ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Bleona Qereti - Kengetarja me Seksi ne Shqipe 2009

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Bleona Qereti - Kengetarja me Seksi ne Shqipe 2009   Fri Aug 14, 2009 1:56 am

Kengetarja me Seksi ne Shqipe” eshte nje prej anketave me popullore ne vend e ndoshta me popullorja ne Estraden Shqiptare.Per te pestin vit rradhazi Albaniac dhe lexuesit tane, perzgjedhin kengetaren me seksi te tregut muzikor shqiptar. Titulli qe me pare i ka shkuar Adelina Ismailit, Zanfina Ismailit dhe Elvana Gjates, per vitin 2009 i dorezohet kengetares Bleona Qereti. Rreth 15 vjet me pare Bleona i tha publikut shqiptar “Lermeni te bej ate qe dua” e pavarsisht se mund te duket si nje varg defryes, per mese 15 vjet rresht Bleona ka bere pikerisht ate qe ka dashur duke rezultuar ne cdo hap te karrieres se saj artistike…e suksesshme! Eshte nje nder kengetaret me numrin me te madh te albumeve te publikuara, nje prej kengetareve qe nga viti ne vit ngre standartin e cilesise se videove e padyshim nje prej kengetareve me hot hot hot. Nderkohe qe eshte duke punuar ne Los Anxhelos per kenget e albumit te saj ne gjuhen angleze, Bleona bisedoi per pak me Albaniac,per te na folur rreth te qenit “Kengetarja me seksi e vitit” dhe planeve per te hyre ne tregun muzikor amerikan. Lexoni intervisten me poshte dhe mos harroni te shikoni fotot superhot!


Bleona pershendetje! Jeni gjithmone ne levizje ndaj do donim te dinim se ku jeni ne keto moment dhe me cfare jeni duke u marre?

Jam duke u mare me albumin tim ne anglisht! Momentalisht jam ne Los Anxhelos.

Urime, sapo ju kemi shpallur si "Kengetaren me Seksi ne Shqipe 2009" si po ju duket vlersimi yne? Ndiheni e befasuar apo e prisni nje vlersim te tille?

Do doja te falenderoja shume te gjithe ata qe me kane votuar. Te jesh 15 vjet ne skene dhe te jesh akoma kengetarja me seksi eshte goxha vleresim !Gjithsesi une i kushtoj kujdes te vecante pamjes fizike dhe shpresoj te vazhdoj te mos i zhgenjej fansat ne cdo aspekt (qofte nga pamja qofte nga kenget qe po pergatis :)

Cilat jane tre keshillat qe nje femer duhet ti kete "vath ne vesh" per te qene gjithmone seksi si Bleona?

Jo duhan dhe alkol minimum 8 ore gjume. Dhe sigurisht fiskulture dhe joga

Sa e rendesishme eshte te qenit seksi apo e bukur ne karrieren e nje artisteje ne ditet e sotme?

Mendoj qe eshte nje nga elementet qe nuk mund te anashkalohet duke pasur parasysh qe videot kane zene nje vend kryesor neper televizione,jo vetem tek ne , por dhe ketu ne Sh.B.A. Sidomos ne SH.B.A ku ne momentin qe ke te pakten 18 % body fat mundesh lirisht ta harrosh karrieren nderkombetare ... Tek ne ne Shqiperi njerezit jane me tolerante se sa ne Sh.B.A duke mare parasysh qe neper videot tona kemi akoma kengetare me bark me 3 pala dhe prape pelqehen ... Ha ha ha

Vura re qe faqja juaj zyrtare online eshte ne perpunim. Kur do te jete online serisht dhe cfare te rejash do te gjejne aty fansat tuaj?

Tashme eshte online faqja e re! Fansat mund te mesojne gjithcka rreth meje duke vizituar www.BleonaQereti.com
( Doli online nderkohe qe po zhvillohej intervista.)

Emri juaj eshte permendur nga gazeta e njohur amerikane "Daily News" ne te cilen thuhej se miliarderi Stewart Rahr po ju ndihmon per te nisur karrieren muzikore ne Amerike. Mund te na tregoni dicka me teper rreth ketij projekti?

Ne ne Shqiperi kemi nje shprehje: Gomarin e nxjerr i zoti nga balta ....Une e vleresoj qe zoti Rahr me ka krijuar mundesine te kontaktoj me producente te mbedhej dhe emra gjigand si David Foster dhe Timbaland por ne fund fare jam une ajo qe duhet te perballoj gjithcka vete, qofte financiarisht qofte veshtiresi te tjera si psh..nuk je amerikane dhe vjen nga nje vend shume i vogel etj.Megjithate une jam duke punuar dhe ajo qe eshte me e rendesishme : I WILL NEVER STOP TRYING! (Kurre nuk do ndaloj se perpjekuri!)

Duke ju uruar suksese, po presim me padurim te shohim se c'surprizash do na sillni ne 2009.

Do te doja te beja nja falenderim special per fansat e mi qe me kane mbeshtetur ne te gjithe keto vite te karrieres time dhe do te doja ti siguroj dhe nje here se pavaresisht se sa e madhe do te behem ne tregun amerikan asnjehere nuk do harroj nga kam ardhur dhe asnjehere nuk do te refuzoj asnje koncert shqiptar ... Vetem per fansat e mi: JU PUTH FORT TE GJITHEVE ,FALEMINDERIT NGA ZEMRA!

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Jeta&Lali
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1825
Age : 24
Vendndodhja : prishtine
Kenget e preferuara te Floricientes? : un enorme dragon
Disponimi i pergjithshem : happy
Registration date : 24/08/2008

MesazhTitulli: Re: Bleona Qereti - Kengetarja me Seksi ne Shqipe 2009   Fri Aug 14, 2009 11:04 am

thnx per info libona

_________________
Forumi i Mariana Esposito ne Kosove:
www.laliespositofans.tk
regjistrohuni ju lutem ju lutem

Mariana Esposito Kosovo
WebSite : www.laliespositofans.com
Forum : www.laliespositofans.tk
Fotolog : www.fotolog.com/laliespositoks coming soon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.laliespositofans.tk
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Bleona Qereti - Kengetarja me Seksi ne Shqipe 2009   Tue Aug 18, 2009 5:21 pm

okey flm..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Bleona Qereti - Kengetarja me Seksi ne Shqipe 2009   Tue Aug 18, 2009 5:38 pm

sps..jeta

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Bleona Qereti - Kengetarja me Seksi ne Shqipe 2009   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bleona Qereti - Kengetarja me Seksi ne Shqipe 2009
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Behar Gjoka: Skėnderbeu, Simboli dhe miti i tij nė letrat shqipe
» Letėrsia shqiptare
» Hapja e Shkollės Shqipe nė 2-vjetorin e Pavarėsisė sė Kosovės, nė Staten Island, dritėz Mėmėdheu pėr fėmijėt e Diasporės
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: