ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Ēokollata ndihmon pacientėt me sulme nė zemėr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Ēokollata ndihmon pacientėt me sulme nė zemėr   Tue Aug 18, 2009 4:14 pm

Njė hulumtim i zhvilluar nė Suedi kėshillon se konsumimi i ēokollatės nga personat tė cilėt kanė pėrjetuar sulm nė zemėr ėshtė i lidhur me njė rrezik mė tė vogėl pėr vdekje.
Journal of Internal Medicine ka publikuar rezultatet e mbledhura nga njė hulumtim ku kanė marrė pjesė 1169 persona tė moshės nga 45 deri nė 70 vjet, tė cilėt janė tė shoqėruar me hospitalizim pasi kanė mbijetuar njė sulm tė parė.

Ėshtė treguar se personat tė cilėt kanė ngrėnė ēokollatė sė paku dy herė nė ditė, kanė rrezik trefish mė tė ulėt pėr tė vdekur nga sėmundja e zemrės.

Hulumtuesit besojnė se ėshtė fjala pėr pasojat e veprimit tė pėrbėrėsve bioaktiv, si ato tė llojit tė antioksiduesve tė pranishėm nė kakao.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Ēokollata ndihmon pacientėt me sulme nė zemėr   Fri Aug 28, 2009 10:57 pm

nuk po dufka me hanger haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēokollata ndihmon pacientėt me sulme nė zemėr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: