ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 qelizat muskulore te zemres rigjenerohen gjate gjithe jetes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: qelizat muskulore te zemres rigjenerohen gjate gjithe jetes   Wed Jul 01, 2009 2:23 pm

Nje grup shkencetaresh te Institutit Karolinska ne Suedi kane arritur ne perfundimin se qelizat rigjenerohen rreth 1 perqind cdo vit, nje zbulim qe mund te coje nje dite ne uljen e nevojes per transplant.

Studimi eshte publikuar ne revisten “Science”. Sipas studiuesit Jonas Frisen, kjo mund te jete nje menyre per t’u perpjekur qe zemra te ndihmoje vete veten, ne vend qe t’i transplantohen qeliza te reja.

Studimi pritet t’i hape rrugen terapive te reja, pasi me pare mendohej se zemra ashtu si edhe truri nuk mund te rigjeneronin qelizat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: qelizat muskulore te zemres rigjenerohen gjate gjithe jetes   Wed Jul 01, 2009 5:18 pm

i thing it's interesing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
qelizat muskulore te zemres rigjenerohen gjate gjithe jetes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: