ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 telepatia.....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: telepatia.....   Sat Sep 05, 2009 1:30 pm

Telepatia ( greq. τηλε, tile, "larg"; dhe πάθεια, pathia, "ndjenjė"), "ndjenjėpėrēimi", ose "mendimpėrēimi" ėshtė aftėsia e hamendėsuar e njeriut dhe krijesave tė tjera pėr tė shkėmbyer ndjenja, mendime, lajme nga njėra mendje tek tjetra, pa pėrdorur mjete, shqisa apo shenja.

Telepatia hyn nė dukuritė qė studiohen nga parapsikologjia.

Megjithėse janė bėrė shumė eksperimente shkencore rreth telepatisė vite me radhė, gjer mė sot nuk ka ndonjė dėshmi tė pranuar shkencore pėr qėnėsinė e saj, dhe shumica e bashkėsisė shkencore beson qė dukuritė e hamendėsuara tė lidhura me telepatinė pėrbėjnė vetėm njė shkencė tė rreme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
telepatia.....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: