ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Temperatura e lartė dhe fėmijėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Temperatura e lartė dhe fėmijėt   Fri Aug 21, 2009 11:29 am

Instituti gjerman pėr mjekim kualitativ dhe efektiv- IQWiG, njofton se temperatura te fėmijėt nė tė shumtėn e rasteve ėshtė e padėmshme dhe vetėm nė 1% tė rasteve ėshtė tregues i ndonjė sėmundjeje serioze.
Megjithatė, prindėrit e kanė tė vėshtirė tė dallojnė nėse bėhet fjalė pėr ndonjė sėmundje serioze ose jo, dhe pėr kėtė arsye IQWiG ka publikuar njė libėr tregues pėr t’u ndihmuar prindėrve.

Nėse fėmija mė i vogėl se tre muaj ka temperaturė trupore mė tė lartė se 38 gradė Celsius, duhet tė dėrgohet te mjeku.

Fėmijėt me moshė ndėrmjet tre dhe gjashtė muaj, nuk duhet tė kenė temperaturė mė tė lartė se 39 gradė Celsius.

Nėse fėmija qė ka temperaturė nuk reagon, ėshtė i pavullnetshėm, vėshtirė zgjohet dhe ėshtė i zbehtė- kėtu ekziston arsyeja pėr tė dyshuar nė sėmundje tė rėndė, e cila ka nevojė pėr kujdes tė menjėhershėm mjekėsor, pohojnė ekspertėt pranė IQWiG.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Temperatura e lartė dhe fėmijėt   Mon Aug 24, 2009 8:22 pm

okey.. mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Temperatura e lartė dhe fėmijėt   Mon Aug 24, 2009 10:40 pm

inshallah skan fmit temp.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Temperatura e lartė dhe fėmijėt   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Temperatura e lartė dhe fėmijėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Petrit Rudi:Ish eprori i lartė i UĒK-sė ka njė porosi pėr Hashim Thaqin me kompaninė pronto!
» Sa mė shumė kohė qė do tė kalojė, aq mė shumė do tė rritet e lartėsohet gjeniu i kombit Dr. Ibrahim Rugova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: