ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Tė vejat nuk duan mėshirėn e qeverisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Tė vejat nuk duan mėshirėn e qeverisė   Wed Aug 12, 2009 3:05 pm

Afėr 200 femra kanė marshuar nė kryeqytetin e Nepalit tė hėnėn pėr tė denoncuar vendimin e qeverisė pėr t’u dhėnė para meshkujve, si stimulim pėr t’u martuar me gratė e veja.
Muajin e kaluar, qeveria e Nepalit kishte zbuluar planin pėr t’u dhėnė meshkujve (ekuivalentin e) 458 euro pėr t’u martuar me tė vejat, duke i nevrikosur ato.

Duke bėrtitur slogane tė tilla si, “Nuk mund ta shesėsh nėnė tėnde” dhe “Ne nuk duam mėshirėn e qeverisė”, tė vejat kanė marshuar tė hėnėn drejt kompleksit qeveritar nė Kathmandu.

Ato janė ndaluar nga policia, por nuk ka pasur arrestime ose dhunė.

Njėra nga udhėheqėset e protestės, Durga Neupane, po ashtu e vejė, ka thėnė se ato mund t’i mobilizojnė tė gjitha tė vejat nė vend pėr protesta masive, nėse qeveria nuk tėrheq vendimin e marrė.

Qeveria shpjegon se arsyeja e kėtij vendimi ėshtė pėr t’u ndihmuar tė vejave pėr t’i tejkaluara vėshtirėsitė sociale, ndėrsa Neupane e kundėrshton kėtė ide duke thėnė se ky veprim vetėm sa do t’i shtojė vuajtjet e tė vejave, pasi qė meshkujt do tė martohen me to pėr para dhe mė vonė do t’i braktisin.

Sipas saj, qeveria duhet t’u ofrojė tė vejave punė, kujdes mė tė mirė shėndetėsor dhe edukim, dhe jo gjėra tė kėtilla ofenduese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
 
Tė vejat nuk duan mėshirėn e qeverisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vullnet Mato: DĖSHIRĖ ABSURDE
» KIMETE BERISHA:LAMURI I QUAJTUR DĖSHIRĖ
» Shota,Shota (mashalla) Baraliu - Aktore, Top - Modele e jona sė shpejti do tė bėj njė "BOOM" - surprizė !
» Sefedin Krasniqi:DONIKA QĖ I TĖRBOI ENVERISTĖT , I TRAZOI ZYRTARĖT E QEVERISĖ THAĒI E I ĒMENDI UDB-ashėt

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: