ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Tė dashurosh dikė nė largėsi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Tė dashurosh dikė nė largėsi   Mon Aug 10, 2009 12:41 am

Jo gjithmone gjerat shkojne ashtu siē i ke planifikuar ne nje lidhje. Madje mund te ndodhe qe te shkojne shume me keq sesa mund te ishte marre me mend. Si te jetosh nje lidhje nė largesi?! Si tė shmangesh qe ajo flaka te mos shuhet per shkak te disa kilometrave largesi?!


Nuk perben aspak njė ēudi qe gjate nje udhetimi pune apo ne muajin e pushimeve apo qofte edhe ne nje shetitje tė thjeshte ose njohje tė rastesishme, te dashurohesh me dike!. Dhe sigurisht qe ndodh shume shpesh qė ky "dike"-ja te mos ta kete shtepine tek pallati pėrballe shtepise tende, as ne lagjen aty prane dhe as ne nje lagje tjeter shumė larg tendes.
Por edhe ne ndodhte qe te mos jesh e detyruar te besh shume rruge per te arritur tek shtepia e tij sepse fati e deshi qe te jetoni ne nje qytet, me mijera arsye mund te behen shkak qe ai te transferohet ne nje vend tjeter, pa perjashtuar ketu edhe mundesine e nje shteti tjeter. Arsye pune, studimi, ēeshtje familjare e te tjera te ketij lloji mund te behen shkaku qe nga partneri yt te te ndajne qindra kilometra largesi, mbase edhe mijera. Dhe ne raste tė tilla jo gjithmone mund tė ndodhe qe te gjesh nje zgjidhje ideale tė tipit "Do vij me ty! Do jetoj me ty kudo qe te shkosh" dhe kjo ne te shumten e rasteve shkakton probleme ndonjehere aq te medha, sa perfundimi aspak i lumtur do te ishte fundi i lidhjes njehere e pergjithmone, pavaresisht se duheni, pavaresisht se midis jush gjerat shkonin shume mire, pavaresisht se kishe menduar se mund tė pėrballonit gjithēka bashke!!!
Largesia nuk eshte asnjehere nje aleat i mire per nje lidhje. Sepse ajo, siē thone me te vjetrit, eshte si era, shuan zjarret e vegjel dhe ndez tė medhenjte.
Pastaj largesia shkakton dhimbje, vuajtje, keqkuptime dhe xhelozi. Ka ne mes edhe pak ndjenje fajesie, sepse mund te te paraqiten shumė raste dhe jo gjithmonė eshte kaq e thjeshte t'u thuash "jo"!
Me pak fjale, te jetosh nje lidhje nė distance jo gjithmone mund tė jete romantike si neper filma. Ne me te shumten e rasteve rezulton se eshte jo pak e veshtire.

Dhe ndonese largesia eshte e pashmangshme,dashurojme njelloj sikur njeriun ta kishim prane,por ne shumicen e rasteve jetojme mes dyshimeve dhe frikes per ta humbur tjetrin/tjetren,pikerisht sepse dikush tjeter mund te jete me prane tij/saj!

Atehere lind pyetja....cfare mund te bejme?
A e kemi te drejten te dashurojme ne largesi?
Si mund te shmangim dhimbjen qe ndjejme pasi keqkuptohemi dhe si mund te jemi te afte te bashkohemi kur gjerat jo gjithmone shkojne ashtu siē i duam dhe enderrojme ne fillim?
A ju ka ndodhur te jetoni nje "dashuri te madhe" ne largesi?!
Si e keni perjetuar ose si e perjetoni?!

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Tė dashurosh dikė nė largėsi   Fri Aug 14, 2009 8:18 pm

okey
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Tė dashurosh dikė nė largėsi   Mon Aug 17, 2009 2:04 am

pyetja....cfare mund te bejme?
A e kemi te drejten te dashurojme ne largesi?
Si mund te shmangim dhimbjen qe ndjejme pasi keqkuptohemi dhe si mund te jemi te afte te bashkohemi kur gjerat jo gjithmone shkojne ashtu siē i duam dhe enderrojme ne fillim?
A ju ka ndodhur te jetoni nje "dashuri te madhe" ne largesi?!
Si e keni perjetuar ose si e perjetoni?!


skemi qte bejm-harroje fare
Po..por shkatron veten,,,,lere fare
e harrojm ate dhe gjejm tjetrin
POoo...nje ish-dashuri
e kam perjetuar KATASTROF deri sa e kom marr vesh qa po me tradhton

NJE KESHILL PER TE GJITH:MOS DASHURONI NJE PERSON QE ESHT NE LARGESI,SEPSE QFARDO BETIMI TE BEJ -AI DO TE TRADHTOJ

____________________-

edhe a nuk pi shihni pytjet..veq okey ..boneni..mos ...

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tė dashurosh dikė nė largėsi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tė dashurosh dikė nė largėsi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vargje tė thurura nga Donika Ēela. Itali. - LARG URREJTJES!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: