ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Studiuesit italianė zbulojnė genet e infarktit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Studiuesit italianė zbulojnė genet e infarktit   Fri Aug 28, 2009 11:05 pm

FLORIDA – Njė grup studiuesish italianė kanė mundur tė zbulojnė genet e predispozuara ndaj infraktit.
Lajmin e ka bėrė tė ditur njė prej drejtuesve tė Kardiologjisė nė Parma, nė Kongresin Amerikan tė Kardiologjisė qė po zhvillohet nė Florida.
Studimi u krye pėr njė periudhė tė gjatė, gati 10 vjecare nė tė cilin u vėzhguan 1508 pacientė tė moshės nėn 45 vjec.
Bazuar nė tė dhėnat e publikuara nė njė studim ndėrkombėtar, studiuesit e grupit "Aterosclerozat, trombozat dhe Biologjia Vaskulare", zbuluan se kėto gjene ishin tė afta tė prodhonin njė infarkt edhe nė mungesė tė faktorėve me rrezik, si hipertensioni dhe kolesteroli i lartė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Studiuesit italianė zbulojnė genet e infarktit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ilia S. Karanxha: Personaliteti i Nikolla Leonik Tomeos nė artin rilindas italian

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: