ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Pemėt dhe perimet parandalojnė infeksionet respiratore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Pemėt dhe perimet parandalojnė infeksionet respiratore   Sun Aug 09, 2009 1:42 pm

Pemėt dhe perimet parandalojnė infeksionet respiratore
Studimet e fundit tė zhvilluara nė 1000 shtatzėna kanė treguar veprimin mbrojtės tė pemėve dhe perimeve, tė cilat forcojnė imunitetin dhe ndihmojnė mekanizmat mbrojtės.
Nevojat e shtatzėnave pėr lėndė ushqyese edhe ashtu janė tė rritura, ndėrsa ato bėhen edhe mė tė ndjeshme kur janė tė prekura nga patogjenė tė ndryshėm tė rrugėve respiratore (viruse dhe baktere).

Sipas hulumtimeve tė fundit, konsumimi i pėrditshėm i shtatė pemėve dhe perimeve ul mundėsinė e prekjes nga infeksione tė ndryshme respiratore te shtatzėnat. Statistikat tregojnė se rreziku ėshtė ulur madje deri nė 26% te ato shtatzėna tė cilat kanė konsumuar pemė dhe perime, krahasuar me ato qė nuk kanė konsumuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Pemėt dhe perimet parandalojnė infeksionet respiratore   Tue Aug 11, 2009 6:12 pm

flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Pemėt dhe perimet parandalojnė infeksionet respiratore   Wed Aug 12, 2009 1:54 pm

sps..shpresoj tju kem ndihmuar

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Pemėt dhe perimet parandalojnė infeksionet respiratore   Mon Aug 17, 2009 5:39 pm

po po
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pemėt dhe perimet parandalojnė infeksionet respiratore   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pemėt dhe perimet parandalojnė infeksionet respiratore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: