ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin   Thu Aug 27, 2009 2:33 pm

Tomatina, beteja tradicionale me domate nė qytetėn spanjoll Bunol, tė mėrkurėn ka arritur tė bėj bashkė mbi 40.000 njerėz.
Gjatė 64 viteve tė fundit, ēdo tė mėrkure tė fundit tė muajit gusht, hedhja e njerėzve me njėri-tjetrin me domate ėshtė gjė e rėndomtė nė qytezėn nė lindje tė Spanjės, derisa nė betejė marrin pjesė edhe turistėt e shumė vendeve tė botės si Japonia, Australia, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Franca e Gjermania.

Pjesėmarrėsit e Tomatinas sė sivjetme kanė pasur nė dispozicion 100 tonė tė domateve tė pjekura tė cilėt me kamionė janė sjellė deri nė sheshin kryesor tė qytezės.

Gjatė betejės e cila ka zgjatur rreth njė orė, nėpėr rrugėt e Bunolit ka vėrshuar lėngu i domateve. Mė pas, pjesėmarrėsit janė pastruar nė lumin e afėrm, pėrderisa autoritetet lokale pėr kėtė qėllim kishin vendosur edhe qindra dushe publike.

Mė pas qyteza pėr mė pak se gjysmė orė ėshtė pastruar, derisa nė tė kanė ndihmuar edhe banorėt e saj. Pėr dallim nga vitet e mėhershme, raportohet se kėtė vit nuk ėshtė lėnduar asnjė pjesėmarrės.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
lussi
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1200
Age : 23
Vendndodhja : in my place
Kenget e preferuara te Floricientes? : los ninos no mueren
Disponimi i pergjithshem : not always happy
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin   Thu Aug 27, 2009 4:21 pm

sot e lexova ne gazete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vip-actore.piczo.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin   Thu Aug 27, 2009 7:00 pm

ok..mir

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
mergime
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Numri i postimeve : 415
Age : 23
Vendndodhja : bujanoc
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento
Registration date : 03/11/2008

MesazhTitulli: Re: Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin   Thu Aug 27, 2009 7:03 pm

flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lina
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1525
Age : 26
Vendndodhja : Prishtina
Kenget e preferuara te Floricientes? : Te Siento
Disponimi i pergjithshem : 100 %
Registration date : 14/09/2008

MesazhTitulli: Re: Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin   Thu Aug 27, 2009 9:25 pm

woow flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin   Thu Aug 27, 2009 10:34 pm

shume interesante
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Milazim Kadriu: Mendime tė njerėzve me menēuri tė hollė , trashėgim pėr brezat e ardhshėm
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: