ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 "100 orė nga Astronomia", pamje direkte nga hapėsira

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: "100 orė nga Astronomia", pamje direkte nga hapėsira   Sat Jul 25, 2009 8:10 pm

"100 orė nga Astronomia" ėshtė programi qė organizhet nė vitin mbarėbotėror kushtuar shkencės qė studion misteret e universit, yjet dhe planetet.

Iniciativa ka tė bėjė me transmetimin maratonė prej pesė ditėsh, 24 orė nė 24 tė gjithēkaje qė ndodh nė botėn hapėsinore. Gjithēka do tė transmetohet direkt nė faqen e internetit http://www.ustream.tv/channel/100-hours-of-astronomy, nis nga dita e sotme ( e premte).

Ceremonia nis me njė emision qė i kushtohet Galileo Galilei dhe organizohet nga Instituti Franklin nė Filadelfia. Pėrgjatė pesė ditėve kushtuar Astronomisė do tė transmetohen pamjet qė sjellin teleskopėt mė tė mėdhenj nė botė, qė vėzhgojnė Diellin, burimin e jetės nė planetin Tokė. Po kėshtu pamje nga yjet, planetet, etj.

Maratona e gjatė 100 orėshe do tė pėrfshijė nė tė njejtėn kohė tė gjitha vendet anėtare tė "International Year of Astronomy2009". Pėr 5 ditė gjatė 24 orėve nė tė gjithė botėn do publikohen tė dhėna interesante pėr sekretet e universit. Transmetimi i tė dhėnave do monitorohet direkt nga vezhguesit botėrore.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
"100 orė nga Astronomia", pamje direkte nga hapėsira
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Fotoreportazhė nga Abas Fejzullahu:PAMJE TRISHTUESE NGA PRISHTINA
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: