ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin   Wed Jul 29, 2009 12:26 am

Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin

Problemet me dhėmbė dhe mishin e dhėmbėve janė shenjė pėr alarmim se jeni duke konsumuar ushqim jokualitativ, njoftojnė shkencėtarėt nga Universiti i Washingtonit, tė cilėt po ashtu thonė se dhėmbi i sėmurė ėshtė paralajmėrim pėr problemet shėndetėsorė nė tė ardhmen.
Ushqimi i cili prish buzėqeshjen e bukur, ėshtė ushqimi i pasur me sheqerna tė thjeshtė (ushqimi i cili ka indeks tė lartė glikemik).

Konsumimi i sheshtė i kėtij lloji tė ushqimit shkakton oscilimet e shpeshta dhe tė pėrnjėhershme tė nivelit tė glukozės nė gjak, qė ėshtė bazė e njė numri tė madh tė sėmundjeve tė kohės sonė, shkruan revista “Journal of Dental Research”.

Pėr mė shumė, kariesi i dhėmbėve ėshtė shenja mė e dukshme se duhet tė ndryshoni diēka nė ushqimin tuaj qė tani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin   Wed Jul 29, 2009 1:14 am

e vertet flm...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin   Fri Jul 31, 2009 2:49 pm

sps

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: