ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Horoskopi vjetor 2009

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Horoskopi vjetor 2009   Wed Jul 29, 2009 12:12 am

Horoskopi vjetor 2009
<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Dashi

Karriera:
Nė ditėt e para tė janarit planeti i fatit Jupiteri kalon nė Ujor, prandaj, personat e lindur nė shenjėn e Dashit kanė para vetes njė vit me shumė fat. Edhe planeti Neptun, qė ėshtė planet i lidhur me inspirim dhe institucione ėshtė nė anėn e tyre. Po ashtu edhe planeti Uran – qė njihet pėr ndryshime – do tė jetė nė anėn e deshve, mirėpo kėrkohet mė shumė aktivitet, pėr t’i arritur ato. Madje edhe personat qė do tė pėrpiqen t’i rezistojnė ndryshimit, do tė ballafaqohen me risi. Nė fillim tė tetorit, Saturni do tė hyjė nė njė pozicion tjetėr – nė shigjetėn e Peshores – dhe kėtė ndryshim do ta vėrejnė sidomos ata tė lindur nė dekadėn e parė tė shenjės sė Dashit. Pra, deri nė muajin tetor duhet tė jeni nė gjendje tė gjeni sigurinė dhe stabilitetin qė karriera juaj tė jetė stabile. Problemi mund tė paraqitet kur planeti Pluton merr pozicionin disharmonik me planetin Saturn – gjė qė do ta vėrejnė mė sė shumti personat e lindur nė periudhėn e parė tė shenjės sė Dashit. Duhet treguar njė kujdes kėtu, sepse me fanatizėm nuk do tė arrijnė gjė. Sidoqoftė, ka vend pėr gėzim – sepse viti 2009 pėr personat e lindur nė shenjėn e Dashit, do tė jetė shumė mė i mirė se viti qė e lamė pas.

Partneri:
Planeti i Venerės, qė paraqet dashurinė dhe lumturinė, gjatė shumė periudhave tė vitit 2009 do tė pėrshkojė rrugė tė kthyeshme – gjė qė personave tė kėsaj shenje do t’ju dhurojė shumė ēaste tė lumtura me partnerin. Pra, tė gjithė personat e kėsaj shenje, qė mė herėt kanė pasur konflikte dhe mosmarrėveshje me partnerin, do tė mund tė presin ditė me tė mira dhe mundėsi pėr t’i pėrmirėsuar raportet e tyre. Megjithatė, duhet pėrmendur edhe tri faza kritike nė lidhjen e tyre – periudhėn prej datės 1 deri mė 26 gusht, 15 tetor deri mė 9 nėntor dhe periudhėn prej 25 deri mė 31 dhjetor. Pra, gjatė kėtyre periudhave duhet t’i shmangeni konflikteve me partnerin.

Personat e lirė:
Fatmirėsisht, viti 2009 do tė jetė njė vit i ėndrrave pėr personat e lirė tė kėsaj shenje – do tė kenė shumė oferta, shumė pėrzgjedhje, ndėrsa pjesa mė e madhe e tyre mund tė gjenden para altarit.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Demi

Karriera:
Siguria dhe stabilizimi nė njė anė dhe njė stuhi e fatit dhe e qartėsisė nga ana tjetėr, janė gjėrat qė i nevojiten personave tė lindur nė shenjėn e Demit gjatė vitit 2009. Kėto do t’i nevojiten Demit pėr tė qenė i lumtur. Me njė fjalė, personat e kėsaj shenje kanė njė vit tjetėr tė mirė para tyre, gjatė tė cilit asgjė nuk do t’iu mungojė. Deri nė muajin nėntor, Saturni do tė qėndrojė nė anėn pozitive, ndėrsa pozicion tė mirė pėr njė kohė tė gjatė do tė kenė edhe planetėt Urani dhe Plutoni. Njė pjesė e njerėzve tė lindur nė kėtė shenjė duhet tė pėrcjellin pozicionin e Neptunit, i cili herė herė mund t’ua mjegullojė karrierėn. Po ashtu edhe pozicioni i Jupiterit nė Ujor, thotė tė kenė kujdes kur bėhet fjalė pėr mendjelehtėsi dhe pėrfitime tė shpejta materiale. Kujdes duhet tė tregojnė sidomos gjatė muajve gusht dhe dhjetor – kur nuk duhet tė rrėmbehen nga euforia, sepse nė kėtė kohė takohen Neptuni dhe Jupiteri. Pra, kėrkohet mė shumė tė analizojnė gjėrat mė tė cilat merren, qė tė mos pėrfundojnė me humbje.

Partneri:
Sigurisht planeti Venera – qė njihet pėr argėtim, dashuri e lumturi – kėtė vit do tė jetė nė anėn e demave, dhe atė duke filluar qė nga 3 janari e deri mė 3 shkurt, kur do tė kenė mundėsi tė shumta dėfrimi dhe kohė tė mirė me partnerin. Njė periudhė krize mund tė shfaqet nė periudhėn prej 11 deri mė 24 prill, mirėpo maji, qershori dhe korriku, sėrish do tė ofrojnė qetėsi dhe shumė dashuri nė jetėn e demave. Nė kėtė periudhė Venera dhe Marsi do t’iu sjellin momente tė paharrueshme nė jetėn intime. Dhe dikur prapė paraqitet njė krizė e vogėl dhe atė nė periudhėn fundi i gushtit – 20 shtator dhe 16 tetor-8 nėntor, kur kėrkohet mė shumė kujdes sepse mungon harmonia nė lidhjen e tyre.

Personat e lirė:
Kėta persona duhet tė kuptojnė se ky vit ėshtė i tyre. Ata duhet tė lirohen nga lidhjet gjysmake tė cilat i bartin prapa vetes dhe qė u humbasin kohė dhe tė hapin dyert pėr partnerė tė rinj – qė mund tė pushtojnė zemrėn e tyre dhe tė kurorėzojnė dashurinė.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Binjakėt

Karriera:
Personat e kėsaj shenje duhet tė orientohen kah fati. Do tė arrijnė pėrparime nė karrierė, por jo gjithēka do tė shkojė pa probleme. Fat do tė kenė pasi Jupiteri do tė ketė pėrputhje tė mirė me Dielli – gjė qė garanton zhvillim tė mirė. Megjithatė, Saturni do tė kėtė disharmoni tė keqe me Virgjėreshėn nė tetor, gjė tė cilėn do ta hetojnė binjakėt, sidomos ata tė lindur nė dy dekadat e fundit tė kėsaj shenje. Ata tė lindur nė dekadėn e parė, mund ta kenė kaluar kėtė problem gjatė vitit 2008. Megjithatė, po nė muajin tetor planeti i Saturni do t’ju dėrgojė siguri dhe stabilitet, por nė njė mėnyrė tjetėr – vetėm nėse jeni tė durueshėm dhe tė pėrkushtuar nė punė. Fatmirėsisht, gjatė tėrė vitit binjakėt nuk do tė jenė tė ballafaquar me konfrontime tė mėdha – dhe me njė fjalė viti 2009 do tė jetė i mbarė pėr ta.

Partneri:
Viti 2009 do tė jetė njė vit pėrplot harmoni pėr jetėn sentimentale tė binjakėve. Prej muajit shkurt deri kah mesi i prillit do ta kenė periudhėn e parė fatlume, ndėrsa faza tjetėr fillon kah fundi i prillit dhe vazhdon deri nė fund tė qershorit, dhe faza e tretė ėshtė komplet muaji korrik. Periudha tė lumtura nė dashuri do tė jenė edhe komplet shtatori, mesi i tetorit, dhe fillimi i nėntorit. Kujdes duhet tė kenė nė janar, nė pjesėn e dytė tė muajit prill dhe prej fundit tė shtatorit deri kah mesi i tetorit. Mė pak kujdes duhet tė kenė nė muajin dhjetor.

Personat e lirė:
Kėta persona duhet tė besojnė te fati i tyre dhe tė pėrgatiten pėr tė. Edhe pse shumė prej tyre nė fillim mund tė mendojnė se personi me tė cilin janė njoftuar, nuk ėshtė ai i duhuri, me kalimin e kohės do tė kuptojnė se kanė gabuar. Personat lindur nė periudhėn e dytė dhe tė tretė tė kėsaj shenje duhet tė kenė kujdes tė shtuar sepse mund tė njoftohen me personat tė cilėt veēmė janė nė lidhje tė dashurisė me dikė tjetėr.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Gaforrja

Karriera:
Gaforret kėtė vit do ta gjejnė veten. Planeti i fatit Jupiteri ėshtė nė largim e sipėr – por kjo nuk do tė thotė mungesė tė fatit – por qartėsim i faktit se premtimet dhe pritjet e tyre janė mė tė vogla sesa kanė pritur. Deri nė fund tė tetorit, gaforret duhet tė mbėshteten mė shumė te planeti i Saturnit, i cili do t’iu ndihmojė tė rigjenerohen dhe tė krijojmė mė shumė siguri dhe stabilitet nė karrierėn e tyre. Pas muajit tetor, Saturni do tė krijojė njė pikė kritike nė qiell – qė do tė ndikojė negativisht, sidomos te personat e lindur nė dekadėn e parė tė kėsaj shenje. Kėtė sfidė do tė mund ta pėrballojnė lehtė nėse e ruajnė gjakftohtėsinė dhe duke vepruar pa panik. Tė disa gaforre tė tjera ndėrkaq, Urani do tė sjellė ndryshime – qė janė njė rast i mirė pėr tė filluar njė biznes tė ri.

Partneri:
Pėr gaforret ky vit do tė jetė shumė interesant nė sferėn e dashurisė. Do tė veprojnė sipas intuitės – mirėpo edhe do ta ruajnė drejtpeshimin. Megjithatė, zhvillimi i ndjenjave tė gaforreve, gjatė vitit 2009, do tė varet shumė nga erotika. Pra, personat e kėsaj shenje do tė jenė goxha gjatė tė ndikuar nga planeti i dashurisė, Venera. Ndikimi i kėtij planeti do tė vėrehet sidomos nė muajin qershor, qė do tė jetė njė muaj i paharrueshėm pėr gaforret. Faza pozitive do tė kenė edhe nė janar, pjesėn e dytė tė prillit, qershor, gusht dhe nėntor.

Personat e lirė:
Gaforret e lira duhet t’i kenė parasysh periudhat kohore tė cekura mė lartė dhe nė kohė tė duhur tė vihen nė kėrkim tė partnerit. Madje, ky vit mund tė jetė pėrcaktuar qė gaforret e lira tė pėrfundojnė para altarit.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Luani

Karriera:
Viti 2009, i njohur si vit i Marsit, do tė jetė fatlum pėr luanėt. Prej fillimit tė muajit janar nė shenjėn e luanėve planeti i fatit, Jupiteri, do tė jetė nė paralele me Diellin - kjo do tė thotė se, luanėt me ngulm do tė kėrkojnė ta vėjnė nė pah synimin e tyre. Madje, pėr ta nuk ėshtė shumė e rėndėsishme edhe nėse do tė funksionojė ky synim. Megjithatė, kujdes duhet tė kenė deri nė fund tė gushtit, sepse deri atėherė planetėt Neptuni dhe Jupiteri formojnė aspekt pėr kėtė shenjė - pra gjatė kėsaj periudhe karriera e luanėve mund tė stagnojė. Megjithatė, luanėt nuk do ta ēojnė kohėn kot, dhe kah fundi i tetorit – energjinė e tyre tė akumuluar – do ta zbrazin drejt angazhimeve dhe ideve tė reja qė do tė mundojnė qė ėndrra e tyre tė bėhet realitet – dhe tė shėnojnė sukses shumė tė madh nė karrierė.

Partneri:Pėr shumicėn e luanėve ky vit mund tė mos jetė i lumtur nė sferėn e dashurisė, sidomos gjysma e parė e vitit. Pra, duhet tė kenė kujdes sepse nuk do ta kenė mbėshtetjen e planetit tė dashurisė, Venerės. Megjithatė, prej datės 5 korrik, e deri mė 1 gusht, gjėrat do tė kthehen nė normalitet – dhe do tė kthehet harmonia mes partnerėve. Po ashtu faza tė tjera tė mira nė jetėn intime tė luanėve janė periudhat: 26 gusht, deri mė 20 shtator dhe 15 tetor deri mė 8 nėntor dhe i gjithė muaji dhjetor. Ndėrkaq, gjatė periudhave tė tjera, qė paraqiten si problematike, luanėt duhet ta zbresin pak krenarinė e tyre.

Personat e lirė:
Edhe personat e lirė tė kėsaj shenje nuk kanė mbėshtetje tė yjeve pėr tė filluar njė lidhje serioze nė pjesėn e parė tė vitit 2009. Nė kėtė periudhė ata mund tė njoftohen me personat tė cilėt tashmė janė nė lidhje me dikė tjetėr. Kohė ideale pėr njoftime ėshtė prej datės 5 korrik e deri nė fund tė vitit.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Virgjėresha

Karriera:
Ky vit do tė fillojė shumė mė i lehtė pėr virgjėreshat. Me koncentrim, qetėsi dhe tė pėrkushtuar nė planin e sajuar, personat e lindur nė shenjėn e virgjėreshės do tė kenė mundėsi tė punojnė me elan tė shtuar. Megjithatė, duhet tė kenė kujdes nė muajt shkurt, mars dhe prill, dhe tė punojnė me njė temp mė tė ulėt – pėr tė pushuar dhe pėr t’u kthyer sėrish tė freskėt, kur pėr kėtė paraqitet nevoja. Po ashtu, kujdes duhet tė kenė edhe nė periudhėn 15-23 shtator – pasi qė, deri nė muajin tetor, Saturni do tė gjendet nė shtėpinė e tyre – qė simbolizon bllokime dhe vėshtirėsi nė punė. Pjesa tjetėr e vitit do t’i bind se janė nė rrugė tė drejtė dhe se do tė kenė pėrfitime nga puna e tyre. Me njė fjalė, virgjėreshat do tė ballafaqohen me ndryshime tė shpeshta nė karrierė gjatė vitit 2009, mirėpo ato nuk do tė ndikojnė keq nė synimin e tyre. Pra, nėse janė tė kujdesshėm nė janar, shkurt dhe shtator, 2009 do tė jetė njė vit i mbarė pėr ta.

Partneri:
Prej datės 3 janar deri mė 3 shkur planeti i Venerės do tė gjendet pėrballė Diellit. Nė kėtė kohė ndjenjat e forta do tė ekspozohen sė tepėrmi, gjė qė, nga partneri i virgjėreshės mund tė kuptohet si reagim i tepruar. Sidoqoftė, virgjėreshat do ta kenė tė vėshtirė tė pėrmbahen, sidomos nė periudhėn mars-prill, kur mosmarrėveshjet mund tė pėrfundojnė me lot. Virgjėreshat kėtė kohė duhet ta marrin si terapi dhe pėrvojė pėr t’u dhėnė fund vuajtjeve tė tyre dhe pėr tė filluar njė jetė tė re, sidomos prej datės 6 qershor. Prej kėsaj periudhe pėr virgjėreshat kthehet periudha e normalitetit dhe mund t’i kuptojnė mė mirė ndjenjat e tyre dhe tė arrijnė lumturinė e kėrkuar.

Personat e lirė:
Virgjėreshat e lira nuk do tė kenė mundėsi tė mira takimesh nė gjysmėn e parė tė vitit 2009 – ndėrsa problem pėr kėtė mund tė paraqiten lidhjet e tyre tė mėhershme qė ende nuk kanė marrė fund si duhet. Pėr t’i mos trazuar plagėt e vjetra ėshtė mirė t’i sqarojnė punėt dhe tė presin kohėn ideale pėr takime tė reja, qė ėshtė periudha prej 20 shtatorit deri mė 15 teror, dhe, prej datės 8 nėntor, deri mė 25 dhjetor.
</TD></TR></TABLE>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Horoskopi vjetor 2009   Sat Aug 01, 2009 10:14 pm

thnxxx
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Horoskopi vjetor 2009   Tue Aug 04, 2009 11:12 am

spps

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Horoskopi vjetor 2009   Fri Aug 28, 2009 12:27 pm

hpresoj tju ket pelqyerss

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Horoskopi vjetor 2009   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Horoskopi vjetor 2009
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: