ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Asteroidi godet tokėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Asteroidi godet tokėn   Sat Jul 25, 2009 11:04 pmNjė asteroid i vogėl me diametėr rreth katėr metra goditi tokėn pasi ishte tharmuar nė ajėr. Objekti kozmik hyri nė atmosferėn e tokės rreth orės 03.00 tė mengjesit duke cliruar njė sasi drite dhe energjie pėrpara se tė shpėrthente dhe copėzat e tij tė binin mbi Sudan.

Sipas mediave te huaja, asteroidi ishte i dukshėm nė Europė dhe Azi. Parashikimi i rėnies sė kėtij objekti nė tokė konsiderohet njė arritje pėr shkencėn duke qenė se ėshtė hera e parė qė u paralajmėrua dhe u vėrtetua rėnia e asteroidit me pėrmasa tė vogla. Mė 5 tetor, austronatėt nė Arizona tė Shteteve tė Bashkuara, paralajmėruan pėr afrimin e asteroidit drejt tokės, ndonėse ishte parashikuar qė rėnia e tij tė mos pėrbėnte ndonjė rrezik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Asteroidi godet tokėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: