ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 flamuri shqiptar valvitet ne hene qe nga sgkurti i vitit 1971.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 20
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: flamuri shqiptar valvitet ne hene qe nga sgkurti i vitit 1971.   Thu Jul 23, 2009 12:11 pm

Sipas te dhenave te fundit nga arkivat e NASA-s flamuri Shqiptar jo vetem qe valvitet ne Hene por dhe ne Mars dhe Jupiter.

Ne vitin 1985 Shuttle Enterpirise zbriti ne Mars dhe 2 astronautet James Walker and Paul Smith ishin njerezit e pare ne Mars. Nga vete NASA mesohet se i ati i James Walker ka qene i ndjeri Preng Llesh Marka Gjoni, me origjine nga Rrafshi i Dugagjinit. Por Astronauti per arsye fetare ka zgjedhur te mbaje mbiemrin e nenes. Gjithashu mesohet edhe se astronauti i dyte Paul Smith ka prejardhje Shqiptare dhe Nena e tij Myrfete Shabani ka lindur ne Boboshtice te Ballshit.

Mesohet se dy astronautet pasi ngulen flamurin ne mars, kenduan himnin kombetar, si dhe kercyen Vallen e Shpatave. Me pas ata i percollen NASA-s nga marsi nje melodi, ku Walker i binte ēiftelise dhe Smith i binte fyellit. Kenga titullohej "Heu, rac si ne s'ka pare kurre bota mer heu". Walker dhe Smith ndertuan nje mini-replike te Bustit "Nene Shqiperi" dhe e vendosen ne qender te marsit. Ky informacion deri me sot eshte mbajtur sekret, si pasoje e shantazhit Grek ndaj NASA-s.

Ndersa flamurin ne Jupiter mesohet se e ka ngulur Zeqiri i Shanikos nga Librazhdi. Zeqiri ishte duke u trajnuar per pilot ne Russi kur eshte zgjedhur nga Agjensia Ruse si astronaut, per vetite unikale qe Zeqiri posedonte. Zeqiri ka qene anetar i ekujpazhit prej 3 vetash te anijes Soyuz qe u nis per ne Jupiter me 3 Qershor 1988. Ne ate kohe Zeqiri njihej me emrin Yevgeni Federov, per te mos u ndjekur nga CIA amerikane. Yevgeni, pra Zequa, pasi doli me i zoti se 1,000,000 Ruse, mesoi brenda 2 muajsh perdorimin e Raketes, dhe mberiti gjalle ne Jupiter, ishte i vetmi qe zbriti nga Raketa. Ai refuzoi te ngulte flamurin rus, dhe shpalosi nje flamur shqiptar qe kishte qendisur vete nen driten e kandilit te raketes. Meshet se Zequa kur zbriti nga Soyuzi, recitoi vjershen "O malet e Shqiperise, ne Jupiter" dhe ja mori nje kenge Kolonjare.
Raketa fatkeqesisht shpertheu ne kthim dhe pjeset u shperndane neper aerodrom, ku dhe i prisnin te afermit e familjes. E ema e Zeqos e pa trupin e pajete te te birit mbi nje peme thane dhe hypi ta zbriste. Qe nga ajo dite doli dhe fraza "E Ema e Zeqos ne maje te thanes" qe tregon fatkeqesi.

Vejusha e Zeqos, Natasha Oligej kur erdhi ne shqiperi solli me vete nje Steme "Pionier i Dalluar' qe Zequa kishte mare me vete ne Jupiter, dhe e kishte varaur ne ane te xhaketes, krahas simbolit te misionit. Kjo steme gjendet sot ne Muzumin kombetar ne stenden "E ema e Zeqos (nga Jupiteri) ne maje te thanes".

NASA gjthashtu konfirmon se eshte e gatshme te na huazoje cdo arritje tjeter te njerezimit, per sa kohe ne te jemi te paafte te arrijme dicka ne emer te kombit tone, biles konfirmime te tilla kane mberitur dhe nga ish-presidenti Bill Clinton, Churchilli, Zhan d' Ark dhe Ali G (qe para disa vitesh u quajten me prejardhje Shqiptare). Bota pra po e shef gjithmone e me qarte nevojshmerine jetike te Shqiperise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 20
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: flamuri shqiptar valvitet ne hene qe nga sgkurti i vitit 1971.   Thu Jul 23, 2009 12:20 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 20
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: flamuri shqiptar valvitet ne hene qe nga sgkurti i vitit 1971.   Thu Jul 23, 2009 12:53 pm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: flamuri shqiptar valvitet ne hene qe nga sgkurti i vitit 1971.   Sat Jul 25, 2009 7:51 pm

thnx serafin veq qito foto ke mujt mi perfshi me nje post po neyse..!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: flamuri shqiptar valvitet ne hene qe nga sgkurti i vitit 1971.   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
flamuri shqiptar valvitet ne hene qe nga sgkurti i vitit 1971.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Flamuri shqiptar nga Skenderbeu te Ismail Qemali
» Plisi shqiptar- Lashtėsia e kapeles bardhė-PLISIT
» Sipas serbėve, Flamuri ynė para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjė njė kryq
» Pėrse Enver Hoxha e kritikonte Ēe Guevarėn
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: