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
E bukur ne shum menyyra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» AGIM GASHI:NJE URIM PER FEJESEN
» Unė e dua jetėn-Ėshtė e bukur!-poezi nga-Raimonda Moisiu
» Monda Korca: Dielli e mimozat kurre nuk ndricuar me bukur se ate dite...- Meditim Esse - nga Raimonda Moisiu
» Shqipėria ka shumė pėrparėsi pėr turistėt evropianė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: