ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Vendosi tė vrapojė kėmbėzbathur rreth SHBA-ve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Vendosi tė vrapojė kėmbėzbathur rreth SHBA-ve   Fri Sep 11, 2009 6:20 pm

Njė Amerikan vendosi tė vrapojė rreth SHBA-ve kėmbėzbathur, dhe pa ēorape. Qėllimi i tij ėshtė tė tėrheqė vėmendjen e njerėzve pėr ndihmė tė tė rinjve tė pastrehė nė Amerikė.
Tellman Knudson ėshtė njė amerikan i cili vendosi tė vrapojė rreth SHBA-ve kėmbėzbathur. Qėllimi i vrapimit tė tij ėshtė tėrheqja e vėmendjes sė njerėzve pėr ndihmė tė tė rinjve tė pastrehė nė Amerikė.

"Qėllimi im ėshtė qė t’i mbledh 100 milion dollarė pėr tė rinjtė e pastrehė. Ne po vrapojmė rreth vendit kėmbėzbathur, nė mėnyrė qė tė tėrheqim vėmendjen e njerėzve, qė ta realizojmė kėtė qėllim, ka thėnė ai.

Nudson thotė se ēdo vit, rreth dy milion tė rinj tė moshės nė mes 12 e 24 vjeēar, mbesin pa kulm mbi kokė.

Ai shton se nga tė gjithė njerėzit tė cilėt kanė vrapuar nėpėr vend me qėllime bamirėsie, ai ėshtė i pari qė vrapon kėmbėzbathur.

"Unė emocionohem kur bėj gjėra qė nuk i ka bėrė askush mė parė. Thjeshtė, mė pėlqejnė sfidat e mira. Me kėto ide zgjohem nė mėngjes. Unė vendosa tė vrapoj kėmbėzbathur sepse asnjė mė parė nuk ka vepruar kėshtu, dhe doja qė tė shihja se ēka mund tė ndihmojnė njerėzit pėr kėtė, ka thėnė ai.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vendosi tė vrapojė kėmbėzbathur rreth SHBA-ve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historiku i pėrvjetorit tė pavarėsisė sė ShBA-ve
» Dita e Pavarėsisė sė SHBA-sė, sinonim i lirisė
» Njė orė mėsimi nė njė shkollė tė mesme amerikane, rreth krijimtarisė sė shkrimtares Kozeta Zylo
» MOTI ARKTIK NĖ SHBA
» Kleriku arab: Toka nuk rrotullohet rreth diellit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: