ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Nė zbulim tė Titanit, hėnės Saturnit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Nė zbulim tė Titanit, hėnės Saturnit   Wed Jul 01, 2009 5:53 pm

Njė burim shkruan "Titani qė ėshtė hėna mė e madhe e planetit Saturn ėshtė mė i madh se planeti Mėrkur. Mendohet tė jetė dhe e vetmja hėnė e Sistemit Tonė Diellor e mbėshtjellė nga atmosfera. Anija kozmike Kassini, njė mision i pėrbashkėt hapėsinor ndėrmjet agjencive amerikane dhe evropiane tė hapėsirės, qė ka shtatė vjet duke udhėtuar nė hapėsirė, lėshoi mė datė 14 janar 2005 sondėn Huygens pėr tė zbritur nė njė kufi midis materies sė ndritshme dhe tė errėt mbi sipėrfaqen e Titanit."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nė zbulim tė Titanit, hėnės Saturnit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Edhe njė zbulim nga jeta e Michael Jackson-it
» Haxhi Muhaxheri:Shqiptari qė pretendon se ka bėrė zbulim pėr Nobel

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: