ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 [color=red]MSH dhe OBSH mbajnė nesėr trajnimin pėr Gripin A H1N1[/color]

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: [color=red]MSH dhe OBSH mbajnė nesėr trajnimin pėr Gripin A H1N1[/color]   Mon Aug 31, 2009 1:35 am

Ministria e Shėndetėsisė e Republikės sė Kosovės dhe Organizata Botėrore e Shėndetėsisė organizojnė tė hėnėn njė trajnim nė Prishtinė pėr mjekėt familjarė, me qėllim tė ngritjes sė kapaciteteve profesionale pėr ballafaqim me rastet e Gripit A H1N1.
Do tė jenė profesionistėt e Institutit Kombėtar tė Shėndetėsisė Publike (IKSHP), ata qė do tė bėjnė disa prezantime profesionale gjatė ditės sė nesėrme, ndėrsa nė rolin e fascilitatorit dhe implementuesit tė kėtij projekti do tė jetė Asociacioni i Mjekėve Familjarė tė Kosovės (AMFK).

Nė kuadėr tė kėtij trajnimi qė do tė sponsorizohet nga OBSH, do tė trajtohen ēėshtjet e pėrgjithshme qė kanė tė bėjnė me Influenza A (H1N1), siē janė diagnostikimi i rasteve, menaxhimi klinik i tyre, komunikimi, legjislacioni, intervenimet jo farmaceutike, ēėshtjet etike nė trajtimin e rasteve tė Gripit A H1N1 dhe tema tė tjera, ndėrsa pjesėmarrės nė tė, do tė jenė epidemiologė, mikrobiologė, infektologė dhe ekspertė tė tjerė tė fushave tė shėndetėsisė publike.

Trajnimi do t’u dedikohet kryesisht mjekėve familjarė dhe ai do tė shkojė nė dy nivele: I pari ka tė bėjė me trajnimin e 36 trajnerėve nga mjekėt familjarė, ndėrsa niveli i dytė -pėrcjellja e praktikave tė fituara nga kėta trajnerė te mjekėt e tjerė familjarė tė Kosovės.

Pas pėrfundimit tė kėtij trajnimi, nė 8 qendra Kryesore tė Mjekėsisė Familjare nė Kosovė, do tė organizohen nga dy trajnime tė tjera , ndėrsa synimi ėshtė qė nė vijim tė trajnohen shumica e mjekėve familjarė tė Kosovės, tė cilėt faktikisht janė vija e parė e profesionistėve qė ballafaqohen me detektimin e rasteve tė Gripit A H1N1.

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: [color=red]MSH dhe OBSH mbajnė nesėr trajnimin pėr Gripin A H1N1[/color]   Fri Sep 04, 2009 7:46 pm

shume flmmmmmmmmmmmmm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Libona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 7095
Age : 24
Vendndodhja : En qualquier pais donde lo encuentro mi prinicipe y mis favoritos..En lugar da haditas!
Kenget e preferuara te Floricientes? : Un enorme dragon,Te siento,Hay un cuento,Porque,Mi vestido azul,Chaval Chulito,1.2.3,y todas...
Disponimi i pergjithshem : alegra y triste
Registration date : 13/09/2008

MesazhTitulli: Re: [color=red]MSH dhe OBSH mbajnė nesėr trajnimin pėr Gripin A H1N1[/color]   Sun Sep 06, 2009 3:22 am

spps

_________________


F&F xsiempe..miss you!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://s'kom.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: [color=red]MSH dhe OBSH mbajnė nesėr trajnimin pėr Gripin A H1N1[/color]   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
[color=red]MSH dhe OBSH mbajnė nesėr trajnimin pėr Gripin A H1N1[/color]
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: