ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Vetem perte qeshur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Vetem perte qeshur   Thu Aug 27, 2009 2:41 pm

Vet me vete
I thotė miku-mikut:
- Ēudi morė burrė, gruaja ime ia ka nis me fol vet me vete.
- Edhe e imja, vetėm se nuk ėshtė e vetėdijshme se po e bėn kėtė.
- E si kėshtu more burrė?
- Shumė thjesht, mendon se po mė flet mua...
Profesori

Flasin dy fqinje dhe njėra i thotė tjetrės:
- Kush ke ai qė e pashė dje duke dalė prej banesės tėnde?
- Profesor universiteti.
- I rregullt?
- Jo, vetėm kur e kam burrin nė udhėtim


Torta

Hyn njė grua e re nė ėmbėltore dhe pyet:
- Mė falni, a keni tortė e cila ėshtė djegur pak nga njėra anė?
- Pash zotin, ēfarė po iu vyen ajo?!
- Do tė doja qė burri im tė besoj se e kam bėrė vet!

Puthja
Hyn shefi nė zyre tė sekretares sė tij dhe me nervozė e pyet:
- Kush ua ka lejuar qė tė shtriheni nė zyre, vetėm pse iu kam puthur a?!
- Avokati im, ia kthen sekretarja me buzėqeshje.

Zėvendėsimi
Kthehet Rrusta mė herėt nga puna. Faza nuk e priste, prandaj shpejt fshehu diēka pas shpinės dhe e pyeti:
- Pse erdhe more ti kaq herėt?
E Rrusta i mėrzitur ia kthen:
- Mos pyet hiq, mė kanė larguar prej punė, e kanė zėvendėsuar vendin tim tė punės me njėfarė makine! Po le ti, tregomė ēka ke pas shpine?
- Jo bre, kurrgjė...
Rrusta e zgjat kokėn pas saj, dhe e sheh vibratorin...

Kompjuteristi

Hyn njė kompjuterist nė mishtore dhe i thotė shitėsit:
- Mi jepni 300 gramė mish!
- A doni t’ua copėtoj, e pyet shitėsi.
- Jo, ma vendosni nė USB ma mirė!

Gruaja

Nuk mundesh ta besosh ēfarė mė ka ndodhur dje ... Hyra nė banesė dhe mė priti gruaja e kėnaqur dhe e buzėqeshur!
- Si ėshtė e mundur?
- E kam ngatėrruar derėn e hyrjes!

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
lussi
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1200
Age : 23
Vendndodhja : in my place
Kenget e preferuara te Floricientes? : los ninos no mueren
Disponimi i pergjithshem : not always happy
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: Vetem perte qeshur   Thu Aug 27, 2009 4:20 pm

shum qesharake sidomos kjo kompjueristi dhe gruaja hahahhahaha. ja po i tregoj edhe une disa
SHATORI
1 cift del ne piknik edhe naten flejne ne shator. ne gjys te nates e qon gruaja burrin edhe i thote kqyr nalt qka po sheh.
burri i thote pe shoh hanen yjet.
gruaja- more trullan a nuk pe sheh qe na kane vjedh shatorin a?
.....MOTRA BUDALLIC
qysh po munesh mi thane motres me te madhe budallic.pi thote 1 gru djalit te vet.shko thuj me fal.shkon ky djali edhe i thot motres , moter me vjen keq qe je budallic.
....PROVIMI
a e dhe provimin
jo rash
nuk po te pys e re po a e dhe provimin.
...DIETA
shkon 1 skelet ne restorant edhe vjen kamarieri i thote qka po don me hanger
skeleti i thot a je qerru a a spo me sheh qe jom tu majt diet..
..DHEMBET
shkon 1 cift pleq ne restorant edhe plaku porosit biftek e plaka supe.
mbas nja gjys ore prap porosisin plaki sup e plaka biftek.kamarieri i thote po pse nuk i porositet ne fillim 2 supa e tash jau kisha pru biftekin.
problemi eshte qe ne i perdorim veq 1 pale dhembe pergjigjen pleqte.
...DASHURIA E VELLEZERVE.
2 vellezer po rrin bashke kur vellau i vogel po ja nis me u anku.
aaaa nuk shkon jeta keshtu nuk po kam fat.
vellau i madh:mos u merzit se behet mire ti e din qe jeten e jap per tu psh mi pas 2 vetura njeren ta jap ty mi pas dy shtepia njeren ta le ty .
vellau i vogel: a e ki 1 cigare
vellau i madh:veq 2 te fundit me akne mbet e duhet mi rujt per vete.
....SISTEMI I FRYMARRJES.
shkon 1 bjondin te doktori me vokmena ne vesh
heki ato sene prej veshve i thote doktori.
bjondina: jo se nuk muj me jetu pa to
bohet nervoz doktori edhe ja hek me zor e bjondina ja nis mos me marr fryme.
kur ti vnon vokmenat ne vesh doktori e ndin 1 ze merr frym ,lsho frymen,merr fryjme,lesho frymen,mer fryme,lesho frymen
...GHERAT E HUPURA
miredita a mbani gjera te hupura
jo veq te gjetura.
....GRUAJA ME GRIP
qka ki qe je merzite pe vet neri shokun e vet
me ka dek gruaja
prej qkafit
prej gripit
hajt mos u merzit se i kalon
...SPITALI
e vet hasa hysen ku ke lind
ne spital
pse qka pate
...SHKRIMTART
takohen 2 shkrimtar
qka po shkrun koheve te fundit
jom ka e shruj ditarin e jetes teme koleg
po a? a mos je ardh te ajo dita qe mi pate marr 100 euro borxh
...HOTEL TIRANA
ne hotel tirana ne ora 7 te mengjesit punetort e hotwelit e qojne 1 musafir prej gjumit.
qu prej gjumit o njeri
musafiri thote nuk ju kom porosit me me qu prej gjumit.
po qu se erdh koha me shku me honger mengjes e na duhet qarshafi i jorganit tend per me qit ne tavolin te restorantit.
...NAZMIJA E AVNIJA NE NEW YORK
nazmija e avnija shkojne ne new york edhe e marin banesen ne aktin e 100. shkojne deri ne qytet me ble diqka edhe tash kthehen tu hyp shkallve nazmija i thote avnis..
kom me te tregu diqka
hajt se me tregon kurr te mrrijm ne katin e 70 i thote avnija
kur te mrrijne ne katin e 70 avnija i thote fol
i kam harruar qelsat ne vetesherbim
nisen me shku poshte kur te mberrijne ne aktin e 30 nazmija prap i thote ko me te tregu diqka
le me tregon kur te zhdrypim poshte
kur dalin te hymja e banesen avnija i thote nazmis fol tash qka deshte me me ttregu
kom bo hajgare
...BJONDINAT
2 bjondina pe shikojne 1 film bashke ne televizor
tash njera qohet edhe e ndal televizorin
pi thote shoqes me ndali televizorin se po shkoj deri ne banjo e spo du me me ik kurgjo
.....XHEPI
njeri shkon lakuriq ne kafe edhe kur vjen kamarieri e mer porosin edhe ndalet e kqyr
qka mi ke hap syte e vet ky qe eshte lakuriq
jo veq po kqyri ku mundesh mi pas paret ia kthen kamarieri
...MARKO VAN BASTEN DHE POLICI SHQIPTAER
shkon marko van basten ne kosove edhe tu ec bjen ne nje grop te fell edhe kerkon ndihme.kalon 1 polic edhe e vet.
kush eshte bre?
marko van basten
ami 30 euro i thote polici
e pse bash 30
se 10 euro eshte dalja per person
....SA ESHTE ORA
pe vet 1 turist nje kalimar
sa eshte ora
ora eshte 10 i nates
a mendova mos eshte ma shum
jo ktu te na prap ja nis prej 1-shit
....BUKA BAJAT
shkon 1 femi ne furre edhe i thote furretarit a keni buke bajat
po
e pse nuk i gjuni
....MARREVESHJA
ne autobus hypi 3 hajna edhe thojne tash na kena me ju marr paret edhe kena me ju dhunu
kur qka me pa krejt autobusi plaka
nje hajn tjeter thote jo veq paret pi marrim
nuk e patem qishtu marreveshjen bertiten plakat.
...25-50
goni kthehet prej shkolles i pergjaken
mami i thote prap u perlave me ardianiin a
po
po ate kom thane qe kur te nguc dikush ngjeh deri ne 50
po po por mami ia rdianit i kish thene atij me ngje veq deri ne 25
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vip-actore.piczo.com
lussi
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1200
Age : 23
Vendndodhja : in my place
Kenget e preferuara te Floricientes? : los ninos no mueren
Disponimi i pergjithshem : not always happy
Registration date : 14/01/2009

MesazhTitulli: Re: Vetem perte qeshur   Thu Aug 27, 2009 4:28 pm

Japan me zor
Pe folin dy djem:
- A mes je japan?
- Jo, nuk jom.
- A je i sigurt?
- Po.
- E mes e ki prejardhjen japane?
- O jo kut t’thom.
- Nashta je pak?
- Mir, a pe thut ti. Japan jom.
- E pse nuk i ki syt e ngrehen.
TEMA
ajo: a me don
ai:po
ajo:ani pa a martohum
ai:prit mos e ndrro temen
.....
Vorrimi
- U dek Ibrahimi. A pe vjen n’vorrim? – pi vet Nazmija Avnin.
- Valla duhet me shku se mes mi shku nuk em vjen as ai mu.
......
Pulat dhe kujshija
Ni katuNar masi t’kthehet n’shpi pi pazarit pi vet ni kujshi:
- Shka bleve mer?
- Pula, speca, patlixhona…
- E sa pula i bleve?
- Na qėllofsh t’i fali te dyjat.
MeNon pak kujshija edhe i thot:
- TRI !!!
............
Veshi
Ni mjeshtrit tu punu n’skele n’kat t’5-t ja kpusin pahiri veshin me motor-sharr edhe i bjen veshi posht.
- Kqyrmani veshin qaty bre mes e kom? – ju thot puntorve qe ishin posht.
Hallakat, hallakat, dikur njoni e gjon ni vesh edhe i thot:
- A mes osht qky?
- Jo mer i jemi e ka pas edhe lapsin. – pėrgjigjet puntori.
________________________________________
Kabrioleti
Dy budall dalin pi kerrit edhe masi qe i mshelin dyrt njoni thot:
- Kuku na meten qilsat mreNa.
- Pi thejim xhomen. – thot budalla qeter.
- Jo mer.
- Ani pra bon dishka ma shpejt se na ka met tavani i kabrioletit qel e osht ka don me ja nis shi.
________________________________________
Deshira e budalles
I denojin tre vet me ka 20 vjet burg po para se m shti n’burg i vesin se qfar dėshire pe kan qef me ju plotsu. I pari lyp me ja qu ni gru n’burg, i dyti lyp me ja pru ni telefon e i treti qe ish budall e lyp ni cigare.
Shkojin qysh shkojin 20 vjet edhe i pari shkon n’shpi me ja 10 fmij, i dyti shkonme 1.000.000 $ se ka kry pun me telefon sa u kon n’burg e i treti sa t’del n’rrug e vet njonin:
- A mes ki shkreps?
...........
Plani
E bojin dy budall planin qysh mi thy banken.
- Maspari e thejim deren, e mysim rojen edhe i marrim paret.
Kur shkojin te banka e shohin deren e qelne edhe s’ka roje.
- Aaaa, apet na dėshtoi plani.
.................
Perika
Takohen dy shoqe:
- Uuu qyqe. Shka ju ki bo flokve, pet doken si perik.
- Po perik osht.
- Po a, kurr s’kisha thon.
............
Menyja
En ni restoran pe vet myshterija:
- qka kenin pėr drek.
- Viq ni moment – i thot kamarieri.
- Ani bjermi dy momenta edhe ni jogurt.
........
Njerzt ma jet’gjat
Ni gazetar Nin qe en ni katuN banort jetojin shum gat edhe shkon n’qat katuN edhe e sheh ni plak tu kajt edhe i thot:


- Sa vjeq je?
- 150.
- E pse pe kan?
- M’diq gjyshi.
..........
Televizioni
Ni budall e blen ni televizion edhe diten e par e sheh ni loj t’futbollit. Diten e dyt e sheh ni ndeshje t’ragbit edhe pi thirr servisin e televizionave edhe pi thot:
- M’ka del televizioni i prisht.
- E pse?
- Paj dje topi dilke i rrumullakt e sot pe del si vo..
.........
Drita
Ni qift budall bijin me flejt edhe vet gruja burrin:
- A e nale driten?
E dhez shkrepsen burri edhe e kqyr llampen e i thot grus:
- Mej budallic po ti vet e paske pas nal.
.........
Zerat
- Doktor e kom ni problem, pe Nij zerat e nuk pe shoh kurgjo – pi thot pacienti psikiatrit.
- E kur pet ndodh kjo?
- Sa her qe pe foli me telefon.
...........
Sekreti
I testojin ni amerikan, ni Italian edhe ni shiptar se kush pi man sekretin ma shum. Amerikani duron ni orė edhe e kallxon sekretin. Italiani duron krejt diten po apet ma n’fuNt kallxon. I vjen rradha shiptarit edhe ja nisin mi tortutu, ni dit, dy dit, po shiptari apet s’kallxon. E qojin me ni qeli edhe mas nja 5-6 ore e Nijin ni zhurm. Kur t’afrohen mi ngu shka pe thot e shohin tu i ra zidit me kry e tu thon:
- Kujtohu o budall se kan me t’vra.
KETO QE I KAM SHKRUAR NE POSTIMIN E DYTE I KAME MARRE NGA NJE WEB FAQE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.vip-actore.piczo.com
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: Vetem perte qeshur   Thu Aug 27, 2009 5:56 pm

ahaah shum qesharake..lussi..flm amiga

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
mergime
Flori Fan
Flori Fan
avatar

Numri i postimeve : 415
Age : 23
Vendndodhja : bujanoc
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento
Registration date : 03/11/2008

MesazhTitulli: Re: Vetem perte qeshur   Thu Aug 27, 2009 7:11 pm

flm shum interesante
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lina
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1525
Age : 26
Vendndodhja : Prishtina
Kenget e preferuara te Floricientes? : Te Siento
Disponimi i pergjithshem : 100 %
Registration date : 14/09/2008

MesazhTitulli: Re: Vetem perte qeshur   Thu Aug 27, 2009 9:23 pm

ahahhahhah flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vetem perte qeshur   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vetem perte qeshur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pėrsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Duro Mustafaj: Pėr tė qarė dhe pėr tė qeshur - njė libėr i ri i Luan Ēipit
» Dilaver Goxhaj:NATO-ja e vetme nuk mund ta clironte Kosoven! A. Kurti Opozitari I vetem ne Kosove,Interviste,nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: