ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Eshte gjetur ilaci per vdekjen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Eshte gjetur ilaci per vdekjen   Sat Jul 25, 2009 10:55 pm

Talismanet, hajmalite, amuletet jane histori, nje kinez ka shkuar nje hap me larg nga te gjithe. Shpikesi Alex Chiu, me origjine nga Taivani, jeton ne Kaliforni, sic duket e ka realizuar endrren e kamotshme te njerezimit per tu bere te pavdekshem. Ai ka patentuar unazen magnetike, e cila ne shikim te pare nuk ka asgje te vecante pervec dy magneteve e te cilen gjeresisht e prezanton ne website-in e tij Immortality Devices by Alex Chiu.

Besuat ju apo jo, kjo unaze ben qe njerezit te qendrojne fizikisht te ri pergjithmone, te sheroje te gjitha sėmundjet pra me nje fjale te behen te pavdekshem. Poashtu aty ekzistojne edhe udhezimet se si mund ta ndertoni nje unaze te tille, e nese keni me lehte, mund ta porositni direkt nga shpikesi. Natyrisht ekziston edhe garantimi "moneyback" nese nuk jeni te kenaqur.

Kete duhet ta beni ne afat prej 90 ditesh, duke llogaritur nga dita e blerjes. Atyre qe nuk iu mjafton kjo forme e garantimit, shpikesi ofron edhe disa rekomandime te incizuara nga personat te cilet mbajne nje unaze te tille.

Pos kesaj, shpikesi gjenial ka shpikur edhe makinen per teleportim, por per fat te keq nuk ka te holla per ta perfunduar projektin, por megjithate i ka mbrojtur te drejtat autoriale.

Ne fund shpikesi thote: Teleportimi duhet patjeter te shpiket. Nese nuk shpiket teleportimi, Kina do te hedh bombat nukleare gjithandej. Posacerisht tash kur cdokush mund te jetoje pergjithmone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Eshte gjetur ilaci per vdekjen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Enver Bytyēi:Nihilizmi dhe teoria e argumentit
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Bimėt dhe shtazėt sheruese dhe ushqimore
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Nje liber ne gjermanisht i Artistes Alida Hisku eshte nje dhurate e bukur per cilindo...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: