ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 biloksacioni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: biloksacioni   Sat Sep 05, 2009 1:28 pm

Bilokacioni besohet tė jetė pėrjetuar dhe madje ushtruar me qėllim, nga mistikėt, ekstatikėt, dhe magjistarėt e pėrzgjedhur. Edhe shenjtorėt e krishterė dhe murgjėrit thuhet ta kenė ushtruar bilokacionin. Kjo dukuri nė kishėn katolike i vishet shenjtorėve tė saj. Kjo shpjegohet me dėshirėn e flaktė tė njeriut pėr t“u bėrė mirė tė tjerėve, saqė ai mund tė kryente detyrėn e ngarkuar nė njė vend dhe nė tjetrin tė ishte po ashtu i pranishėm. Ndėr ta pėrmendet Shėn Antoni i Padovės, Shėn Ambrozi i Milanos, Shėn Severi i Ravenės, Shėn Drogo, Martķn de Porres dhe Padre Pio i Pietrelēinas. Njė rast i ushtrimit tė bilokacionit ėshtė ai i Shėn Alfons Maria de Liguorit, nė vitin 1774 i cili raportohet tė jetė parė pranė shtratit tė Papa Klementit XIV qė po vdiste, ndėrsa nė tė vėrtetė ai ndodhej nė qelėn e tij katėr ditė-rrugė larg.

Njė histori tjetėr e vitit 1668 flet pėr murgeshėn katolike Maria de Agreda, qė iu shfaq indianėve tė Amerikės 500 herė nė njė vit, duke rrėshqitur nė ajėr, ndėrsa ajo ndodhej nė Meksikė.

Tregohet gjithashtu qė filozofi Emanuel Svedenborg e zotėronte aftėsinė e bilokacionit. Okultisti anglez Alaister Krėouli raportohet tė ketė pasur kėtė aftėsi, megjithėse ai nuk ishte i vetėdijshėm se ēfarė po ndodhte nė kėtė kohė.

Gojėdhėnat islandeze po ashtu rrėfejnė pėr luftėtarė qė binin nė njė gjendje gjumi (tė ashtuquajtur trans) dhe shfaqeshin mijėra kilometra larg nė fushė-betejė.

Disa guru indianė tregohet tė kenė qenė nė disa vende nė tė njėjtėn kohė zgjuar, ose janė parė duke fjetur ndokund ndėrsa nė vendin tjetėr ishin zgjuar dhe aktivė.

Disa tekste po ashtu shfaqin dukurinė e tė qenit nė mė shumė se njė "kopje" nė vende tė ndryshme.

Disa njerėz (si Robert Peterson) besojnė tė ushtrojnė projeksionin yjor (apo kryerjen e njė PJT) pėrshkruajnė se janė nė mė shumė se njė vend njėkohėsisht.

Eksperimentet e studiuesve Hal Puthof e Rasell Targ, tė viteve 1980 tregojnė se projeksionet yjore apo udhėtimet jashtė trupit, tė quajtura "vėzhgime nė largėsi" ishin tė vėrteta dhe tė pėrsėritshme edhe nga njerėz tė zakonshėm.

Teoria e pėrgjithshme e pranuar shkencore e fizikės nuk dėshmon asnjė mekanizėm me te cilin bilokacioni i sendeve makroskopike tė jetė i mundshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: biloksacioni   Mon Sep 07, 2009 10:23 pm

okey
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: biloksacioni   Sun Oct 04, 2009 4:20 pm

mir a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: biloksacioni   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
biloksacioni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: