ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Mesdhe, zbulohen mikrogjallesa ne 3500 m thellesi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Mesdhe, zbulohen mikrogjallesa ne 3500 m thellesi   Sat Jul 25, 2009 8:00 pmNe Detin Mesdhe eshte bere nje zbulim mjaft i rendesishem nga disa shkencetare.

3500 metra thelle ne pjesen perendimore te mesdheut, ne vendin e quajtur liqeni Urania, nje ekip kerkuesish kane zbuluar mekanizma biologjike ne nje prej ambienteve me armiqesore te planetit, cka do te thote se keto mikrogjallesa mund te kene qene fillesa e jetes ne Toke.

Studimi eshte publikuar ne revisten “Proceedings of the National Academy of Sciences” dhe pritet te ngjalle shume debate ne qarqet e biologeve. Jeta ne zonen ku u gjeten gjallesat eshte e ngjashme me kushtet qe shume njeqelizore mund te kene gjetur ne planetin Mars.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mesdhe, zbulohen mikrogjallesa ne 3500 m thellesi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: