ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   Mon Aug 24, 2009 2:16 pm

Bukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha, ka pėrfaqėsuar denjėsisht vendin tonė nė garėn e bukurisė Miss Univers, tė zhvilluar nė Bahame, duke qenė konkurrentja e dytė mė e fortė pėr fituesen, Miss Venezuelėn, nė garėn pėr mė tė bukurėn e universit.
Miss Venezuela, Stefania Fernandez, ka dalė fituese pėr titullin e mė tė bukurės nė edicion tė 58-tė tė Miss Univers, qė u mbajt tė dielėn mbrėma nė Atlantis, Paradise Island nė Bahame.


Gona Dragusha (djathtas), gjatė prezantimit me bikini (Foto: AP)

Vitin e kaluar fituese ishte bukuroshja tjetėr nga Venezuela, Dayana Mendoza dhe kjo ėshtė hera e parė nė historinė qė njė vend fiton dy herė radhazi kėtė garė. Numri i bukurosheve nga ky vend qė kanė fituar kėtė garė, tash arrin numrin gjashtė.


Fernandez ėshtė zgjedhur nė mesin e 83 garueseve, ndėrsa pėrcjellėsja e parė e saj ka dalė Miss Republika Dominikane, Ada Aimee de la Cruz, dhe e dyta, bukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha. Nė mesin e pesė mė tė mirave kanė qenė edhe Miss Australia dhe Miss Puerto Rico.

Nė skenėn e kėsaj ngjarje, qė organizohet nga miliarderi amerikan Donald Trump, performuan edhe yje si Flo Rida, Heidi Montag, David Guetta dhe Kelly Rowland

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   Tue Aug 25, 2009 8:24 pm

shume u gezova me dite bota se edhe kosovoa ka vajza shume te bukura....nder me te bukurat e botes...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   Tue Aug 25, 2009 9:05 pm

ne ks..ka vajza te bukura..si JO>?~!

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Lina
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1525
Age : 26
Vendndodhja : Prishtina
Kenget e preferuara te Floricientes? : Te Siento
Disponimi i pergjithshem : 100 %
Registration date : 14/09/2008

MesazhTitulli: Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   Fri Aug 28, 2009 1:07 am

si llokum marigona
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   Fri Aug 28, 2009 4:24 am

po valla sh.nice

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
inna1
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Female Numri i postimeve : 352
Age : 21
Registration date : 20/08/2009

MesazhTitulli: Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   Sat Aug 29, 2009 11:55 am

po valkla si kukull ish shum e bukur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   Mon Aug 31, 2009 12:55 am

sa miiier

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
inna1
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Female Numri i postimeve : 352
Age : 21
Registration date : 20/08/2009

MesazhTitulli: Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   Mon Aug 31, 2009 12:26 pm

ajo shum e bukur

po beeee po familja e sajna edhe anjo ishin do far katunarrrrrr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
lussi
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1200
Age : 23
Vendndodhja : in my place
Kenget e preferuara te Floricientes? : los ninos no mueren
Disponimi i pergjithshem : not always happy
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   Mon Aug 31, 2009 5:47 pm

ajo ish shum shum shum e bukur eeeeeeeee kosova po perparon me bukuri ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vip-actore.piczo.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ragip Dragusha:Homazh per Abedin Gashin
» Kėnd prej politikanėve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: