ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Rekorder ne saune-

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Rekorder ne saune-   Mon Aug 10, 2009 3:00 pm

Finlandezi dhe rusja rekorderė nė saunė
Njė finlandez dhe njė ruse janė bėrė kampionė botėrorė nė qėndrueshmėrinė nė saunė, njė garė e cila u mbajt nė Finlandė, pasi qė nė hapėsirėn e nxehur nė 110 shkallė celsius kanė duruar mė gjatė se tre minuta kohė.
Timo Kaukonen ka fituar nė konkurrencėn e meshkujve me rezultat prej 3 minutash e 46 sekondash, derisa i plasuari i dytė, bashkėkombėsi i tij, ka qėndruar dy sekonda mė pak. Kampionia botėrore ėshtė rusja Tatyana Arkhipenko me rezultat 3 minuta e 9 sekonda.

Gara e cila organizohet nga viti 1999 nė qytetin Heinola, rreth 140 kilometra nė veri tė Helsinkit, ėshtė mbajtur tė shtunėn mbrėma me pjesėmarrje prej 150 kandidatėve nga 20 shtete tė ndryshmė.

Finlanda ėshtė e njohur si shtet nė tė cilin ndodhin garat mė tė ēuditshme nė botė.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
 
Rekorder ne saune-
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: