ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Horoskopi 2009..vazhdim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Horoskopi 2009..vazhdim   Wed Jul 29, 2009 12:13 am


<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top>Peshorja

Karriera:
Nėse i referohemi planetit tė fatit, Jupiterit, atėherė ky vit ėshtė i peshoreve. Gjatė vitit 2009 personat e lindur nė kėtė shenjė do t’i pėrcjellė fati, gėzimi dhe suksesi. Po ashtu sukses do tė arrijnė edhe nė financa. Pra, me njė fjalė, kėtė vit dėshirat e peshoreve mund tė bėhen realitet. Megjithatė, sukseset nuk do tė vijnė vetvetiu por kėrkohet mė shumė angazhim, respektivisht aktivitet. Kjo vlen sidomos pėr personat e lindur nė dekadėn e parė tė kėsaj shenje. Njė gjė tjetėr qė duhet tė kenė parasysh ėshtė se, kjo periudhė e fatit tė madh pėrfundon nė muajin tetor. Sidomos nė kohėn kur Saturni ndikohet nga Plutoni – peshoret do tė ballafaqohen me mosmarrėveshje dhe kontradikta. Sidoqoftė, ata qė kanė punuar me herėt do tė dinė tė ballafaqohen edhe me ketė situatė, ndėrsa ajo do tė kalohet me lehtė nga personat e lindur prej datės 28 shtator, deri mė 23 tetor. Marrė nė tėrėsi, ky do tė jetė njė vit pėr mbamendje pėr peshoret.

Partneri:
Nė planin sentimental peshoret i pret njė vit pėrplot harmoni – pėrkundėr faktit se nė fillim tė vitit mund tė duken pak skeptik, por periudhat e mėvonshme do tė dėshmojnė se ky vit ėshtė i tyre. Dėshira, dashuria dhe erosi, kėtė vit do tė jenė tė shkruara me shkronja tė arta pėr peshoret.

Personat e lirė:
Peshoret e lira gjatė vitit 2009 do t’i pėrcjellė karizma dhe njoftimet e reja nuk do tė mungojnė. Datat e mira pėr ta takuar partnerin e jetės janė: 6-17 prill, 6 korrik deri mė 28 shtator, 15 tetor–9 nėntor dhe, 4-25 dhjetor.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Akrepi

Karriera:
Para akrepave gjendet njė vit qė do t’iu sjellė mjaft lumturi. Gjatė gjithė vitit Jupiteri do tė jetė i pozicionuar nė vijė tė ērregullt me Diellin, prandaj kjo do tė thotė se duhet tė jenė tė kujdesshėm kur japin dhe marrin. Tė gjitha ato qė i kanė arritur me vėshtirėsi gjatė vitit tė kaluar, kėtė vit do tė zhvillohet pothuajse vetvetiu. Madje, mund tė krijohet pėrshtypja se ēdo sfidė qė iu del pėrpara do tė ketė rrugėzgjidhje. Zhvillimin e mėtutjeshėm tė akrepave nė karrierė e garanton Saturni – i cili iu jep mbėshtetje pėr njė gjė tė tillė. Pra, pėrkundėr angazhimit dhe disiplinės qė kėrkohet akrepat nuk do ta kenė tė vėshtirė pėr t’i arritur synimet e tyre. Njė gjė duhet ta kenė parasysh se, prej muajit tetor duhet ta ngadalėsojnė tempin e punės, sepse mund tė dėrmohen me punė. Me njė fjalė, duhet tė kujdesen mė shumė pėr shėndetin e tyre.

Partneri:
Prej datės 3 janar akrepat do tė jenė tė rrethuar me njė valė tė sharmit dhe tė lumturisė. Pra, jeta e tyre me partnerin kėtė vit do tė jetė e plotėsuar me harmoni dhe lumturi dhe mund tė jenė tė bindur se partneri iu takon vetėm atyre dhe askujt tjetėr. Po ashtu personat e lindur nė ketė shenjė do ta kenė rastin dhe mundėsinė t’i largojnė mendimet e kėqija qė i kanė preokupuar dhe tė kuptojnė se jeta e tyre bashkėshortore ka marrė njė pamje tė re dhe njė fillim tė ri.

Personat e lirė:
Akrepat e lirė kanė mundėsi tė mira tė gjejnė partnerin e jetės, nė kėto periudha tė vitit 2009: 20 shtator-15 tetor dhe 8 nėntor-1 dhjetor. Natyrisht, edhe nė pjesėn e parė tė vitit, dhe nė periudha tė tjera tė tij, do tė kenė mundėsi tė takojnė persona tė rinj, mirėpo do tė jenė tė prirė tė takojnė personat qė veēmė janė nė lidhje tė dashurisė – do tė thotė tė martuar, fejuar, ose nė lidhje serioze.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Shigjetari

Karriera:
Shigjetarė do tė kenė gjatė gjithė vitit 2009 pozicionin e mirė tė Jupiterit, andaj edhe do tė arrijnė suksese financiare – dhe do tė shėnojnė pėrparim nė karrierė. Pra, Jupiteri nė pozitė tė mirė me Diellin, ėshtė garanci pėr plotėsimin e dėshirave dhe se ēdo gjė do t’u shkojė pėr dore personave tė lindur nė kėtė shenjė. Megjithatė, pėr t’i arritur tė gjitha kėto, kėrkohet mė shumė angazhim dhe pėrkushtim nė punė. Shigjetarėt e lindur nė periudhėn prej 5 deri mė 21 dhjetor – duhet tė kenė kujdes - nė kohėn kur nė shenjėn e tyre paraqitet planeti i Saturnit. Ky planet mund t’i rrezikoj planet dhe t’ua heqė nga dora suksesin. Pėr t’i evituar problemet e tilla, shigjetarėt e lindur nė kėtė periudhė duhet tė tregohen tė matur, tė mos shkaktojnė konflikte nė kolektiv dhe tė pėrpiqen qė puna e tyre tė mos e marrė kahun e gabuar. Situata mund tė eskalojė edhe nė momentin kur paraqitet planeti i Uranit. Sidoqoftė varėsisht se cilit planet i nėnshtrohen, do tė ishte mirė po qė se kėrkojnė ndihmė profesionale pėr ta tejkaluar krizėn. Nė momentin kur Saturni hiqet nga shenja e tyre, shigjetarėt do tė marrin frymė lirshėm dhe tė ecin pėrpara me zhvillimin e karrierės sė tyre.

Partneri:
Viti 2009 do tė ishte njė vit i pėrkryer nė dashuri po qė se planeti i Venerės tė mos ishte nė rrugė tė kthimit. Pra, prej datės 3 janar – duhet tė keni kujdes se si reagoni dhe silleni me partnerin. Sidoqoftė, kjo nuk do tė thotė se shigjetarėt i pret njė vit jo i lumtur nė dashuri – por ėshtė vetėm njė fazė kur mund tė ndjehen ashtu, ndėrsa realiteti edhe mund tė jetė ndryshe prej asaj qė ata pandehin. Prej datės 3 shkurt, gjendja do t’i kthehet normalitetit dhe njėkohėsisht edhe afėrsia me partnerin. Pėrkundėr faktit se do tė ballafaqohen me periudha herė herė tė pasigurta, shigjetarėt mund tė llogarisin nė njė vit plor harmoni nė dashuri – sidomos nė pjesėn e dytė tė vitit, kur do ta kenė mbėshtetjen e yjve pėr njė gjė tė tillė.

Personat e lirė:
Pjesa dėrmuese e shigjetarėve tė lirė, gjatė vitit 2009 mund tė gjinden para kurorėzimit tė dashurisė. Megjithatė, duhet tė kenė parasysh, se pjesa e dytė e kėtij viti ėshtė shumė mė e pėrshtatshme pėr ta kėrkuar partnerin e jetės, se pjesa e parė.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Bricjapi

Karriera:
Gjatė vitit 2009 bricjapėt duhet tė tregojnė ēka kanė mėsuar. Planeti i fatit, i cili i ka pėrcjell gjatė gjithė vitit tė kaluar, fatkeqėsisht nė fillim tė kėtij viti do tė largohet. Megjithatė, bricjapėt, si tė palėkundur qė njihen, sigurisht se e kanė shfrytėzuar shanset e tyre dhe e dinė ku duhet kėrkuar suksesin. Kėtė do ta arrijnė me ndihmėn e planetit tė Saturnit – i cili do ta ndryshojė pozicionin e tij dhe nė kėtė mėnyrė do tė jetė korrigjues i gabimeve qė mund tė bėjnė bricjapėt gjatė kėtij viti. Me njė fjalė, ata qė kanė pėrgatitur njė plan real tė biznesit, nuk kanė arsye tė frikėsohen pėr karrierėn e tyre. Ndryshimet pritet tė ndodhin nė dhjetor – kur bricjapėt do tė konfrontohen me probleme jo tė papritura. Pėrkundėr faktit se kjo sfidė mund tė mos iu pėlqejė, ekziston mundėsia qė me anė tė sinqeritetit tė depėrtojnė sėrish nė sipėrfaqe, dhe tė zbulojnė anėt e tyre tė forta, tė cilat ndoshta edhe nuk i kanė njohur deri mė tash.

Partneri:
Gjatė vitit 2009 planeti dashurisė, Venera, bashkė me Diellin, do tė jetė nė pozicion tė mirė pėr bricjapėt. Kjo do tė thotė se personat e lindur nė kėtė shenjė do tė kenė shumė fat dhe harmoni nė dashuri. Ēastet e lumtura dhe tė paharruara me partnerin mund t’i pėrjetojnė nė kėto periudha: 3 janar-3 shkurt; 11-24 prill; 6 qershor-5 korrik; 8 nėntor- 1 dhjetor. Megjithatė, sikurse shenjat tė tjera edhe bricjapėt do tė kenė disa periudha tė vėshtira nė dashuri – qė do tė shfaqen nė kėto intervale kohore: 1-26 gusht dhe 15 tetor-8 nėntor.

Personat e lirė: Bricjapėt e lirė mund tė fillojnė etapėn e njoftimeve tė reja qysh nė periudhėn 3 janar 3 shkurt. Po ashtu datat kur mund ta gjejnė partnerin e jetės janė: 11-24 prill; 6 qershor-5 korrik; 8 nėntor-1 dhjetor.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Ujori

Karriera:
Ujorėt do tė fillojnė njė vit pėrplot me fat – pėrkundėr faktit se yjet do tė jenė nė njė pozicion mjaft tė qetė. Sidoqoftė, ujorėt kanė arsye pėr gėzim sepse planeti i fatit, kėtė vit ndodhet nė shtėpinė e tyre – dhe kanė shumė gjasa qė ėndrrat e tyre t’i shndėrrojnė nė realitet. Ēdo projekt qė do ta nisin ėshtė i gjykuar tė ketė sukses – andaj ėshtė mirė tė shfrytėzojnė kėtė dhuratė nga Perėndia. Pra, njė periudhė fantastike pėr suksese nė karrierė dhe pėr financa. Megjithatė, qysh nė vjeshtė, edhe pėr ujorėt do tė paraqiten problemet e herė pas hershme me planetin e Saturnit. Por, pėr dallim nga shenjat tė tjera, ky planet ujorėve do t’ju ofrojė dituri dhe durim pėr t’i kapėrcyer kohėrat e vėshtira. Me njė fjalė, gjatė vitit 2009 ujorėt duhet t’i shfrytėzojnė nė maksimum tė mirat qė vijnė nga Perėndia – vetėm se pėr t’i gėzuar ato, duhet tė jenė aktivė.

Partneri:
Gjatė vitit 2009 planeti i lumturisė dhe dashurisė do tė mendojė mirė pėr Ujorin. Qysh nė fillim tė vitit 1-3 janar do tė kalojnė momente tė paharruara me partnerin. Po pėr shkak tė ndikimit tė planetit tė Venerės, ujorėt do tė kalojnė ēaste tė paharrueshme me partnerin edhe nė periudhat: 3 shkurt-11 pill; 24 prill-6 qershor; 5 korrik-1 gusht. Periudhė tė lumtur nė dashuri mund tė presin edhe gjatė kėtyre datave: 13 tetor-8 nėntor dhe 1-25 dhjetor. Megjithatė, sikur edhe te shenjat tė tjera, edhe ujorėt do tė pėrballen me periudha problematike nė dashuri, tė cilat janė: 6 qershor-5 korrik; 25 gusht - 20 shtator; 8 nėntor-1 dhjetor dhe 25 dhjetor. Kėto ndjenja do t’i hetojnė njė pjesė e ujorėve.

Personat e lirė:
Ujorėt e lirė gjatė vitit 2009 do tė mendojnė se janė shenja mė e lumtur nė botė. Dhe ėshtė e vėrtetė, do tė kenė shumė fat me njoftime tė reja dhe shumica prej tyre do ta gjejnė personin e jetės. Edhe pse gjatė viteve tė kaluara lidhja e tyre ka pėrfunduar pa ndonjė arsye, kėtė vit do tė kenė mė shumė fat dhe mund tė krijojnė lidhje stabile me bazament tė shėndoshė.
</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 border=0><tr><td vAlign=top width=65></TD>
<td vAlign=top>Peshqit

Karriera:
Pėr tė vazhduar punėn e vjetėr ose pėr te filluar njė punė tė re, pėr peshqit do tė jetė njė vendim i vėshtirė gjatė vitit 2009. Pra, personat e kėsaj shenje do tė kenė para vetes njė dilemė hamletiane – sepse planeti i Saturnit kėrkon t’i mbajė gjėrat e vjetra, ndėrsa Urani kėrkon gjėra tė reja dhe tė panjohura. Kjo dilemė qė do t’i shoqėrojė gjatė gjithė vitit, nuk do tė zgjidhet tė secili peshk njėsoj, por do tė varet nga energjia qė posedojnė brenda vetes pėr t’u pėrballur me sfidat nė karrierė. Zgjidhja po ashtu mund tė lindė nga kombinimi i tė vjetrės me tė renė – mundėsi kjo qė mund tė sjellė rregull nė jetėn e tyre profesionale. Sidoqoftė, peshqit duhet tė jenė tė pėrgatitur qė tė pajtohen me fatin dhe tė mundohen t’i lėvizin gjėrat mė tutje edhe atėherė kur kjo gjė duket e pamundur.

Partneri:
Edhe pse nė karrierė nuk do ta ketė lehtė, nė dashuri peshqit do tė kenė pėrparėsi gjatė vitit 2009. Venera, planeti i dashurisė, shpesh do ta tregojė fytyrėn romantike tė peshqve, dhe nuk do tė lejojė qė ata t’i humbasin ndjenjat. Prej datės 3 janar e deri mė 3 shkurt, pastaj 11-24 prill, 6 qershor-5 korrik, 1-26 gusht, 8 nėntor-1 dhjetor dhe 25 dhjetor e tutje, peshqit do tė kalojnė faza shumė tė lumtura tė dashurisė. Ndėrkaq datat problematike nė dashuri janė periudhat: 5 korrik-1 qershor, 20 shtator-15 tetor dhe 1-25 dhjetor.

Personat e lirė:Gjatė gjithė vitit pėr kėta persona do tė paraqiten rastet e shumta pėr ta njoftuar partnerin e jetės. Megjithatė, njė problem i shpeshtė qė mund tė lindė, ėshtė se peshqit e lirė do tė jenė tė prirė pėr tė njoftuar personat qė veēmė janė nė lidhje tė dashurisė, andaj duhet ta zgjedhin tė duhurin.
</TD></TR></TABLE>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Horoskopi 2009..vazhdim   Wed Jul 29, 2009 12:44 pm

woow shume mire koka per mu sipas horoskopit...

thnx libona...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Horoskopi 2009..vazhdim   Thu Jul 30, 2009 10:29 pm

me vjen mir

sps

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: Horoskopi 2009..vazhdim   Fri Jul 31, 2009 4:34 pm

shume thnx bonaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Horoskopi 2009..vazhdim   Fri Jul 31, 2009 11:30 pm

spps serafina

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Horoskopi 2009..vazhdim   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Horoskopi 2009..vazhdim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: