ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Japoni, roboti qė lexon mendimet e njeriut

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Japoni, roboti qė lexon mendimet e njeriut   Sat Aug 29, 2009 2:36 pm

TOKIO- Nė Japoni mbėrrin njė robot nė gjendje tė lexojė mendimet e njeriut dhe tė riprodhojė lėvizjet. Testet e para tė cilat u kryen sot paradite nė Tokio kanė qenė pozitive. Testet u kryen nė trototipėt e prodhuar nga motorėt Honda dhe tė pagėzuar me emrin “Asimo” .
Mekanizmi funksionon falė njė sėrė elementesh tė cilat duke regjistruar variacionet e fluksit tė gjakut nė varėsi tė mendimit i lejojnė robotit t’i “lexojė” ato dhe t’i riprodhojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Japoni, roboti qė lexon mendimet e njeriut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shyhrete Behluli ėshtė sėmur !
» Mbi 1 mijė tė vdekur nga tėrmeti dhe tsunami nė Japoni
» Tėrmet i tmerrshėm nė Japoni
» Skeleti gjigand
» Mimoza Dajēi:DUA TĖ RRIT NDJESHMĖRINĖ PĖR FATIN E NJERIUT TĖ KOSOVĖS NĖ PĖRDITSHMĖRI DHE ARDHMĖRI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: