ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Permiani: Evropa kthehet nė shkretėtirė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Permiani: Evropa kthehet nė shkretėtirė   Wed Jul 01, 2009 5:55 pm

Para rreth 220 milionė vjetėsh Evropa gjendet larg nga brigjet e oqeanit tė vetėm tė atėhershėm. Asnjė re nuk depėrton deri nė qendėr tė saj. Nėn diellin pėrvėlues thahen pyjet tropikalė. Evropa kthehet nė shkretėtirė. 90 pėrqind e tė gjithė llojeve nė mbarė botėn vdesin. Edhe Evropa Lindore gjendet nė duna rėre tė ngurtėsuara. Ato janė dėshmitarė tė kėsaj rėre nė Epokėn Permiane. Ėshtė pak e vėshtirė tė parafytyrosh qė zonat e sotme tė dimrit tė ashpėr rus dikur ishin shkretėtira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Permiani: Evropa kthehet nė shkretėtirė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: