ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 poezi dashurie

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Jul 10, 2009 1:40 am

do vdes ne kkraht e tu
se tev du
jeta me nuk jeton
nese ti sme don..

eja ktu e me perqafo
me\ thuaj se me d o.;..sa te desha me ste dua hiq fare je per mua

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Jul 25, 2009 6:53 pm

pse jeten nuk
me len ta jetoj...
pse dashuria ime
per ty gjithmone
do te ekzistoj.
perse nuk me do,
me thuaj .
une ajo qe jeten ta kushtova..

por e kuptova
kush je..
kurre nuk ta fali...
se me nuk do te vuaj
as ne flake te zjarrit..

nese ajo qe kuptova
eshte e vertet..
lamtumir ketu te them...
E jotja pergjithmone...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Jul 25, 2009 6:55 pm

As e vdekur nuk
te harroj..
As ne flake te zjarrit
prej vete nuk te largoj..
syte e tu prej margaritaresh
gjithmone do t'i kujtoj..

ti ben gabim te madh me mua
por nje dite.ndoshta.do te pendohesh
por eshte teper vone...
por ndoshta prape do te te dua....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Jul 26, 2009 12:27 am

Histori dashuriee

Ishte dita me e bukur
e jetes sime
o moj dashuria ime.
Syt e tu kur i takova
ne ta u dashurova...
Kaluan muaj,e kaluan vjet
un me kete dhembje po jetoja
derisa sa nje dite
vendosa te te harroja...
Por si thone
dashurin nuk mund ta menjanosh
ateher un nisa tjeter rruge
ne nje djal tjeter mu dashuruu
Kot ishte gjithqka
harrova qe kishim ndjenja
por sbera asgje...
Mendoja se ishte engjull i vertet
por keshtu qenka kjo jete,...
Qfare te bej qe vone e kuptova
qe gjithqka ish nje loje
qe ai e ben
por tani s'i besoj...
Kuptova qe me don
vetem ti moj dashuri
se kjo jet qenka
per mu e per ty!
DHurata jote ish e qmuar
dua nga zemra te te falenderojj
per ket dashurii qe me dhuroon
Te dua.....

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Jul 26, 2009 12:28 am

Fjale e embel
eshte dashuria
atje ku buron drejtesia..
Zemer ee bardh
jeton ne te
kur qdo kush
ka nje krah..
Krahu im je ti..
zemra qe rreh
bota qe me rrethon..
zemra ime ty te dashuroon...?

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Jul 26, 2009 3:31 pm

engjulli im je ti
shpresa qe me mban zgjuar
djaloshi i djellit
qe te dua...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sun Jul 26, 2009 3:49 pm

te hena me yje
ty te shoh
te dielli mes rreve
ty te perqafojj.,.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Jul 27, 2009 6:53 pm

ne cicerimen e zogjeve
zerin tend e degjoj
ne enderrat e mia
ty te shoh gjithnje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Jul 27, 2009 7:23 pm

nese zemra rreh
ate e ben per ty
nese yri sheh
ateher te don ty!!

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 20
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Jul 31, 2009 10:21 am

shume te mira poezite
flm...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Jul 31, 2009 11:05 am

kur isha pa ty
diellin nuk mund ta shikoja ne sy
por tani qe jemi bashkk
bota me duket DIAMANT!!

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Aug 14, 2009 8:35 pm

dashuria e re

kur mendova
se me nuk ka asgje
ti u paraqite tjetrin
me bere ta harroj
dhe jeten ne nje menyr
tjeter ta shikoj
flm qe erdhe ti ne jeten
time , dhe qe me nuk vuaj
sepse e di se me do..
dhe une do te te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Fri Aug 14, 2009 8:59 pm

te desha dhe te dua
nuk ka njeri me per mua
por kjo esht vetem iluzion
sepse dashuria jon mbaroi!
..
Kam menduar qe gjithqka ishte e vertet
nje betim bere e nuk e mbajte me te vertet
as un nuk iu binda teresisht
edhe pse pa ty gjithqka esht me e brishte..
..
te lutem harro gjithqka qe thame ,
kete dashuri askush nuk na la..
ne boten tjeter kur te te takoj
do te them qe nuk te dashuroj!

Me vjen shum shum keq..Me fal ..Por gjithqka shkoi,iku ...ti nuk je me ,e as un nuk jam..betimi u zhduk..gjithqka esht si me par...dua te them kur ne nuk njiheshim,...do te harroj ,edhe ti mua gjthsh..do jemi miq por asgje ,duhet ta kuptojm ket!Jeta esht e till dhe gjithmon ke nje partner afer ndaj nuk mund te jetosh vetem duke mbajtur zi ..As un e as ti....

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Aurora
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Numri i postimeve : 277
Age : 21
Vendndodhja : nga nje vend i bukur
Kenget e preferuara te Floricientes? : "TE SIENTO" " MI VESTIDO AZUL " " Y ASI SERA" "DELFINA" "PORQUE" "KIKIRIKI" .."hay un cuento"
Disponimi i pergjithshem : NGANJEHERE E LUMTUR,NERVOZE POR EDHE E MERZITUR
Registration date : 14/08/2009

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Aug 15, 2009 12:50 pm

ste dua me zor kur te zgjohesh heret ne mengjes mos laj syt me lot se
as me interes dot vij dikush dot thot se vi une sot
por te dua me shpirt mos pyet si vi mos pyet si jetoj por pyet se sa rend pa
derisa te vdesss. ty ditet e jetes i kaloj...........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Aug 17, 2009 1:56 am

PSe t desha
pse ste dua?
me asnje pergjigje
ska per mua!
IShte gabim,qdo gje
e jona...
qoft haram
puthja e par
qe me ty e provova!

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Aug 17, 2009 4:16 pm

dashuria

dallge ne shpirt
lule ne shpirt
ai qe e din mumd ta ndjej ne shpirt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Aug 24, 2009 12:46 pm

M&N

Dashuria e tyre
ishte shembull per qdo ke
per nen' e bab'
moter e vella..

Por pasuria gjithqka
shkaterroi
dhe Nerminin e hodhi
jashte nga kjo loje!

Mehmeti duke vuajtur
vendosi gjak te marre
per trendafilin
qe iku dhe bashk nuk i lane..

Kurse Filizi ne te u dashurua
ishte shoqe e tij ,
dhe iu be grua!

Enderi rrugen e ngaterroi
Nerminit qka s'i beri
nuk e kuptoi dot
qe ajo se do..

Ia kjo esht pra dashuria..
ike nga duart
e kot e ke
ty te varros
e me tjetren buzeqesh...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poezi dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» VIKTORIA XHAKO - SONET DASHURIE - Poezi
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: