ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Qielli pikėrisht tani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Qielli pikėrisht tani   Thu Jul 02, 2009 10:19 pm

Qielli pikėrisht tani
Nga: Michael J.D. Linden-Vųrnle
1. dhjetor 2008

Si duket qielli sonte? Cilat planete mund t`i shoh? Kėtu vijon njė pershkrim i shkurter se c`mund te shihet ne qiell, dihet nėse qielli ėshtė i ciltert!Dielli

Vrime ne atmosferen e Diellit

Diell pa njolla


Hena

5. dhjetor: gjysmė hėnė

12. dhjetor:
hėnė e plotė

12. dhjetor: hena me afėr tokes

19. dhjetor: gjysmė hėnė

26. dhjetor: hena me largė tokes


Planetat e dukshme

Venera
(pas perendimit te diellit)

Jupiteri
(pas perendimit te diellit)

Saturni
(nate/para lindjes se diellit)


Stacioni githesore
Momentalisht i dukshėm ne qiellin e nates ne orėt pas perendimit te diellit


Ndodhi

1. dhjetor: show planetesh ne qiellin e mbrėmjes

5. dhjetor: Marsi ne konjukcion me diellin

19. dhjetor: hena me afėr Saturnit

vrime ne atmosferen e diellit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Qielli pikėrisht tani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: