ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 vrimat e zeza

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: vrimat e zeza   Thu Jul 23, 2009 1:17 pm

Astronomet zvizeriane festojne se bashku me astronomet amerikane zbulimin e tyre me te fundit.

Kjo skuader e madhe ka zbuluar nje trio vrimash te zeza. Fenomeni eshte i rralle. Vrimat e zeza ndodhen ne nje largesi nga 100 deri ne 150 vjetedrite nga njeri - tjetri.
Ndersa largesia ndermej kesaj Trio dhe Tokes eshte rreth 10,5 miliard vjetedrite.

Anetare te skuadres bejne te ditur se gjithmone ka qene e veshtire se zbulosh vrima te zeza. Deri tani jane te njohur rreth 100 prej tyre. Disa jane dhe cifte afer njeri-tjetrit. Por fenomeni i fundit i habiti te gjithe. Tre vrima te zeza afer njera-tjetres.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: vrimat e zeza   Sun Jul 26, 2009 2:24 pm

ok flm...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
vrimat e zeza
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ré tė zeza mbi RTK
» Dr.Pėrparim Demi:Retė e zeza para shtrėngatės nė Kosovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: