ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Njė planet i dhjetė nė sistemin tonė diellor?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 20
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Njė planet i dhjetė nė sistemin tonė diellor?   Wed Jul 01, 2009 5:53 pm

Nė kufijtė e sistemit tonė diellor ėshtė gjetur njė objekt i ri pėr tė cilin disa mendojnė se mund tė jetė planeti i dhjetė i sistemit tonė diellor. Nasa njoftoi mė 14 mars (2004) se ende nuk ėshtė e sigurt natyra e kėtij objekti, prandaj astronomėt e quajnė atė tani pėr tani planetoid.

Ky ndodhet 13 miliardė kilometra larg Tokės ose tre herė mė larg nga kjo se sa planeti mė i largėt i njohur deri tani, Plutoni, duke e bėrė atė objektin mė tė largėt qė sillet rreth diellit dhe duke zgjeruar kėshtu mė tej kufijtė e sistemit tonė diellor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Njė planet i dhjetė nė sistemin tonė diellor?
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade
» PAPASTERTIA NĖ ATDHEUN TONĖ
» Kush janė dhjetė femrat mė tė pushtetshme nė Kosovė?
» Hasan Qyqalla:Albinė dhe Albion Xheladini, kultivojnė vlerat e traditės tonė kombėtare
» Skėnder R. Hoxha: Nė dhjetėvjetorin e Prillit tė Thyer tė Jabllanicės sė Dushkajės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: