ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Nga krehja bien flokėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Nga krehja bien flokėt   Mon Aug 17, 2009 12:43 am

Krehja intensive e flokėve nuk e forcon rrėnjėn e flokut, por mund tė sjellė deri te humbja e flokėve, tregon njė studim i publikuar nė gazetėn "Haaretz".
Nė hulumtim janė pėrfshirė disa femra tė cilat pėr njė periudhė disa javėshe kanė numėruar flokėt tė cilat pas krehjes kishin mbetur nė krehėr.

Ndėrkohė rezultatet pėrfundimtare kanė treguar se sa mė shumė qė janė krehur flokėt, aq mė shumė kanė rėnė.

Femrat tė cilat krihen tri herė nė ditė, humbin tri herė mė shumė flokė nė krahasim me ato tė cilat krihen vetėm njėherė nė ditė, pohojnė autorėt e studimit pranė Universitetit tė Jerusalemit.

Edhe pse mė herėt ėshtė menduar pėr tė kundėrtėn, duke qenė se krehja e flokėve pėrmirėson qarkullimin e gjakut, megjithatė edhe revista “Journal of Dermatological Treatment” kohe mė parė ka publikuar tė njėjtin pėrfundim: sa mė shumė flokėt krihen, aq mė shumė bien ato.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Nga krehja bien flokėt   Mon Aug 17, 2009 5:33 pm

e vertet thnx
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lussi
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1200
Age : 23
Vendndodhja : in my place
Kenget e preferuara te Floricientes? : los ninos no mueren
Disponimi i pergjithshem : not always happy
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: Nga krehja bien flokėt   Wed Aug 19, 2009 3:27 pm

po e di po tash mo mi kre floket behemi si arusha te malit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vip-actore.piczo.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Nga krehja bien flokėt   Fri Aug 21, 2009 11:02 am

ahhaa..po de..po ..qte bejsh

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nga krehja bien flokėt   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nga krehja bien flokėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: