ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Si ta eliminoni celulitin pa trajtime tė shtrenjta?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Si ta eliminoni celulitin pa trajtime tė shtrenjta?   Mon Aug 17, 2009 5:41 pm

Celuliti ėshtė njėri nga problemet mė tė mėdha estetike me tė cilin pėrballet shumica e femrave (80%) gjatė jetės.
Femrat mendojnė se mund ta eliminojnė celulitin me anė tė dietės dhe ushtrimeve, mirėpo e vėrteta ėshtė se ato janė vetėm masa parandaluese dhe nuk kanė shumė efekt nėse celuliti tashmė ėshtė i pranishėm, thonė ekspertėt.

Paraqitja e celulitit mund tė jetė pasojė e faktorėve tė ndryshėm, siē janė faktorėt gjenetikė, por mund tė nxitet edhe nga shtatzėnia, ērregullimet hormonale, mbipesha, duhanpirja dhe alkooli.

Ushtrimet intensive shkaktojnė ngjitjen e celulitit pėr muskuj, i cili bėhet mė pak i dukshėm, mirėpo mbetet i pranishėm.

Disa ekspertė rekomandojnė qė tė ashtuquajturin ‘celulit i njomė’ mund ta eliminoni me anė tė pilingut pėrkatės dhe kremrave kundėr celulitit, tė kombinuar me ushtrime tė lehta nė shtėpi.

Nėse pėrdorni preparate me bazė kafeine dhe agrumesh pėr ta eliminuar celulitin, atėherė duhet tė adaptoni edhe mėnyra tė reja, tė duhura tė konsumimit tė ushqimit dhe lėngjeve.

Shmangni kafen, alkoolin, yndyrat me prejardhje shtazore dhe ushqimin e kripshim (zėvendėsojeni me pemė dhe perime tė pasura me vitaminė C, kalium dhe squfur).

Veē kėtyre, ėshtė me rėndėsi masazhi i pėrditshėm i pjesėve tė trupit tė cilat i ka pėrfshirė celuliti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si ta eliminoni celulitin pa trajtime tė shtrenjta?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: