ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 eklipse henore!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: eklipse henore!!   Wed Jul 01, 2009 1:53 pm

Faza dhe eklipse henore 2009

Eklipse henore e formuar si rreth.
Me 26 janar, pos tjerash e dukshme prej Oqeanit Indian dhe Indonezise.

Eklipse henore totale.
Me 22 korrik e dukshme prej Indise, Kines dhe pjeses perendimore te Oqeanit te Qete.

Eklipse henore – gjyse hije.
Me 6 gusht e dukshme prej Danimarkes. Eklipsa fillon ora 00:01, kulminon ora 01:39 dhe mbaron ora 03:17

Eklipse henore parciale (pjeserisht).
Me 31 dhjetor e dukshme prej Danimarkes. Pjesa parciale fillon ora 19:52 dhe mbaron ora 20:54Fazat e eklipses se henes 2009

Faza henore


Lunacione

1064
1065
1066
1067
1068
1069
1070
1071
1072
1073
1074
1075
1076

Hene e re

26/1 ora 08:55
25/2 ora02:35
26/3 ora 17:06
25/4 ora 04:23
24/5 ora 13:11
22/6 ora 20:35
22/7 ora 03:35
20/8 ora 11:02
18/9 ora 19:44
18/10 ora 06:33
16/11 ora 20:14
16/12 ora 13:02

Cereku i pare

4/1 ora 12:56
3/2 ora 00:13
4/3 ora 08:46
2/4 ora 15:34
1/5 ora 21:44
31/5 ora 04:22
29/6 ora 12:28
28/7 ora 23:00
27/8 ora 12:42
26/9 ora 05:50
26/10 ora 01:42
24/11 ora 22:39
24/12 ora 18:36

Hene e plote

11/1 ora 04:27
9/2 ora 15:49
11/3 ora 03:38
9/4 ora 15:56
9/5 ora 05:01
7/6 ora 19:12
7/7 ora 10:21
6/8 ora 01:55
4/9 ora 17:03
4/10 ora 07:10
2/11 ora 20:14
2/12 ora 08:30
31/12 ora 20:13

Cereku i fundit

18/1 ora 03:46
16/2 ora 22:37
18/3 ora 18:47
17/4 ora 14:36
17/5 ora 08:26
15/6 ora 23:15
15/7 ora 10:53
13/8 ora 19:55
12/9 ora 03:16
11/10 ora 09:56
9/11 ora 16:56
9/12 ora 01:13
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: eklipse henore!!   Thu Jul 02, 2009 10:01 pm

flm...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
eklipse henore!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: