ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 google moon hena gjithnje e me afer

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: google moon hena gjithnje e me afer   Thu Jul 23, 2009 1:05 pm

Bashkepunimi Google-NASA do te hedhe se shpejt ne treg simotren e "Google Earth", Google Moon. Prezantimi i produktit me te fundit te gjigandit “Google” pritet te behet me 20 korrik ne Washington me rastin e 40 vjetorit te leshimit te "Apollo 11".

Perkohesisht “Google” nuk pranon te jape informacione te detajuara te projektit por imagjinohet emocioni i largimit virtual per pak caste drejt siperfaqes se argjendte te Henes.

Disa vite me pare eshte prezantuar nje version eksperimental i ‘Google Moon’ i cili do te funksiononte fale imazheve satelitore dhe hartave te marra nga NASA qe po eksploronte ne ate kohe krateret dhe siperfaqen e Henes.

Ne te njejten menyre u prezantua edhe “Google Mars” perkohesisht, deri ne momentin qe do te jete e mundur shikueshmeria 3D sipas shembullit te “Google Earth”.

Pas leshimit te satelitit “Nasa Lunar Reconnaissance Orbiter” prej Agjencise Hapsinore Amerikane me objektivin e shkrepjes se fotove te reja edhe fotot ekzistuese te “Google Moon” mund te perdoren duke i ridimensionuar ato ne 3D.

Shume shpejt Hena do te jete ne desktop, ashtu sic notojme mbi siperfaqen e planetit tone fale “Google Earth” ashtu do te veprojme edhe me Henen. Vec kesaj cdo foto do te kete nje shpjegim identifikues prej specialisteve te NASA-s.

Ne prezantimin e projektit me te ri te “Google” do te jete te pranishem piloti i ‘Apollo 11” Buzz Aldrin njeriu i dyte qe ka zbritur ne hene pas Neil Armstrong dhe do te jete i vetmi qe do te krahasoje pamjet reale me fotot qe do te perdoren nga “Google Moon”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Thu Jul 23, 2009 2:22 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Thu Jul 23, 2009 2:23 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Sun Jul 26, 2009 2:24 pm

ok shume mire...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Thu Jul 30, 2009 5:48 pm

"okey"-(nese e ka zbuluar vet)

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Thu Jul 30, 2009 8:31 pm

poo

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lussi
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1200
Age : 24
Vendndodhja : in my place
Kenget e preferuara te Floricientes? : los ninos no mueren
Disponimi i pergjithshem : not always happy
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Fri Aug 07, 2009 1:58 pm

wow flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vip-actore.piczo.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Sun Aug 09, 2009 12:21 am

okey...flm

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Wed Aug 19, 2009 12:06 pm

shume flm serafin....

tash kur do ta blej nje liber per astronomi do te ju inforumoj per shummme gjera
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Wed Aug 19, 2009 12:07 pm

sps
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
inna1
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Female Numri i postimeve : 352
Age : 21
Registration date : 20/08/2009

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Fri Aug 28, 2009 2:19 pm

hum interesant edhe pse keq se nuk bon hena me qen afer se ndodhin shum katastrofa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Sat Aug 29, 2009 2:49 pm

une valla kam deshu se hena qdo vit largohet nga 1.49 metra me larg tokes dikur pas shume e shume vjetesh as nuk ko mu dok hiq bile...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Mon Sep 07, 2009 7:57 pm

tmb
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   Mon Sep 07, 2009 9:50 pm

okey
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: google moon hena gjithnje e me afer   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
google moon hena gjithnje e me afer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kudret Selamaj:O moj hene

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: